جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱
وزارت صنعت اعلام کرد:
سرمایه‌گذاری در بخش صنعت نزولی شد/ کاهش ۱۸ درصدی سرمایه محقق‌شده در بهار امسال+ جدول
 
وزارت صنعت از سقوط ۱۸ درصدی سرمایه‌گذاری صنعتی در کشور در بهار امسال خبر داد.
به گزارش سرویس اقتصادی عصرهامون به نقل از مشرق، بر اساس آمار جدیدی که توسط وزارت صنعت از شاخص‌های صنعتی کشور در سه ماه نخست سال جاری منتشر شده، روند سرمایه‌گذاری در بخش صنعت کشور نزولی شده است.
 با این که انتظار می‌رفت با رفع تحریم‌ها و اجرای برجام، شاهد آشتی سرمایه‌گذاران با بخش صنعت باشیم اما  براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در بهار امسال، سرمایه‌گذاری محقق شده برای پروانه‌های صادره صنعتی افتی بیش از ۱۸ درصد داشته است.
براساس آمارهای اعلام شده در سه ماهه اول سال ۹۶، درمجموع بیش از ۵۶ هزار و ۷۳۳ میلیارد ریال سرمایه برای پروانه بهره‌برداری صنعتی صادره محقق شده است که این رقم در مقایسه با سرمایه محقق شده در مدت مشابه سال قبل افت ۱۸ درصدی داشته است. آمارها همچنین نشان دهنده آن است که در مدت زمان مشابه سال قبل سرمایه محقق شده برای پروانه بهره‌برداری صنعتی صادره بیش از ۶۹ هزار و ۳۸۳ میلیارد ریال بوده است.

 در بهار سال جاری سرمایه پیش‌بینی شده برای جواز تاسیس صادره نیز از افت سرمایه‌گذاری بی‌نصیب نبوده به‌طوری که این بخش نیز در مدت زمان مورد بررسی نسبت به مدت مشابه سال قبل افتی ۲ درصدی را تجربه کرده است؛ به‌طوری که مجموع سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده در مدت زمان مورد بررسی برای این بخش بیش از ۳۴۴ هزار میلیارد ریال بوده است.  
سقوط سرمایه‌گذاری در بخش صنعت کشور، خبر خوبی برای این بخش که سال‌ها است در رکود است، نیست. با وجود سقوط سرمایه‌گذاری در بخش صنعت کشور، مراکز آماری وابسته به دولت ادعای رشد چشمگیر ارزش افزوده این بخش را در سال ۹۵ مطرح کرده‌اند که مورد پذیرش افکار عمومی قرار نگرفت.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۱۴۲


ارسال