جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹
در خطبه های نماز جمعه استان سیستان وبلوچستان مطرح شد
گرفتاری مردم یمن بزرگترین بحران انسانی دنیا/ محکوم کردن کشتار مسلمانان میانمار توسط شیعه و سنی در راهپیمایی روز جمعه
 
مردم شیعه و سنی سیستان وبلوچستان بعد از اقامه نماز جمعه به تظاهرات پرداخته و جنایت های رژیم آل سعود و کشورهای مختلف بر علیه مردم مسلمان به ویژه مسلمانان میانمار را محکوم کردند.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه در مصلای قدس زاهدان از واقعه غدیر به عنوان بزرگترین واقعه اسلام یاد کرد و افزود: واقعه بزرگ غدیر پیامدهای ارزشمندی در درون خود دارد و به هیچ عنوان قابل انکار نیست زیرا غدیر واقعه ای است که در آن زمان بلکه تا به امروز همچین واقعی رخ نداده  است.
وی ادامه داد: شاید در زمانش اختلافاتی باشد اما از این که این واقعه رخ داده هیچ کس توان انکار آن را ندارد.
امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه در سال دهم، پیامبر مکرم اسلام (ص) حج خود را در بین تجمع کثیر مسلمانان انجام داد، اظهار کرد: ایشان در جاهای مختلف با مردم حرف زد در عرفات با مردم حرف زد به گونه ای که حج که به پایان رسید همه مسلمانان خوشحال بودند.
وی با اشاره به اینکه هر کسی که غدیر را قبول دارد باید به ولایت امام علی (ع) ایمان قلبی داشته باشد، گفت: در جهان اسلام مشکلات فراوانی وجود دارد که یکی از این مشکلات جنگ آل سعود به مردم مظلوم یمن و 5 کشور متحد با عربستان سعودی است که با تمام هواپیماها و ادوات جنگی خود در این جنگ مشارکت دارند.
آیت الله سلیمانی با بیان اینکه بیش از سه سال کشور عربستان جنگ را آغاز کرده اما سئوال اینجاست که دراین جنگ به دنبال چه هدفی در فقیرترین کشور اسلامی است، افزود: این حمله‌ به دستور آل عمران شروع شده و از دیدگاه آل سعود شیعیان بزرگترین مشکل برای مخالفت و سد راه وهابیت شناخته می‌شدند.
وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: عربستان احساس کرد که تحولات شیعیان در یمن شاید به شهرهای مرزی عربستان کشیده شود و بحرانی برای وهابیت ها ایجاد شود از همین رو دولت آل سعود با همکاری کشورهای منطقه خلیج فارس با تمام قدرت به سمت یمن لشکرکشی کردند و سازمان ملل و کشورهای غربی در راس آن‌ها آمریکا حمایت شده‌اند و تنها چشم خود را به روی حقوق بشر بسته اند.
امام جمعه زاهدان با بیان اینکه بسیاری از انسان‌های بیگناه، کودکان و زنان در این جنگ شهید شدند، ادامه داد: در این جنگ بالای 20 هزار انسان زخمی شده اند همه زندگی خود را از دست داده اند به گونه ای که در این جنگ 517 مسجد و سه هزار و 557 بیمارستان تخریب و بسیاری از ارگانها، ورزشگاه ها، فرودگاه ها، موسسات دولتی، فروشگاه های مواد غذایی و پمپ بنزین‌ها و تبدیل به خاکستر شدند.
وی بزرگترین بحران انسانی دنیای امروز را گرفتاری مردم یمن دانست و افزود: در این راستا هزاران انسان حتی از گرسنگی دارند جان می‌دهند.
امام جمعه زاهدان خاطر نشان کرد: سازمان ملل متحد درباره کشور یمن گفت سه سال است که مردم یمن با جنگ دست و پنجه نرم می‌کنند اما مهر سکوت کشورهایی که ادعای حقوق بشر دارند چندین هزار انسان را دارد به کام مرگ می‌کشانند و این گونه است که رژیم غاصب اسرائیل در غزه و آل سعود در یمن و داعشی‌های ملعون در عراق و سوریه با حمایت‌های آمریکا و کشورهای حامی آمریکا باعث این مشکلات برای مسلمانان شده‌اند.
لازم به ذکر است که علاوه بر قرائت بیانیه ای در مصلی قدس مبنی بر "محکوم کردن جنایات آل سعود " نمازگزاران زاهدانی باشعار الله اکبر مفاد بیانیه را تایید و جنایت کشور میانمار را محکوم کردند.
 

