يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸
انتقاد علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان از بی‌عملی مدعیان حقوق‌بشر؛
چراغ سبز آمریکا و اسرائیل پشت پرده جنایات میانمار/ جایزه صلح نوبل و حقوق بشر ساخته ذهن غربی ها است
 
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: مدعیان دروغین حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل، در برابر قتل عام مسلمانان ميانمار سكوت كرده و چشمان خود را بر جنایت در ميانمار فرو بسته اند.
به گزارش عصرهامون، جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن انتقاد از بی‌عملی مدعیان حقوق‌بشر در قبال فجایع میانمار گفتند: مدعیان دروغین حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل، در برابر قتل عام مسلمانان ميانمار سكوت كرده و چشمان خود را بر جنایت در ميانمار فرو بسته اند.
 
مولوی جان داد نارویی امام جمعه اهل سنت نصرت آباد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن انتقاد از سکوت و بی‌عملی مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در خصوص حوادث فاجعه‌آمیز میانمار و محکوم کردن این جنایت ها اظهار داشت: اختصاص جایزه صلح نوبل به دولتی که در راس آن زنی بی رحم قرار دارد عقلانی نیست زیرا اینها حقوق بشر را ضایع کرده به گونه ای که کشتار مسلمانان میانمار سندی بر ابطال و به منزله مرگ جایزه صلح نوبل است که نشان می دهد این افراد لایق دریافت این جایزه نیستند.
وی با بیان اینکه کشتار مردم میانمار یک قضیه سیاسی است، افزود: همه جوامع بشری باید نسبت به این فاجعه اسفناک و هولناک اقدام به اعلام انزجار و همچنین وارد کردن فشارهای سیاسی، اقتصادی و تجاری بر دولت میانمار کنند و علیه این جنایات در مجامع جهانی فریاد سر دهند.
مولوی نارویی خاطر نشان کرد: دفاع صریح و شجاعانه جمهوری اسلامی ایران یک افتخار برای ملت و کشور است زیرا در هرکجای عالم ظلمی بر علیه کسی رخ دهد ملت ایران به پشتوانه ولایت فقیه مقابل آن واکنش نشان داده است و اعلام موضع کند.
 
جایزه صلح نوبل و حقوق بشر ساخته ذهن غربی ها است
امام جمعه شهرستان هیرمند خاطرنشان کرد: دشمن در کشورهای سوریه و عراق امروز شکست سنگینی را ازسوی سپاهیان اسلام متحمل شده است، و یکی از دلایل کشتار مسلمانان در میانمار نیز همین موضوع است.
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در گفت و گو با ندای هیرمند بیان داشت: امروزه مسلمانان در سراسر جهان مظلوم واقع شده اند، دشمنان اسلام به طوری اسلام را در جهان معرفی کرده اند که خون مسلمانان برای آنها بی ارزش شده است در صورتی که بالاترین ارزش را در میان انسان ها خون فرد مسلمان دارد.
وی افزود: میانمار کشوری با دو میلیون مسلمان است که بودائیان این کشور به بی رحمانه ترین شکل ممکن در حال نسل کشی مسلمانان  هستند؛ این عمل فاجعه بار قطعا دستورات تاکتیکی سران کشورهای بزرگترشان است.
حجت الاسلام گزمه خاطرنشان کرد: آنچه که امروز می تواند قوت قلبی برای مسلمانان کشور میانمار باشد، اتحاد و حمایت سراسر مسلمانان جهان از این افراد است، مسلمانانی که توسط بودائیان با بدترین شکنجه ها از دنیا می روند .
امام جمعه شهرستان هیرمند خاطرنشان کرد: دشمن در کشورهای سوریه و عراق امروز شکست سنگینی را ازسوی سپاهیان اسلام متحمل شده است، و یکی از دلایل کشتار مسلمانان در میانمار نیز همین موضوع است.
حجت الاسلام حسن خدری امام جمعه شهرستان زهک نیز در این خصوص گفت: در حالی جایزه صلح نوبل را رئیس جمهور کشور میانمار دریافت می کند که در گوشه ای از این کشور کشتار بی رحمانه ای از سوی همان افراد دارد صورت می گیرد.
وی افزود : دراین بین سکوت مدعیان حقوق بشر نیز بسیار جای تاسف دارد؛ کسانی که دم از حقوق بشر می زنند در برابر ریخته شدن خون مسلمان سکوت می کنند؛ اما باید دانست که ریختن خون مسلمان بی پاسخ نمی ماند.
امام جمعه شهرستان زهک تصریح کرد:  برای از بین بردن دشمن باید همه ی کشورهای اسلامی دست در دست هم بدهند و با اتحاد و همدلی این افراد را که به مسلمانان بی دفاع و مظلوم حمله می کنند را نابود سازند.
 
