جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۹
معاون جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان:
پیشتازی شرکت های بومی در تنظیم بازار خرما در سراوان/پرداخت 85 درصدی تسهیلات بلاعوض آبیاری تحت فشار
 
معاون جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: دو شرکت بومی در سراوان کار برداشت و بسته بندی خرما را برای کشاورزان انجام می دهند تا آنها مجبور به فروش زود هنگام محصولات خود نباشند.
به گزارش عصرهامون، مصیب سیاسر معاون جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با شستون با بیان اینکه دو شرکت بومی در سراوان کار برداشت و بسته بندی خرما را برای کشاورزان انجام می دهند تا آنها مجبور به فروش زود هنگام محصولات خود نباشند، گفت: ما باید بین عرضه و تقاضای مردم یک تعادل ایجاد کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه کشاورزان محصول خرمای خود را باید بتوانند ذخیره کنند و در موقع مناسب به فروش برسانند، افزود: کشاورزان باید قیمت بازار را تعیین کنند نه افراد سودجو و صنعتگر.
 
معاون جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در ادامه خاطر نشان کرد: فله فروشی باعث ضرر مالی کشاورزان می شود و آنها نباید در فروش خرما عجله کنند.
 
وی تصریح کرد: دانشجویان فارغ التحصيل کشاورزی در شرکت ها آمادگی بسته بندی و درجه بندی خرما را با هزینه کم برای کشاورزان دارند و خرما را برای ذخیره سازی در سرد خانه در اختیار کشاورزان قرار می دهند.
 
سیاسر با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی در استان و شهرستان ها 85 درصد تسهیلات آبیاری تحت فشار را بصورت بلاعوض به متقاضیان پرداخت می کنند، اذعان داشت: انتظار ما از کشاورزان اين است که از آبیاری تحت فشار استفاده کنند تا کیفیت محصول افزایش پیدا کند.
 
وی با بیان اینکه کشاورزان باید جهت افزایش کیفیت، خرما را زمانی برداشت کنند که هوا خنک است، اذعان داشت: افرادی که نخلستان دارند سر شاخه های خرما را آتش نزنند و آنها را بعد از فرآوری به عنوان کمپست برای تغذیه نخل خرما استفاده کنند.
 
معاون جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در پایان با اشاره به دشت مک سوخته شهرستان سراوان گفت: در آینده برنامه هایی جهت توسعه باغات در زمینه دیم داریم که مرحله اول آن احداث باغ است.
 
 
 
انتهای پیام/1675
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۳۰۶
مرجع : شستون


ارسال