همچنین در این روز نمازگزاران اهل تسنن زاهدان نیز از محل برگزاری نماز جمعه (عیدگاه) تا مسجد مکی زاهدان به تظاهرات پرداخته و جنایت های رژیم آل سعود و کشورهای مختلف بر علیه مردم مسلمان به ویژه مسلمانان میانمار را محکوم کردند در این راهپیمایی اعتراض آمیز بیانیه ای قرائت شد که شرکت کنندگان با شعارهای الله اکبر مفاد آن را مورد تایید قرار داده و در پایان با شعار "الجهاد الجهاد" آمادگی خود را برای دفاع از مسلمانان مظلوم میانمار اعلام کردند.

پیام غدیر اطاعت از ولی فقیه است
امام جمعه زابل عنوان کرد: اطاعت از ولی فقیه مهم ترین پیام واقعه غدیر به شمار می رود.
حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان زابل اظهار کرد: همه مردم و تمام سیاسیون با هرسلیقه سیاسی گوش به فرمان ولی فقیه باشند و ایشان را مرجع و فصل الخطاب خود در تمام امورفردی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی قرار دهند.
وی با بیان اینکه نافرمانی از ولی فقیه مهم ترین دلیل هزینه هایی که انقلاب اسلامی تاکنون داده می باشد، افزود: این انقلاب ادامه عاشورا، بدر و احد است، همه باید مطیع ولی فقیه باشیم.
حجت الاسلام کیخا خاطرنشان کرد: غدیر متعلق به همه مسلمان است بنابراین مجالس شادی را تشکیل بدهیم و در آن مجالس و محافل غدیر را تبیین کنیم.
وی تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کل کشور و در شهرستان زابل از سال ها قبل تاکنون کار مقدس و ارزشمندی به نام بازسازی و بازخوانی واقعه غدیر انجام می دهد که در این راستا تمامی برادران و خواهران خود را برای حضور در این مراسم دعوت می کنم تا از این طریق فرزندان این دیار هم بیشتر با واقعه غدیر آشنا شوند.
وی تاکید کرد: واقعه غدیر باعث اتحاد و نزدیکی دلها می شود بنابراین باید بیش از پیش تبیین و به مردم شناسانده شود.
حجت الاسلام کیخا در ادامه به فاجعه میانمار و قتل عام مسلمانان اشاره کرد و گفت: کشورهای اسلامی و کشورهای به اصطلاح مدافع حقوق بشر دست از این سکوت مرگبار خود بردارند و به دفاع از مظلومان به پا خیزند.


قوم گرایی مهم ترین عامل عدم پیشرفت سیستان
امام جمعه شهر بنجار عنوان کرد: دولت عدالت اجتماعی و اداری را در سیستان رعایت نکرده است.
حجت الاسلام و المسلمین محمود پارسا در خطبه اول نماز جمعه این هفته بنجار به اهمیت مسئله عید غدیر اشاره کرد و گفت: مهمترین موضوع عید غدیر امام شناسی و قبول ولایت حضرت امیر است که پیامبر به امتش سفارش کرد تمام مردان و زنان تا روز قیامت تبلیغ غدیر را بکنند.
وی افزود: در اهمیت ولایت همین بس که پیامبر فرمود هر کس ولایت علی (ع) را قبول داشته باشد خدا گناهان کوچک و بزرگ او را می بخشد و اگر فضیلتی از علی (ع) را بنویسد یا گوش کند یا مطالعه کند خدا به فرشتگان دستور میدهد برای او طلب امرزش کنند.
حجت الاسلام پارسا در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی به چندین مناسبت اشاره کرد و ابراز کرد: این روزها مسلمانان به دست نژاد پرستان بودایی و ارتش میانمار به بدترین وضع کشته می شوند، کجایند مدعیان حقوق بشر که از آنها دفاع کنند؟مجامع بین المللی کجایند که برای دفاع از حقوق حیوانات قانون می نویسند ولی از کشتار مسلمانان جلوگیری نمی کنند .
امام جمعه شهر بنجار به بیان مسائل محلی و منطقه ای پرداخت و اظهار کرد: بعد از ۳۰ سال چرا چهره محرومیت از سیستان زدوده نشده؟ چرا نباید از سیستان و استان نباید یک وزیر یا معاون وزیر نداشته باشیم.
وی تصریح کرد: گرچه دولت توجه ویژه به منطقه نداشته و عدالت اجتماعی و اداری رعایت نشده ولی دلیل دیگر عدم پیشرفت منطقه سیستان طایفه گری و قوم گرایی بوده که در انتخابات به جای شاخصه های انتخاب فرد اصلح باشیم به دنبال قوم و قبیله بودیم اگر می خواهیم سیستان پیشرفت کند قوم گرایی را کنار بگذاریم و پیشرفت هر فرد از هر فامیلی را پیشرفت کل سیستان ببینیم.
امام جمعه شهر بنجار تاکید کرد: نباید اتحاد و وحدت و همدلی در منطقه خدشه دار شود اگر جاهای دیگر پیشرفت کردند تنها به دایل پشتکار و اتحاد بوده است چرا که همدیگر حمایت کردند.

