چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ,20 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۴
یک کارشناس مذهبی و حوزوی بیان کرد
در شرایط استبدادی حکومت عباسی، امام هادی (ع) به شاگرد پروری پرداخت
 
یک کارشناس مذهبی و حوزوی گفت: در شرایط استبدادی و سخت حکومت عباسیان، برای حفظ اسلام امام هادی (ع) به شاگرد پروری و امر به معروف و نهی از منکر پرداخت.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، حجت الاسلام والمسلمین محمد بامری کارشناس مذهبی و حوزوی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به سالروز ولادت امام علی بن محمد الهادی (علیه السلام)، گفت: امام دهم شیعیان در نیمه ذی الحجه سال ۲۱۲ قمری نزدیک شهر مدینه در روستای صریا، چشم به دنیا گشود و در ماه رجب سال ۲۵۴ قمری در سامرا توسط معتضد عباسی به شهادت رسیدند.
این کارشناس مذهبی و حوزوی تصریح کرد: امام هادی (علیه السلام) مدت بسیاری از دوران امامت خود را در سامراء تحت مراقبت و نظارت دستگاه خلافت عباسی به سر می‌برده است.
وی با بیان اینکه در زمان امام دهم فضای خفقان و استبداد عباسیان به حدی زیاد بود که مردم حق کوچکترین ارتباط با ایشان را نداشتند، افزود: در این شرایط سخت امام هادی (ع) برای حفظ اسلام به شاگرد پروری و امر به معروف و نهی از منکر روی آورد.
حجت الاسلام والمسلمین محمد بامری ادامه داد: دوران امام هادی (ع) به دلیل آشفتگی فضای سیاسی، ضعف دستگاه حکومت، ستم و بی‌عدالتی، ناامنی و فساد و به ویژه سیاست‌های خصمانه حاکمان عباسی با علویان نهضت‌های مردمی و قیام‌های علویان گسترش یافت.
این کارشناس مذهبی و حوزوی اظهار کرد: عظمت شخصیت امام هادی (ع) به قدری زیاد است که دوست و دشمن را به اعتراف واداشته است.
وی بیان کرد: امام هادی (ع) با هشیاری و صبر و مدارا در برابر توطئه ها و دسیسه های خلیفه عباسی، مقاومت کرد.
حجت الاسلام والمسلمین محمد بامری عنوان کرد: ابن شهر آشوب از رجال حدیث نقل می کند که او نیک سرشت ترین و پاک ترین روش را در میان جامعه دارا بود، راستگوترین افراد جامعه محسوب می شد، به هنگام سکوت، شکوه هیبت و تشعشع وقار، چهره او را دربرمی گرفت و چون لب به سخن می گشود، گزیده و نغز می گفت به طوری که شعاع کلامش روح آدمیان را سحر می کرد.
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۱۲۴
مرجع : دلگان پرس


ارسال