شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۷
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چابهار:
حمایت از صنعتگران صنایع دستی یکی از اولویت های اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان است
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چابهار گفت: یکی از اولویت های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان حمایت از صنعتگران صنایع دستی است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران، عبدالحمید بلوچ زاده در جمع فالین گردشگری چابهار اظهار کرد: نمایشگاه پاییزه به دلیل بازدید بالای شهروندان، مکان مناسبی برای عرضه محصولات صنایع دستی  صنعتگران شهرستان چابهار است.

وی افزود: برای حمایت از صنعتگران و تشویق آنها به منظور راه اندازی کارگاه و ایجاد اشتغال از هر فرصتی استفاده می کنیم.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چابهار ادامه داد: با توجه به پتانسیل دریا و فراوانی صدف می توانیم در زمینه ایجاد کارگاه های صدف کاری در شهرستان چابهار مشکل بی کاری جوانان را تا حدودی حل کنیم.

بلوچ زاده گفت: تشکیل دوره های دائمی آموزش صنایع دستی در شهرستان چابهار در دستور کار اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چابهار است.

وی بیان کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از افرادی که مطابق تاکید مقام معظم رهبری برای ایجاد اشتغال در حال تلاش هستند، حمایت می کند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چابهار خاطرنشان کرد: تاکید ویژه مشتاق گوهری مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر آن است که علاوه بر در اختیار گذاشتن غرفه های رایگان در نمایشگاه های سطح شهرستان چابهار، با معرفی صنعتگران صنایع دستی به نمایشگاه های داخلی و خارجی، مشاوره، تشکیل کلاس های آموزشی و کمک به دریافت تسهیلات با درصد سود کم از آنان حمایت کنیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۶۷۳


ارسال