غدیر سرفصل یک تفکر است
امام جمعه دلگان گفت: غدیر تنها نام یک سرزمین نیست، بلکه سرفصل یک تفکر و رمزی است که از تداوم خط نبوت حکایت می کند.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری امام جمعه دلگان در خطبه های نماز جمعه این هفته اشاره به فرارسیدن سالروز عید غدیر خم، گفت: امام علی (ع) در این روز به جانشینی پیامبر گرامی اسلام برگزیده شد.
وی با تاکید بر اینکه واقعه غدیر، حادثه ای تاریخی نیست که در کنار وقایع دیگر به آن نگاه شود، تصریح کرد: غدیر تنها نام یک سرزمین نیست، بلکه سرفصل یک تفکر و رمزی است که از تداوم خط نبوت حکایت می کند.
امام جمعه دلگان با بیان اینکه غدیر نقطه طلاقی کاروان رسالت با طلایه داران امامت است، اضافه کرد: غدیر تنها یک سرزمین نیست، چشمه ای است که تا پایان هستی می جوشد و کوثری است که از بین نمی رود.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با اشاره به اینکه غدیر افقی بی کرانه و خورشیدی عالم تاب است، ادامه داد:  که جمیع عالم را نورافشانی می کند و غدیر روز عهد و پیمان و روز تکمیل بیان حق ویاس دشمنان است.
وی عنوان کرد: روزی است که پیروان مکتب حیات بخش اسلام ناب محمدی این روزخجسته را گرامی می دارند و به یکدیگر تبریک می گویند.
امام جمعه دلگان با بیان اینکه در طول تاریخ همیشه طاغوتیان و زورگویان به دنبال جدایی دین از سیاست بوده اند، و دین را فقط در عقاید و معابد و مساجد می دیده اند و سیاست را مخصوص خود می دانستند، غدیر به این طرز تفکر و به این ایده باطل مهر پایان داد.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری اظهار کرد: پیامبر خدا به دستور حضرت حق مامور شد تا با انتخاب علی (ع) و معرفی آن بزرگوار به مردم، خط بطلانی بر تفکر جدایی دین از سیاست بزند.
وی با تاکید بر اینکه غدیر نشان داد که دین و سیاست از حکومت و از ولایت زعامت امت جدا نیست، خاطرنشان کرد: فلسفه وجودی دین و اقامه آن اجرای حکومت و احیای فرایض دینی است.


