دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ,23 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۸
مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار خبر داد
برگزاری تور آشنایی و حمایتی از ظرفیت‌های گردشگری شهرهای جنوب استان سیستان و بلوچستان
 
مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: تور آشنایی و حمایتی با حضور روسای ادارات و کارشناسان این مدیریت از ظرفیت‌های گردشگری شهرستان‌های سراوان و ایرانشهر با بازدید از اماکن تاریخی، کارگاه‌های خانگی تولید صنایع‌دستی و محصولات کشاورزی و مراکز تفریحی به مدت چهار روز برگزار شد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران، طاهره شهرکی افزود: ارتباط و ایجاد پیوند بین سه ضلع مثلث گردشگری جنوب استان سیستان و بلوچستان یعنی شهرستان‌های سراوان به‌عنوان نقطه ثقل میراث فرهنگی، ایرانشهر به‌عنوان کانون صنایع‌دستی و درنهایت چابهار (منطقه آزاد چابهار) به‌عنوان قطب توسعه گردشگری منطقه، از اهداف راهبردی این تور بودند.

وی بیان کرد: انتقال و تبادل تجارب و تعامل با دست‌اندرکاران حوزه گردشگری شهرستان‌های سراوان و ایرانشهر و حمایت از صنعتگران بخش خصوصی در حوزه صنایع‌دستی و خرید محصولات تولیدی صنعتگران به‌ویژه تعاونی‌های صنایع‌دستی و بانوان صنعتگر از دیگر محورهای این تور هستند.

شهرستان‌های سراوان و ایرانشهر ازجمله مبادی اصلی گردشگر فرست به منطقه آزاد چابهار به‌ویژه در ایام نوروز می‌باشند که آشنایی با مسیرهای گردشگری، کیفیت زندگی مردم و پتانسیل‌های مراکز گردشگر فرستی نیز می‌تواند دریچه روشنی را به روی برنامه ریزان گردشگری این منطقه بگشاید.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۵۰۳


ارسال