شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۸
تحریم های هواپیمایی جدید نقض کامل برجام است
 
نماینده خاش، میرجاوه و نصرت آباد در مجلس گفت:تحریم های هواپیمایی جدید توسط آمریکا نقض کامل برجام است.
به گزارش سرویس سیاسی عصرهامون ، به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا همزمان با تمدید تعلیق برخی از تحریم‌های هسته‌ای ایران به مدت 120 روز، تحریم‌های جدیدی علیه کشورمان وضع کرد و همزمان با تایید پایبندی ایران به برجام، خود، ضمن تصویب تحریم‌های جدید، فروش هواپیما به ایران را نیز ممنوع کرد.
تحریم های هواپیمایی جدید نقض کامل برجام است
علی کرد در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد:تحریم های هواپیمایی جدید توسط آمریکا نقض کامل برجام است اگرچه این تحریم ها بی اثر است و جمهوری اسلامی ایران مانند همیشه  تحریم ها دور خواهد زد اما دنیا باید بداند که آمریکا همواره ناقض برجام است اما ایران به تمام تهعدات برجامی خود پایبند بوده است.
وی افزود: اکنون دولت به دنبال  ازسرگیری خرید هواپیما از سایر کشورهاست و این تحریم ها هیچ تاثیری در روند فعالیت های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت و تنها نقض کنندگان برجام را رسواتر خواهد کرد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:ایران هیچ گاه نقض کننده برجام نبوده و همواره حسن نیت خود را به اثبات رسانده اما طرف مقابل تمام مفاد برجام را نقض کرده است، دولت باید با راهکاری مناسب  با تحریم ها مقابله کند و به همه جهان نشان دهد که آمریکا نقض کننده یک طرفه برجام است.
وزارت خارجه باید با قدرت در مقابل این تحریم های ظالمانه واکنش نشان دهند
وی با بیان اینکه وزارت خارجه باید واکنشی جدی نشان دهد، خاطرنشان کرد: تیم مذاکره کننده و وزارت خارجه باید با قدرت در مقابل این تحریم های ظالمانه واکنش نشان دهند و در مطالبات خود از طرف غربی برجام عقب نشینی نکنند و با شهامت از حق ملت ایران دفاع کند تا درس عبرتی باشد برای سایر کشورهایی که تعهداتی در مقابل ایران دارند .
وی تاکید کرد: وزارت خارجه باید برنامه ای منسجم برای مقابله با این تحریم ها داشته باشد و به سایر کشورها نشان دهد که آمریکا همواره تعهداتش را زیر پا گذاشته است و نقض کننده برجام است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۴۴۷


ارسال