سکوت مجامع بین المللی مقابل کشتار مسلمانان میانماری
امام جمعه موقت شهرستان سراوان گفت: سکوت مجامع بین المللی مقابل کشتار بی رحمانه مسلمانان میانماری حکایت از توطئه سازمان یافته ضد اسلامی دارد.
حجت الاسلام و المسلمین عزیزپور امام جمعه موقت شهرستان سراوان در جمع نماز گزاران جمعه گفت: 17 شهریور یادآور کشتار دسته جمعی مردم توسط نظام ستمشاهی در سال 1357 که این که واقعه به جمعه سیاه، کشتار 17 شهریور و واقعه 17 شهریور معروف است که یکی از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود.
وی افزود: نظامیان رژیم ستمشاهی گلوله های آتش زا  را به سمت مردم بیگناه پرتاپ می کردند و مردم زیادی را به خاک و خون کشاندند که در اصل، این حادثه نقطه آغاز پایان رژیم ستمشاهی شد که اعتراضات گسترده مردم و اعلام برائت از رژیم پهلوی را به دنبال داشت.
  امام جمعه موقت  شهرستان سراوان در ادامه با اشاره به فرارسیدن عید سعید غدیر خم، عید امامت و خرسندی را شادباش گفت و افزود: پیامبر اکرم (ص) در حج الوداع و سرزمین غدیر خم، علی (ع) را به عنوان جانشین خود معرفی که  پیامبر اکرم(ص) با معرفی حضرت علی (ع) به عنوان جانشین خود، رسالت خود را کامل کرد.
حجت الاسلام و المسلمین عزیز پور به نمازگزان توصیه کرد تا بیانات پیامبر (ص) را که در وصف حضرت علی (ع) فرموده اند، مطالعه کنند و در ادامه اضافه کرد: آیات متعددی در قرآن کریم در خصوص فضیلت امام علی (ع) ذکر شده است مانند آیه مباهله که توصیه می شود این آیات نورانی به دقت مطالعه شود.
وی اظهار داشت: امامت موضوعی است که از جانب خداوند باری تعالی انتخاب و تصمیم گیری می شود و امامت عهدی از جانب پروردگار عالم است که باید از آن پیروی کنیم.
امام جمعه موقت شهرستان به افرادی که مولا را دوست معنا کرده اند، گفت آیا برای دوست بیعت لازم است؟ و در ادامه افزود: در تاریخ آمده است که تمام افرادر در آن روز با امام علی (ع) بیعت کردند چرا که بیعت یک مسئله سیاسی و حکومتی است.
 حجت الاسلام و المسلمین عزیزپور خاطر نشان کرد: کشتار دست جمعی مردم مسلمان میانمار که از هفته های گذشته توسط تندرو های بودایی و دولت این کشور آغاز شده است، قلب مسلمانان به ویژه شیعیان را به درد آورده است.
وی تصریح کرد: کشتار بی رحمانه مسلمانان در میانمار و سکوت مجامع بین المللی از این فاجعه دردناک حکایت از یک توطئه سازمان یافته ضد اسلامی دارد.
 امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به  نسل کشی بزرگ مسلمانان توسط بودایی ها، گفت: متأسفانه مجامع بین المللی در این باره سکوت اختیار کرده اند و از کشورهای اسلامی هم حرکتی دیده نمی شود.
حجت الاسلام و المسلمین عزیزپور ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران  در جهت دفاع از مردم مظلوم میانمار کمک هایی را انجام داده است، که یک سری اقداماتی در جهت عدم کمک رسانی به مسلمانان میانمار در حال انجام است که امید است دولتمردان با تقویت پشتکار خود از مسلمانان میانمار دفاع  کنند تا شاهد کشته شدن بیشتر مسلمانان نباشیم.
وی  خاطر نشان کرد: بلاد های کفر، اسلام را یک تهدید جدی برای خود تلقی می کنند چرا که اسلام برای استکبار و کشورهای زیاده خواه خطر محسوب می شود.