کشورهای اسلامی سکوت مرگبار خود را بشکنند
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون عنوان کرد: با توجه به قتل عام مسلمانان بیگناه میانمار انتظار می رود کشورهای مسلمان سکوت مرگبار خود را بشکنند.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: تاکنون هزاران مسلمان بیگناه اعم از زن، مرد، کودک، پیر و جوان توسط دولت میانمار به خاک و خون کشیده شده اند اما با این حال کشورهای اسلامی و کشورهای به ظاهر مدافع حقوق بشر سکوت اختیار کرده اند.
وی با بیان اینکه ۲۰۰ هزار مسلمان میانماری آواره و ۵۲ هزار نفر نیز کشته شده اند، اظهار کرد: چگونه است که برای حفظ حقوق حیوانات بیانیه های فروان صادر می شود اما اینکه هزاران مسلمان کشته و آواره شده اند هیچ ارزشی ندارد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون خاطرنشان کرد: متاسفانه مسلمانان میانمار در آتش سکوت کشورهای مسلمان می سوزند در حالی که اگر مسلمانان دست از تفرقه افکنی برداشته و با یکدیگر اتحاد داشته باشند هیچ گاه دولت هایی از قبیل میانمار جرات کشتن مسلمانان را نداشتند.
مولوی حسن زهی اضافه کرد: دولت میانمار با حمایت آمریکا و اسرائیل به چنین نسل کشی دست زده است اما متاسفانه هیچ کدام از کشورهای عربی در مقابل این جنایت واکنشی نشان نمی دهند.
وی اضافه کرد: خانم سوچی لیاقت دریافت نشان صلح نوبل را ندارد چرا که این جنایات در جلوی چشمان او رخ می دهد اما گویا این کشتار بی رحمانه را نمی بیند و خود را به خواب زده است.
مولوی حسن زهی اظهار کرد: آمریکا و اسرائیل با حمایت از این جنایت به دنبال فروش تسلیحات خود و در عین حال سلطه بیشتر به میانمار است که در این راستا به هدف خود نیز رسیده اند.
 
جهان اسلام اکنون به وحدت و برادری نیاز دارد
امام جمعه اهل سنت چاه علی شهرستان دلگان گفت: حکام میانمار با حمایت دنیای استکبار و در راس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی بر علیه مسلمانان جنایت انجام می دهد.
 مولوی عبدالبصیرشاهوزهی امام جمعه اهل سنت چاه علی شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس با اشاره به جنایت های بوداییان و پلیس و همچنین ارتش میانمار بر علیه مسلمانان این کشور، اظهار کرد: از سال ها قبل مسلمانان میانمار مورد ظلم و ستم واقع شده اند.
وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی و آمریکا از حاکمان میانمار به صورت مستقیم حمایت می کنند، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی حمایت خود را از رژیم ظالم میانمار به صورت علنی و آشکار اعلام کرده است.
امام جمعه اهل سنت چاه علی شهرستان دلگان ادامه داد: جایزه صلح نوبل به کسی داده شده است که بیشترین جنایت ها را بر علیه بشریت انجام داده است.
مولوی عبدالبصیرشاهوزهی اضافه کرد: مسلمانان باید با وحدت و همدلی و با اقدام عملی از این جنایت های رژیم میانمار بر علیه مسلمانان این کشور جلوگیری کنند.
وی با تاکید بر اینکه تفرقه بلای جان جهان اسلام و مسلمین است، گفت: اکنون جهان اسلام بیشتر از هر زمان دیگر به وحدت و برادری نیاز دارد.
امام جمعه اهل سنت چاه علی شهرستان دلگان خاطرنشان کرد: مسلمانان باید فریادهای خود را بر علیه دنیای استکبار و در راس آن آمریکا و اسرائیل خونخوار خالی کنند.
 
