پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۴
با اقدامات به موقع؛
کودک بلوچ از مرگ حتمی نجات پیدا کرد+ تصویر
 
کودک 6 ساله بلوچ دلگانی با اقدامات به موقع پزشک و پرسنل اورژانس چاهشور دلگان سیستان و بلوچستان از مرگ حتمی نجات پیدا کرده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، اقدامات به موقع اورژانس بین راهی چاهشور شهرستان دلگان جان یک کودک مشکوک به مرگ را نجات داد و باعث خوشحالی خانواده این کودک شش ساله شد.
به گفته خانواده این کودک دلگانی خوردن دو بسته قرص دیازپام باعث بیهوش شدن این کودک 6 ساله شده است.
با توجه به نبود آمبولانس در پایگاه مرکزی اورژانس شهرستان دلگان، خانواده کودک بیمار را با خودرو شخصی به ایرانشهر منتقل کرده اند، که در بین راه علایم حیاتی این کودک کاملا از بین رفته است.
خانواده کودک 6 ساله دلگانی با مراجعه به اورژانس بین راهی چاهشور این شهرستان و با تلاش پزشک و پرسنل اورژانس نفس کودک احیاء شده است و با آمبولانس پایگاه اورژانس چاهشور به ایرانشهر اعزام شده است.
گفتنی است هم اکنون این کودک 6 ساله در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان خاتم الانبیا ایرانشهر بستری شده است.
شهرستان دلگان با جمعیتی بالغ بر 75 هزار نفر جمعیت فاقد بیمارستان و مرکز درمانی تخصصی است و بیماران برای کوچکترین بیماری به مراکز درمانی شهرستان های مجاور و حتی استان های مجاور مراجعه می کنند که این خود موجب بروز مشکلاتی برای مردم محروم این منطقه شده است.
این معضل می طلبد که مسئولان اجرایی برای رفع معضلات و مشکلات شهرستان دلگان اقدام کنند، چرا که اگر ایثارگری و وظیفه شناسی کادر معدود درمانی در این شهرستان نبود، شاهد فجایع بزرگی می بودیم.
شهرستان دلگان در 475 کیلومتری جنوب غرب شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۴۲۹
مرجع : دلگان پرس


ارسال