مدعیان حقوق بشر در مقابل جنایات میانمار سکوت کرده اند
خطیب جمعه هیرمند گفت: دشمن امروزه نسل کشی عجیبی را در کشور میانمار راه انداخته است؛ صحنه های دلخراشی که دل هر انسانی را به درد می آورد؛ مسلمانان بی دفاع میانمار در حالی زنده زنده در آتش می سوزند که سازمان های بین المللی و حامیان حقوق بشر دهانشان را بسته نگه داشته اند.
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام چمعه شهرستان هیرمند در خطبه های این هفته از نماز جمعه که در مصلی الغدیر برگزار شد گفت: باید ظرفیت های نهفته در غدیر را به عنوان برآورده شدن نیازهای بشریت بیشتر بشناسیم زیرا از هر قوم و قبیله ای که با پیام عدیر آشنا شود، می تواند امیدوار تر از گذشته به زندگی نگاه کند.
وی غدیر را نبط حیات زندگی دانست و افزود: غدیر انسان را بسوی پسشرفت و تعالی هدایت می کند، ما باید این روز را قدر بدانیم و سعی کنیم در این روز که عیدالله اکبر نام دارد به فرزندانمان عیدی بدهیم.
خطیب جمعه هیرمند بیان داشت: وظیفه ی ما امروزه در برابر غدیر سنگین است؛ باید تلاش کنیم تا ما نیز جزوی از احیاگران غدیر باشیم.
وی تصریح کرد: اطعام به مومنین و فقرایکی از آداب عید غدیر است که سنت حضرت علی (ع) الگو گرفته شده است؛ در سال گدشته تعداد 12 هزار پرس غذا بین نیازمندان منطقه سیستان توزیع شده است که این سنت حسنه امسال با کمک مردم به پانزده هزار پرس افزایش خواهد یافت.
حجت الاسلام گزمه بیان داشت: امروزه در کشورهای اسلامی ضربات سنگینی به دشمنان اسلام وارد شده است؛ داعش همانطور که از عراق بیرون رانده شد در سوریه نیز نفس های آخرش را می کشد و به زودی این گروه تروریستی ضد اسلامی نابود خواهد شد.
خطیب جمعه هیرمند گفت: دشمن امروزه نسل کشی عجیبی را در کشور میانمار راه انداخته است؛ صحنه های دلخراشی که دل هر انسانی را به درد می آورد؛ مسلمانان بی دفاع میانمار در حالی زنده زنده در آتش می سوزند که سازمان های بین المللی و حامیان حقوق بشر دهانشان را بسته نگه داشته اند.
وی بیان داشت: کشور میانمار بیش از 8 میلیون مسلمان دارد که اکنون توسط بودائیان این کشور سوزانده می شوند و یا ؛ کشور های همسایه نیز از ورود آنها جلوگیری می کنند؛ امروز مسلمانان این کشور بی دفاع مانده اند؛ وظیفه تک تک مسلمانان جهان این است تا بر ضد این حرکت به  پا خیزند و فریاد مخالفت و اعتراض خود را به گوش جوامع بین الملل برسانند.
امام جمعه شهرستان هیرمند بیان داشت: پس از کشو قوس های فراوان سه بازارچه در سیستان به رسمیت شناخته شد که یکی از آنها فعالیت نصفه و نیمه ای دارد و دو بازارچه همچنان تعطیل است که امید است فعالیت بازارچه ها هر چه زودتر آغاز شود تا تغییری درمعیشت خانواده ها احساس شود.
حجت الاسلام گزمه گفت: دیوار مرزی سیستان در یک دهه قبل در حالی احداث شد که نا امنی از سوی برخی از افراد کشور همسایه موج می زند؛ نزدیک به 200 نفر از مناطق مختلف سیستان به آن طرف مرز ربودند و سارقین پول های هنگفتی را از خانواده های  این افراد چپاول کردند.
وی ادامه داد: دیوار مرزی گرچه امنیت را به سیستان به ارمغان آورد اما معیشت را از بین برد؛ امنیت در مرز باید به وسیله همفکری و ابزار و امکانات مناسبی احیا می شد.
امام جمعه شهرستان هیرمند گفت: اما اکنون با تخریب این دیوار چیزی درشت نمی شود اگر مسئولین می خواهند کاری در خصوص دیوار مرزی انجام دهند ابتدا با بومیان و قدیمیان منطقه مشورت و همفکری کنند و سپس اقدام به کاری کنند.
وی تصریح کرد: بسیاری از زمین های کشاورزی آن طرف دیوار مانده است و آنهایی که از این امر برخوردارند به وسیله تردد تراکتور ها سوخت را به آن طرف مرز می برند و می فروشند خب اگر این امر آزاد است چرا برای همه ی مردم نباشد؛ افرادی هستند که حضرند بشکه لیتری سوخت را به دست بگیرند و به آنسوی مرز ببرند.
حجت الاسلام گزمه تاکید کرد: مابه دولت این تضمین  را می دهیم که با ایجاد پاس مرزی در سیستان هیچ مشکل و معضلی پیش نخواهد آمد؛ اگر ارتباط بین مردم کشور ایران و افغانستان برقرار باشد بسیاری از ناامنی ها و همچنین مکلات سیستان از بین خواهد رفت.
وی بیان داشت: متاسفانه با ایجاد دیوار مرزی ارتباط بین اقوام افغانی و سیستانی کم شده است؛ اگر این ارتباط پایدار می مانند اکنون معظل آب و خشکسالی نبود؛ هرچند که دولت افغانستان زیر بار نمی رود اما خود مردم می توانستند با رفتاری دوستانه این مهم را عملی سازند.
امام جمعه هیرمند گفت: امید است تا دولت به فکر معیشت مردم منطقه سیستان باشد؛ و با راه اندازی پاس مرزی گره بزرگی را از مشکلات مردم را بگشاید.

