يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ,21 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
یک کارشناس مذهبی در زاهدان غدیر خم را خنثی کننده توطئه دشمنان دانست و گفت: غدیرخم نمادی از وحدت و اتحاد بین مسلمانان است که یادآوری آن منجر به بقای جامعه اسلامی می شود.
حجه الاسلام میثم درانی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن تبریک ایام به مناسبت عید غدیر خم با اشاره به اینکه خداوند بالاتر از غدیر روزی را خلق نکرده است، اظهار کرد: عید بزرگ غدیر تکمیل کننده دین و نمادی از وحدت و اتحاد بین مسلمانان است که یادآوری آن منجر به بقای جامعه اسلامی می شود.
وی غدیر خم را عید ولایت دانست و افزود: این عید بزرگ میراثی معنوی و مکتبی است که رسالت تبیین، حفظ و تکریم آن بر عهده ما است لذا با توجه به فضیلت غدیر خم و اینکه در روایات از آن به عنوان " عید الله اکبر" یاد شده است می طلبد که همگان درترویج انتقال فرهنگ غدیر به نسل آینده تلاش کنند.
وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: عید غدیر روز رستگاری و نماد حرکت ولایت و تداوم نبوت است.
این کارشناس مذهبی غدیر خم را خنثی کننده توطئه دشمنان دانست و گفت: وحدت بین شیعه و سنی همچون خاری در چشم دشمنان و بیگانگان است و از آنجایی که دشمن از این اتحاد و همبستگی هراس دارد در تلاش است تا خللی به این وحدت وارد کند.
حجه الاسلام درانی با تاکید بر این مطلب که غدیر خم تکمیل کننده رسالت پیامبر اسلام(ص) بود، خاطر نشان کرد: واقعه غدیر بزرگترین حادثه تاریخی در اسلام است که روایات و آیات قرآنی زیادی به آن اشاره کرده است لذا همگان باید این روز را ارج نهند.
گفتنی است روز ۱۸ ذی الحجه در سرزمین غدیر، که ما بین مکه مکرمه و مدینه منوره است، نعمت ولایت و امامت به عنوان یکی از نعمت های ارزشمند الهی از جانب ذات ربوبی بر جهان بشریت ارزانی شده است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۱۶۳


ارسال