پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ,15 November 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵
جانشین سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:
وحدت، عامل پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی بود/ روحیه انقلابی و انقلابی گری مطمئنا انقلاب و نظام ما را بیمه می کند
 
سرهنگ ناظری گفت: بسیج و حضور در بسیج یکی از موارد بسیار مهمی است که میتوان گفت از دستاورد های انقلاب و دفاع مقدس است.
 به گزارش عصرهامون، سرهنگ محمد ناظری جانشین سپاه سلمان سیستان و بلوچستان پیش از خطبه های نماز جمعه امروز 31 شهریور ماه به ایراد سخنرانی در جمع نماز گزاران پرداخت.
سرهنگ ناظری حرکت بیداری اسلامی در کشورهای منطقه و ایستادگی مردم مظلوم جهان در برابر قدرت های بزرگ استکباری را از نتایج پیروزی انقلاب اسلامی ایران بعد جنگ 8 ساله دفاع مقدس بیان کرد.
وی با اشاره به سالروز آغاز جنگ تحمیلی و بیان چگونگی شکل گیری جنگ و حضورنیروهای نظامی و مردمی در جبهه ها گفت: نیروهای سپاه پاسداران از همان روزهای اول وارد میدان نبرد بودند اما پیروزی های چندانی نداشتیم و وقتی گزارش خدمت حضرت امام (ره) داده می شود، میفرمایند که : نه سپاه به تنهایی می تواند کاری بکند در این جنگ و نه ارتش به تنهایی، لذا بایستی بسیج وارد بشود و همراه با نیروهای مسلح، ارتش و سپاه جنگ را مدیریت کند که از لحظه ورود بسیج به جنگ و دفاع مقدس ما دیدیم که تغییرات خاصی در سرنوشت جنگ حاصل شد.
سرهنگ پاسدار محمد ناظری در ادامه به برخی از دستاوردهای مهم دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: رسالتی که ما بعد از دفاع مقدس داریم تا همان روحیه ولایی و انقلابی زمان دفاع مقدس حفظ بشود اولین آن این است که همه ما موظف هستیم که با صیانت و حفظ ارزش ها و دستاوردهای دفاع مقدس در تمام صحنه ها گوش به فرمان ولایت باشیم یعنی حضور انقلابی و یک پارچه داشته باشیم، پس اولین رسالت ما در بعد از دفاع مقدس و عصر کنونی ولایت مداری است.
دوم بایستی تکریم شهدای عزیز دفاع مقدس و ایثارگران و خانواده های معظم شهدا را در سرلوحه کارمان قرار بدهیم و این وظیفه ماست تا آنانی که جان را در طبق اخلاص نهادند و در هشت سال دفاع مقدس حضور پیدا کردند و برای این انقلاب و نظام زحمات زیادی را متحمل شدند امروز مورد تجلیل قرار بگیرند چرا که حضرت امام (ره) فرمودند: خانواده شهدا چشم و چراغ این ملت اند.
سومین دستاوردی که امروز ما و شما در پاسداشت دستاوردهای دفاع مقدس میتوانیم داشته باشیم وحدت و انسجام بین اقوام و قومیت هاست.
جانشین سپاه سلمان سیستان و بلوچستان افزود: در هشت سال دفاع مقدس همه اقوام و همه مذاهب در جنگ و دفاع مقدس حضورداشتند. کرد، لر، ترک ،بلوچ، فارس و سیستانی و ترکمن و همه حتی از زرتشتیان و مسیحیان در دفاع مقدس نیرو داشتیم که برای حفاظت و پاسداری از انقلاب و نظام و میهنشان در جبهه های نبرد با دشمن بودند.
وی گفت: ما امروز موظفیم که آن وحدت و انسجامی که در زمان دفاع مقدس بود را حفط کنیم. اگر عزیز اهل سنت سبیل اخلاقی 11 ساله ما از نیکشهر خونش با سید محمد هاشمی 13 ساله از سیستان و زابل در هم می آمیزد ، این یعنی وحدت. اگر گروهان عشایری ما از نیکشهر که همه اهل سنت بودند، خونشان با عزیزانمان در گردان 405 و 402 مخلوط می شود و این عامل پیروزی ما در دفاع مقدس می شود این یعنی وحدت. لذا این می شود عامل پیروزی انقلاب و جنگ ما و امروز هم بایستی ما این را حفظ کنیم.
سرهنگ ناظری گفت: بسیج و حضور در بسیج یکی از موارد بسیار مهمی است که میتوان گفت از دستاورد های انقلاب و دفاع مقدس است.
وی افزود: اگر امروز آقای ترامپ در سازمان ملل صحبت های مسخره می کند اما نمیتواند در عمل کاری بکند، به دلیل وجود بسیج و بسیجیان عزیز و نیروهای مسلح مقتدر ماست. لذا رسالت بعدی که ما در جهت پاسداشت دفاع مقدس و دستاوردهای دفاع مقدس باید داشته باشیم حفظ روحیه انقلابی و انقلابی گری و انقلابی فکر کردن و انقلابی ماندن است و این مطمئنا انقلاب و نظام ما را بیمه می کند.
روحیه استکبارستیزی دیگر رسالتی است که امروزه ما باید در پاسداشت دستاوردهای دفاع مقدس داشته باشیم.
جانشین سپاه سیستان و بلوچستان گفت: ما باید این ها را سرلوحه کارخودمان قرار بدهیم و با حضور انقلابی و بسیجی خودمان در جامعه بتوانیم که آن رسالتی که نسبت به خون شهدا داریم ان شاء الله به انجام برسانیم.
وی افزود: هفته امر به معروف و نهی از منکر هم امسال تلاقی پیدا کرده با ایام محرم که جمعی از عزیزان طلایه دار امر به معروف و نهی از منکر در بین شما حضور دارندو این جای تشکر دارد و بایستی این هفته را گرامی داشت.
سرهنگ ناظری گفت: عزیزان ما در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان برنامه هایی را طرح ریزی کرده اند که در طول این هفته همراه و همگام با عزیزان ما در سپاه پاسداران به انجام آن خواهند پرداخت مثل همایش ها و نشست های مختلف که جای دارد از عزیزانمان در ستاد احیای امر به معروف هم تشکر کنیم و همه ما دست به دست هم می دهیم تا انشاء الله در راستای اجرای فریضتین که واقعا در این سالها مغفول مانده بود ان شاء الله کوشش بکنیم و از غربت در بیاوریم. یعنی فریضتین امر به معروف و نهی از منکر که باعث اصلاح جامعه می شود، همان چیزی که فلسفه نهضت آقا امام حسین (ع) هم همین بود که فرمود: "من به پا میخیزم برای اصلاح امت جدم و اگر دین جدم جز با کشته شدن من استوار نمی ماند پس ای شمشیرها مرا در برگیرید." ان شاء الله خداوند منان این توفیق را به ما عنایت کند که بتوانیم همیشه ایام از آمران به معروف و ناهیان از منکر باشیم و قدردان تلاش و زحمات رزمندگان اسلام و خانواده معظم شهدا و ایثارگران و همیشه هم بسیجی بمانیم.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۵۲۲


ارسال