مسلمانان در قبال نسل‌کشی میانمار قیام کنند
امام جمعه شهرستان خاش گفت: مسلمانان در قبال نسل‌کشی میانمار قیام کنند و حمایت جریان استکبار و عروسک‌های دست‌آموز آنها کشتار مسلمانان میانمار را رقم زده است.
حجت الاسلام غلامرضا دهقان در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان خاش با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: رعایت تقوای الهی باعث رستگاری انسان در دنیا و اخرت می شود و او را سعادتمند میکند.
وی با بیان اینکه نمازگزاران باید نظم و انضباط را در کراهای روزمره خود رعایت کنند، گفت: همچنین نمازگزاران باید در کارهای خود عبادات و راز و نیاز با معبود را سرلوحه کار خود قرار دهند چراکه برنامه‌ریزی مهم‌ترین کار هر انسان برای پیشبرد اهداف خویش است.
حجت الاسلام دهقان با تبریک عید غدیر خم، بیان کرد: عید غدیر از بزرگترین اعیاد پروردگار متعال است و این مسئله اهمیت این عید را دوچندان می کند و ضروری است که همگان در بزرگداشت این روز سعی و تلاش کنند.
وی تصریح کرد: باید با راه اندازی کاروان شادی غدیر راهی برای تبیین واقعه غدیر ایجاد کنیم و این مهم در جامعه نهادینه شود.
امام جمعه شهرستان خاش گفت: راس واقعه غدیر ولایت الله است چرا که پروردگار متعال آفریدگار جهان است و تمامی ساختار موجودات عالم با خبر است.
وی بیان کرد: پروردگار متعال، پیامبران را فرستاده تا پیمان فطرت را از آنها بازستاند و خداوند در نهاد تمامی ما خوبی هایی تعبیه کرده که تلنگر را برای انجام دستورات فطری انبیاء می زنند.
رئیس شورای فرهنگی عمومی شهرستان خاش خاطرنشان کرد: واقعه عظیم و بزرگ غدیر، روح ولایت علوی، جان بخش شریعت مقدسه، زنده کننده و نگه دارنده و استمرار بخش اسلام راستین است.
وی ادامه داد: عید غدیر خم به دلیل تکمیل دین از اعیاد بسیار مهم است و لذا باید سعی کنیم که فرهنگ ولایت که استمرار ولایت خدا، پیامبر و ائمه اطهار(ع) است به نسل جوان و نوجوان جامعه انتقال یابد.
حجت الاسلام دهقان با اشاره به کشتار وحشیانه و ددمنشانه مسلمانان مظلوم و بی دفاع در میانمار، بیان کرد: بودائیان در میانمار با کشتار و نسل کشی مسلمانان اوج ذلت و پستی خود را نشان دادند.
وی با بیان اینکه متاسفانه مثل همیشه سازمان های حقوق بشر در خصوص جنایات میانمار هیچ واکنش و حمایتی نکردند، افزود: عدم حمایت از مردم مظلوم میانمار سبب تعجب است که چرا جامعه بین المللی هیچ واکنش درخور و تاثیرگذار نشان نمی‌دهد.
وی اظهار کرد: سازمان ملل تا چه زمانی حقوق به اصطلاح بشر را در موزه نگهداری خواهد کرد اگر این حقوق برای بشر نوشته شده و قابلیت اجرا دارد چرا در مواردی که به ضرر ظالمان و جهانخواران است فلج می‌شود؟ چرا حقوق بشر در مورد مسلمانان هیچوقت اجرایی نمیشود؟
* محکومیت جنایات ددمنشانه و دردناک میانمار توسط نمازگزاران خاشی
در حالی جنایات وقیحانه رژیم غاصب صهیونیستی در روزهای اخیر وارد مرحله جدیدی شده و این رژیم کشتار وسیع و بی‌رحمانه مسلمانان بی‌پناه و مظلوم میانمار را در دستور کار خود قرار داده که مردم ایران در سراسر کشور به‌موجب اعلام تنفر و انزجار از این اقدام بعد از اقامه نماز جمعه؛ حضور حداکثری در راهپیمایی اعتراض‌آمیز نسبت به این دسته از اقدامات را داشتند.
مردم شهرستان خاش نیز پس از برگزاری نماز جمعه با سردادن شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا و تکبیرهای بلند جنایات ددمنشانه و غم انگیز مسلمانان مظلوم و بی دفاع میانمار را محکوم کردند و خواستار پیگیری و حمایت سازمان های حقوق بشر و همه جهان اسلام نسبت به این جنایات شدند و مردم خاشی همبستگی خود با مردم مؤمن و انقلابی فلسطین و میانمار را اعلام کرده و خشم و انزجار خود را نسبت به جنایات صهیونیست‌ها، به منصه ظهور گذاشتند.
مردم شهرستان خاش کشتار مسلمانان روهنگیایی در میانمار را محکوم کردند و این جنایت را «نسل کشی» خواندند.تظاهرکنندگان خاشی با محکوم کردن سکوت مرگبار قدرت های جهانی و نهادهای مدافع حقوق بشر بر پایان یافتن هرچه زودتر کشتارمسلمانان روهنگیایی تاکید کردند.
معترضان از کشورهای اسلامی خواستند در قبال این جنایت سکوت نکنند و برای پایان دادن به این نسل کشی اقدام کنند
نمازگزاران خاشی با شعارهایی در حمایت از مسلمانان روهینگیا مانند «تروریست ها کشتار مسلمانان را متوقف کنید» و «جامعه جهانی چرا در برابر کشتار مسلمانان سکوت کرده است» از دولت میانمار خواستند، اقدامات تروریستی علیه مسلمانان را متوقف کند.