دست آمریکا و اسراییل به خون مسلمانان میانمار آلوده است
کارشناس علوم دینی اهل سنت شهرستان میرجاوه گفت: حقوق بشر غربی و آمریکایی آنقدر بی معناست که جایزه صلح نوبل به شخصی داده شده که در مقابل کشتار زنان و مردان و کودکان بی دفاع میانمارسکوت کرده است.
مولوی ضیاء الدین ریگی در گفت و گو با خبرنگار لادیز اظهار کرد: مدعیان حقوق بشر علی الرقم همه ادعاهای پوچ حقوق بشری خود در قبال کشتار مسلمانان میانمار سکوت کرده اند و آمریکا و اسراییل  با فروش اسلحه به دولت میانمار دستشان به خون مسلمانان میانمار آلوده است.
وی افزود: خانم سوچی لیاقت جایزه صلح نوبل را ندارد حقوق بشر غربی و آمریکایی آنقدر بیمعناست که جایزه صلح نوبل به شخصی داده شده که در مقابل کشتار زنان و مردان و کودکان بی دفاع میانمارسکوت کرده است.
وی خاطرنشان کرد: آمریکا و اسراییل پشت پرده نسل کشی میانمار هستند، آنها با فروش تسلیحات به کشورهایی مانند میانمار به دنبال منافع اقتصادی خود هستند چراکه با فروش اسلحه هم جیب خود را پر می کنند و هم دشمنی دیرینه خود با مسلمانان را آشکارا نشان می دهند.
وی مولوی ضیاء الدین ریگی تاکید کرد: سکوت سران کشورهای اسلامی در قبال  نسل کشی مسلمانان میانمار تاسف بار است کسی که فریاد کمک خواهی مسلمانی را بشنود و پاسخ ندهد مسلمان نیست و بر تمام مسلمانان واجب است به فریاد برادران و خواهران خود در میانمار بشتابند و در مقابل این جنایات سکوت نکنند.
 
نقش آمریکا و اسرائیل در کشتار مسلمانان میانمار مشهود است
مدیر انجمن اهل قلم بلوچ چابهارگفت: دشمنان امروز با اسلام مشکل دارند و اسلام ستیزی خود را به شکل اعلا نشان می دهند چه در عراق و سوریه و چه در میانمار با کشتار و رفتارهای فیزیکی به اسلام ضربه می زنند.
مولوی سید محمد درتکیده در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: یقینا جامعه اسلامی و بشری چنین رفتاری را نمی پذیرد و حکومت میانمار باید بداند چنین رفتارهایی در آخر به نابودی کشورش انجامیده خواهد شد و این حوادث انسانی شروع ناامنی در کشورش خواهد بود.
وی افزود: سازمان ها و نهاد های ملل با اهدای جایزه صلح نوبل به حاکم کشور میانمار اعتراض کنند و کسانی که به این کشتارها و جنایات بی تفاوتند مسلما دستی در قضیه داشته و یا موافق اسلام کشی و مسلمان کشی می باشند.
مولوی درتکیده با اشاره به رابطه مستقیم میان رژیم صهیونیستی و دولت میانمار بیان کرد: آمریکا و اسرائیل با فروش اسلحه به میانمار علاوه بر سود اقتصادی به اهداف خود نزدیک شده و قصد ضربه زدن به اسلام و مسلمین را در هرجای دنیا دارند.
وی ادامه داد: دشمن با کشتن مسلمانان می خواهد اسلام گرایی را نابود کند ولی نمی‌داند که این رفتارها دنیا را به سمت اسلام سوق داده و زشتی ادیان واهی را به خوبی آشکار می کند.
مدیر انجمن اهل قلم بلوچ چابهار خاطر نشان کرد: در بدترین ادیان کودک کشی و زن کشی و زنده و مرده سوزاندن قید نشده است حتی حیوانات هم به چنین کاری دست نمی زنند و این رفتار شیطانی و شیطان صفتی از افکار بودائیان و آمریکا و اسرائیل نشئت می گیرد.
 
