دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,21 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۶
در ادامه وعده های عملی نشده مسئولین؛
بزرگترین طرح عمرانی دلگان 6 ساله شد/ محاصره بیش از ۵ هزار نفر در سایه بی توجهی مسئولین
 
در حالی 6 سال از کلنگ احداث پل اسفند به عنوان بزرگترین طرح عمرانی دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان می گذرد که هنوز خبری از تاریخ دقیق افتتاح این پروژه نیست.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، سال 90 کلنگ احداث پل اسفند دلگان به زمین زده شد تا دیگر بارندگی ها پل ارتباطی شهروندان این شهرستان را با سایر استان قطع نکند.
 
چندی پیش یکی از اهالی روستای اسفند در گفتگو با دلگان پرس گفته بود که روستای اسفند از جمله محرومترین مناطق استان سیستان و بلوچستان است کهکمبود زیر ساخت های عمرانی و یا نبود آن در اسفند جلگه چاه هاشم باعث رنج مردم این منطقه از کشور شده است.

وی به سیلاب اسفندماه سال 94 در روستای اسفند جلگه چاه هاشم اشاره و گفته بود که: بر اثر آن بارندگی ها و سیلاب، مردم این روستا 8 روز در محاصره بودند، که یکی از زنان روستا به دلیل وضع حمل با سختی و مشقت و تنها از طریق تله کابینی که برای امورات پل نصب شده است، به بیمارستان انتقال داده شده است.
پل اسفند سال 95 افتتاح می شود
علی ای حال سال 94 باقر کرد معاون عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان در هفته دولت در بازدید از این پل وعده تکمیل و افتتاح آن را در هفته دولت سال 95 داد.
 
بیست و هشتم آذر ماه 95 نیز محمد نعیم امینی فرد نماینده مردم شهرستانهای ایرانشهر، دلگان، فنوج، سرباز و لاشار در مجلس در کانال تلگرامی خود در پیامی نوشته بود: بزودی یکی از  محرومترین نقاط روستایی حوزه انتخابیه از انزوای ارتباطی خارج و امکان تردد به ان تسهیل خواهد شد.
 
آذر 96 پل اسفند افتتاح می شود
در ادامه جهت پیگیری این موضوع در تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون با ایوب کرد مدیر راه و شهرسازی جنوب استان داشت، وی با باین اینکه کار احداث پل اسفند 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و طی دو ماه آینده کار احداث آن به پایان می رسد، گفت: بنده در حال حاضر در مرخصی هستم جهت اطلاعات بیشتر با معاون راه و شهرسازی تماس بگیرید.
در ادامه در تماسی که خبرنگار عصرهامون با عزیز الله دور خوش معاون راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان داشت، وی با بیان اینکه قطعات پل خریداری شده است، اظهار داشت: یک سری از قطعات مانده که پس از تهیه کار احداث پل به پایان می رسد.
 
وی بهره برداری از این پروژه را به ابلاغ اعتبار منوط دانست و افزود: تا کنون مبلغی بالغ بر 800 میلیون تومان برای این پروژه صرف شده است که جهت تکمیل به 200 میلیون تومان دیگر نیاز دارد.
روستای اسفند با بیش از 5 هزار نفر جمعیت در 95 کیلومتری جنوب شهرستان دلگان استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۰۱۵


ارسال