جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲
مشاور عالی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص):
پدافند هوایی در خط مقدم دفاع از کشور حماسه‌آفرین است/ به ساخت موشک‌ برای دفاع از استقلال کشور اهتمام داریم
 
مشاور عالی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) بابیان اینکه پدافند هوایی در خط مقدم دفاع از کشور حماسه‌آفرین است گفت: با همکاری صنایع و دانشگاه‌ها به ساخت موشک‌ برای دفاع از استقلال کشور اهتمام داریم.
به گزارش عصرهامون به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، امیر سرتیپ دوم قاسم فراوان ظهر امروز در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس باوجوداینکه از لحاظ تجهیزات نظامی در مضیقه بودیم اما امکان تجاوز به خاک ایران اسلامی را از دشمنان ستاندیم.
وی با اذعان به اینکه در آن زمان با توجه به توان نظامی کشورهای حمله‌کننده در ارتفاع بالا از وسعت هوایی به  ایران حمله می‌شد خاطرنشان کرد: در دوران جنگ در عملیات والفجر 8 بیش از 70 فروند و در عملیات کربلای 5 بیش از 80 فروند هواپیمای دشمن توسط نیروی هوایی ارتش و پدافند هوایی نابود شد و حتی یک فرودگاه در زمان جنگ با حمله رژیم بعث تخریب نشد.
مشاور عالی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) به حضور موفق رزمندگان این نیرو در عملیات‌های مختلف اشاره کرد و افزود: فرماندهان شجاع و باتدبیر نیروی هوایی ازجمله شهید ستاری با طراحی‌های گوناگون نقشه دشمن را خنثی کرده و اجازه تجاوزگری به آن‌ها را نداده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه امروز پدافند هوایی مفتخر به حماسه‌آفرینی در خط مقدم دفاع از کشور است، گفت: نیروی هوایی با همکاری صنایع و دانشگاه‌ها به ساخت موشک‌ برای دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور عزیز اسلامی اهتمام می‌ورزد.
فراوان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره سربازان پدافند هوایی، تصریح کرد: سربازان پدافند هوایی بسیجیان ارتش جمهوری اسلامی هستند و این سند افتخاری برای پدافند هوایی کشور است.
مشاور عالی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) بابیان اینکه افتخار می‌کنیم که سربازان ولایت هستیم، گفت: پرچم‌دار این افتخار، حمایت و پشتیبانی مردم برای انجام نیک مأموریت خطیر دفاع از این مرزوبوم است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۱۶۹


ارسال