چراغ سبز آمریکا در پشت پرده جنایات میانمار
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: مدعیان دروغین حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل، در برابر قتل عام مسلمانان ميانمار سكوت كرده اند و چشمان خود را بر جنایت در ميانمار فرو بسته اند.
مولوي محمدعلي شهنوازي در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به كشتار مسلمانان بي دفاع و مظلوم ميانمار توسط رژيم صهيونيستي، اظهار كرد: متاسفانه امروز بيشتر از همه بايد به عملكرد سازمان كنفرانس اسلامي تاسف خورد كه در برابر اين جنايات دردناك و غم انكيز سكوت كرده اند.
وي بيان كرد: اين سكوت مرگ بار نهادها و مجامع بين المللي در برابر جنايات دولت ميانمار بر عليه مسلمانان  برخلاف ادعاهای بشردوستانه آن ها است و این کشتارها در حالی انجام مي شود كه همين سازمان هاي مثلا حمايتي زماني از ظلم به یک حیوان که کار درستی نیست، فریادشان بلند می‌شود، اما در برابر کشتار این همه انسان سکوت کرده‌اند.
مولوي شهنوازي با بيان اينكه کشتار زنان و کودکان میانماری غیرقابل تحمل است، گفت: آمريكا و اسرائيل در مسئله كشتار مردم مظلوم و ميانمار نقش دارند و اين نشان از خاري و ذلت اين كشورهاي استكباري است كه هر كجا كه مي خواهند مردم بي گناه را به خاك و خون مي كشانند.
وي با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در جلسه خارج از فقه، تصريح كرد: مقام معظم رهبري در اين جلسه فرمودند:" مجری اين جنايات، دولت میانمار است و در رأس آن دولت نیز زنی بی‌رحم قرار دارد که برنده جایزه صلح نوبل بوده و با این اتفاقات، در واقع، مرگ جایزه صلح نوبل رقم خورد" و لذا مدعیان دروغین حقوق بشر و برنده جایزه نوبل صلح ( خانم سوچی رئیس جمهور کشور میانمار ) چشمان خود را بر این جنایت وحشتناک فرو بسته اند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش بيان كرد: انسان هاي مدعي حقوق بشر و رهبران کشورهای مسلمانان و خادمان حرمین شریفین نیز ساکت هستند که باید این رویه را عوض کرده و در دفاع از مظلومان تلاش کنند و از خواب غفلت بیدار شوند و از خود در برابر کشتار مسلمانان بي گناه و مظلوم در میانمار عکس العملی نشان دهند.
وي با بيان اينكه استكبار جهاني به دنبال نسل‌کشی مسلمانان در جای‌جای جهان هستند تا به آرزوهای پلید خود دست یابند، افزود: بايد ضمن محکومیت این جنایت، وحدت و همدلی مسلمانان بيش از پيش حفظ شود و براي پيروزي مسلمانان و صلح ميان ملت ها دعا كرد.
مولوي شهنوازي  با بيان اينكه قتل عام میانمار با هیچ یک از اصول انسانی سازگار نیست، اذعان كرد: بايد همه آزادي خواهان جهان و كشورهاي مسلمان، فرياد و نداي مظلوميت و بي گناهي مسلمانان ميانمار را سر دهند.
وي با بيان اينكه بايد جمهوري اسلامي ايران نيز در مقابل جنايات ميانمار واكنش جدي نشان دهد، اظهار كرد: به زودي خون هزاران زن و مرد و پير و جوان مظلوم و گناه ميانمار دامن تروريست ها و اين جانيان و جاهلان را خواهد گرفت و آنان به زباله دان تاریخ انداخته خواهند شد.