مسلمانان میانمار در آتش بی تفاوتی کشورهای مسلمان می سوزند
امام جمعه شهر علی اکبر عنوان کرد: مسلمانان مظلوم و بی دفاع میانمار در آتش سکوت و بی تفاوتی سردمداران خود فروخته کشورهای به ظاهر اسلامی می سوزند.
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی اشرفیان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر گفت: امروز سالروز قیام ۱۷ شهریور که جمع بی شماری ازمردم بی دفاع توسط رژیم شاهنشاهی پهلوی در سال ۱۳۵۷که جمعه سیاه نام گرفت به شهادت رسیدند می باشد، یاد ونام همه ی شهدای این ایام را گرامی میداریم .

وی با اشاره به روز جهانی مبارزه با بیسوادی اظهار کرد: سواد و علم، نور و عزت است انسان را از جهل و از ظلمت نجات می دهد این علم اگر با تقوا همراه شد می تواند سعادت دنیا و آخرت انسان را تأمین کند بنابراین الان که به برکت این نظام مقدس زمینه تحصیل همه افراد در سنین مختلف فراهم شده هیچ بهانه و عذری برای بیسوادی یا کم سوادی و ترک تحصیل وجود ندارد، انشاءالله روزی شاهد ریشه کنی بیسوادی در همه ی دنیا و به ویژه کشور عزیزمان باشیم.

حجت الاسلام اشرفیان خاطرنشان کرد: عید غدیر پیوند رسالت و امامت و بستر ساز حکومت مهدوی است، خداوند در روزغدیرحجت را برهمگان تمام کرد و تنهاریسمان هدایت وسعادت راولایت معرفی می کند غدیر باید سند اتحاد مذاهب اسلامی باشد چرا که مهمترین واقعه اسلام است و از محدود روایات متواتری است که فریقین آن را نقل کردندواز حیث سند قابل خدشه و مناقشه نیست غدیر پیوند حقیقی سیاست با حکومت باطل از عدالت است.