آمریکا عامل اصلی نسل کشی میانمار
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سرباز گفت: استکبار جهانی برای ایجاد یک تنش جهانی به دنبال روبه روی هم قرار دادن اقوام مختلف جهان است تا به این صورت در کنار فروش سلاح بیشتر، رقبای اقتصادی و سیاسی خود را روبه روی هم قرار دهد.
حجت الاسلام علی بامری در گفت و گو با خبرنگار پاپایا با محکوم کردن جنایت بزرگ میانمار، اظهار داشت: کشتار بیرحمانه مسلمانان بیگناه میانمار را باید اوج حقوق بشر غربی در شرق آسیا دانست.
وی افزود: استکبار جهانی سالهاست به دنبال ایجاد جنگ امت ها و روبه روی هم قرار دادن ادیان است و این موضع در سال های اخیر رنگ و بوی جدی تری به خود گرفته است به صورتی که ابتدا با تشکیل داعش و حمایت از کشتار مسلمانان یمن و بحرین و حال  نیز با حمایت از نسل کشی بزرگ میانمار، پرده های نمایش شوم غرب برای رویارویی اقوام یکی پس از دیگری به نمایش در می آید.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سرباز با تاکید بر اینکه آمریکا و اسرائیل طراحان اصلی همه حوادث چندسال اخیر هستند، بیان کرد: در واقع این جنگهای داخلی و حملات خونین به کشورهای دیگر همه و همه نقشه های استکبار جهانی برای در امان ماندن اسرائیل از نگاه جهانیان و فروش سلاح های بیشتر به قاتلین مردم بیگناه است.
وی ادامه داد: آمریکا به عنوان بزرگترین حامی تروریسم در جهان بازیگر اصلی نسل کشی های سوریه، عراق، یمن، افغانستان، میانمار و فلسطین است اما متاسفانه سازمان های بین المللی به خاطر نفوذ این کشور و فساد مالی چشم خود را بر روی تمامی این جنایات بسته اند.
بامری  با اشاره به اینکه وعده خدا برای پیروزی حق بر باطل بی شک محقق خواهد شد، تصریح کرد: هیچ گاه ظلم پایدار نخواهد بود و آمریکا، آل سعود و دیگر کشورها و حکومت های ظالم به زودی زود در آتشی که خود افروخته اند سوخته و نابود خواهند شد.

سوجی بزرگترین جنایت کار علیه مسلمانان است
مدیر حوزه علیمه تعلیم القرآن اهل سنت روستای هوشک گفت: سوجی رهبر میانمار که جایزه صلح نوبل را از مجامع بین المللی دریافت کرده است، بزرگترین جنایت کار جنگی محسوب می شود چرا که زنان بی گناه و کودکان را زنده در آتش می سوزاند.
مولوی عبدالوهاب حسین بر مدیر حوزه علمیه تعلیم القرآن اهل سنت روستای هوشک شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون ضمن محکوم کردن جنایات هولناک علیه مسلمانان میانمار توسط دولت این کشور، اظهار داشت:  کشتار و سوزاندن مسلمانان در میانمار توسط بودایی های تندرو قلب مسلمانان جهان به ویژه کشور ایران را به درد آورده است.
 وی با بیان اینکه انسان از حیث انسانیت دارای حق و حقوقی است که باید رعایت شود، افزود: به حقوق مسلمانان میانماری ظلم و تعدی های بی شماری شده است که باید بلادهای اسلامی و مجامع بین المللی علیه این اقدامات هولناک ودردآور اقدامات مناسبی را انجام دهند.
 مدیر حوزه علمیه تعلیم القرآن اهل سنت روستای هوشک شهرستان سراوان با اشاره به فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری،  خاطر نشان کرد: مجامع بین اللمل و سازمان حقوق بشر اگر نمی توانند اقدامات عملی انجام ندهند، حداقل به مردم آسیب دیده میانمار کمک های اقتصادی وامدادی انجام دهند.
مولوی حسین بر با اشاره به اینکه کشورهای اسلامی با اتحاد و همدلی اقدام مناسبی را علیه بودایی های تندرو میانمار که تجاوز های زیادی را علیه مسلمانان این کشور روا داشته اند، انجام دهند، گفت: خانم سوچی رهبر میانمار که جایزه صلح نوبل را از مجامع بین المللی دریافت کرده است، بزرگترین جنایتکار جنگی محسوب می شود چراکه زنان بی گناه و کودکان را زنده در آتش می سوزاند.
وی تصریح کرد: در کشور جمهوری اسلامی ایران مذاهب و اقلیت های متفاوتی زندگی می کنند که در ایران به حقوق اقلیت ها بسیار ارزش قائل است که دیگر کشورها باید دراین باره از ایران الگو پذیرند.
مدیر حوزه علیمه تعلیم القرآن اهل سنت روستای هوشک شهرستان سراوان ادامه داد: سازمان حقوق بشر که ادعای دفاع از حقوق بشر را دارد، اگر اتفاقی برای یک یهودی و مسیحی رخ دهد جنجال و هیاهو به پا می کند اما چرا علیه اقدامات دردآوری که نسبت به مسلمانان در حال رخ دادن است، سکوت کرده است.

سکوت کشورهای عربی عامل گسترش جنایات علیه مسلمانان
مولوی محمد علی جهانگیری امام جمعه اهل سنت بزمان در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: در حوادث تلخ و تاسف بار که برای مردم مسلمان و بی دفاع کشور میانمار توسط بوداییان خبیث و خونخوار، ارتش و دولت ور در راس همه آن زن شیطان صفت که نوبل خون ریزی دریافت کرده، رخ می دهد کارگردان و رهبر اصلی این جنایات آمریکا و اسراییل است.
وی افزود: در هر نقطه ای از جهان که جمعیتی از مسلمانان ساکن هستند و ندای اسلام ناب محمدی را سر می دهند، از کشورهای منطقه خاورمیانه نظیر سوریه، یمن و عراق تا کشورهای دورتر دشمنان قسم خورده و استکبار جهانی در آن منطقه اختلاف و درگیری و جنگ را ایجاد کرده است.
مولوی جهانگیری گفت: هدف از ایجاد این اختلافات و درگیری ها و جنگ، نابودی مسلمانان و حذف تدریجی نام اسلام از صفحه روزگار است تا جهان را یهودیان و ظالمان صهیونیستی به دست بگیرند و دیگر ندای رحمانی اسلام وجود نداشته باشد.
امام جمعه اهل سنت بزمان تصریح کرد: استکبار جهانی و همپیمانان خونخوارش بدانند و آگاه باشند هرگز جمهوری اسلامی ایران با آنها دست دوستی نمی دهد و برخلاف جهت آنها در هر کجای جهان ملت مظلومی نیاز داشته باشد قاطعانه و محکم از آنها بدون هیچ هدفی حمایت می کند.
وی سکوت کشورهای عربی را عامل گسترش جنایات علیه مسلمانان خواند و گفت: کشورهای عربی که در مقابل جنایات مسلمانان سکوت می کنند یکی از عاملان گسترش این حوادث دردناک هستند و این جیره خواران دنیا همیشه دنبال اهداف و آرامش خود هستند تا حکومت شان در مقابل استکبار جهانی پایدار و محکم بماند.
وی افزود: این کشور ها مطمئن باشند هرگز این تخت پادشاهی آن ثابت نمی ماند و روزی خواهد رسید که تقاص این سکوت خود را با سرنگونی و تباهی پس خواهند داد و آن روز این کشورها خود برده و زیر دست آمریکا می شوند.
 
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۲۹۳


ارسال