امام جمعه شهر علی اکبر تصریح کرد: غدیر یک فرهنگ ویک تفکر و معرف اسلام حقیقی است که اگرامروز درست به دنیا معرفی شود نسخه ی شفا بخش همه ی انحرافات و بدعت ها و ظلمت هایی است که دنیا اسلام را فرا گرفته است.

وی تاکید کرد: غدیر فرصتی برای رونق شادی حلال در جامعه است و باید فرهنگ غدیر را با شادی و سرورصحیح به مردم بیان کنیم نه با کنسرت و مجالس لهو و لعب که هیچ ارتباطی با مکتب علوی ندارد اداره ارشاد دربرنامه هایش دقت کند این مجالس که بین عیدین برگزار می شود آیا طوری است که اگر امام زمان وارد مجلس شما شدشرمنده حضرت نشوید.

امام جمعه شهر علی اکبر بیان کرد: یکی از وقایع تلخ تاریخ معاصر جهانی موضوع کشتارمسلمانان بیگناه میانماردر روزهای اخیر است که قلب هر انسان آزاده ای رابدرد می آوردرفتارهای ضد انسانی وقتل عام ونسل کشی بیش از یک میلیون مسلملن میانماری باعث شده که بیش از هفتاد هزار نفر از آنها به سمت بنگلادش روانه شوند که البته آنها هم دروضیعت نامناسبی قراردارند افراد زیادی هم در موجهای متلاطم دریا و در بیابانها شاهد مرگ عزیزان خود هستندخانه های زیادی از این مردم بیگناه به آتش کشیده شده افراد زیادی زنده زنده در آتش سوزانده می شوند و یا سر بریده می شوند و بدن آنها متلاشی می شود این جنایات بود اینان علیه مسلمانان میانمارکه با حمایت رژیم صهیونستی و آمریکا صورت میگیرد.

وی اضافه کرد: رژیم اسرائیل فروش سلاح را به ارتش این کشور افزایش داده نمونه ای از جاهلیت مدرن است که در عصر اطلاعات از پوشش خبری و رسانه ای شدن آن هم جلوگیری می کنند تا مبادا این توحش وجنایات غیر انسانی آنها بر جهانیان آشکار شودوحتی جلو کمکهای بشر دوستانه بین المللی برای مسلمانان توسط دولت میانمار مسدود است قریب به ۲۰۰هزارمسلمان آواره در میانمار وجود دارد آمار کشته ها به ۵۲هزار نفررسیده وبیش از ۵۰ روستا و۲۶مسجد کاملأ به آتش کشیده و ویران شده است.

امام جمعه شهر علی اکبر ادامه داد: اسرائیل که خفت شکست خود را در عراق و سوریه و لبنان تجربه کرده با تجهیز ارتش مستعمره میانمارقصد انتقام گیری و نسل کشی مسلمانان میانمار رادارد وجنگهای نیابتی جدیدی به راه انداخته که قطعأ این گونه جنایات اضمحلال رزیم اسرائیل را زودتراز۲۵سال آینده رقم می زند.

حجت الاسلام اشرفیان اظهار کرد: دنیای اسلام باید دربرابرکشتار مظلومان در منطقه وآوارگان میانمار به پا خیزند و تمام تلاش خود را به کار بگیرند تا مظلومیت مردم این منطقه را به گوش جهانیان برسانند و جامعه جهانی و مدعیان حقوق بشررا از خواب بیدار کنند کسانی که برای حیوانات دلسوزی میکنند چرا در برابرنسل کشی مردم مسلمان میانمارو زنده سوزاندن کودکان لال شده اند امروز دنیای اسلام که بزرگترین قدرت جهانی را دارددر آتش سکوت و بی تفاوتی سردمداران خود فروخته کشورهای به ظاهر اسلامی می سوزد اگر همه ی کشور های اسلامی متحد شوند و قیام کنند اسرائیل و مزدورانش را آب خواهد برد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۱۴۶


ارسال