سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ,16 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۹
با حضور گسترده مردم؛
طنین "لبیک یا حسین" در ظهر عاشورا/ سیستان و بلوچستان در ماتم سالار شهیدان گریست
 
سیستان و بلوچستان در عاشورای حسینی یکپارچه سیاه پوش و غرق در عزا و ماتم است.
به گزارش عصرهامون، امروز طنین نوای یاحسین در فضای پهناورترین استان کشور پیچیده و خیابان‌های شهرها رخت عزا بر تن کرده‌اند و در منازل، تکایا ومساجد مجالس عزاداری در غم شهادت سالار شهیدان برپاست.
خیابان‌های منتهی به گلزار شهدا در سراسر سیستان و بلوچستان هم مملو از عزاداران و هیئت های عزاداری است که زنجیززنان و سینه زنان سوگوار این واقعه جانگداز هستند.

در این روز، عزاداران در قالب هیات های عزاداری، آئین های این روز را برگزار و در ظهر عاشورا نماز پرشکوه این روز را برگزار کردند در میان حاضران عزادار اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش، حضور جوانان و نوجوان پررنگتر از سایر اقشار بود.

رنگ و بوی عاشورایی در سیستان و بلوچستان 
انتظار سوگواران پایان یافت و عاشورا از راه رسید. مردم عزادار در سراسر سیستان و بلوچستان که تا پاسی از شب با حضور در مراسم‌های عزاداری نوای «امشبی را شه دین در حرمش مهمان است...مکن ای صبح طلوع» را سر داده بودند از نخستین ساعات صبح عاشورای سال 1439 هجری قمری خود را آماده کردند تا باری دیگر با حسین(ع) اسوه ایثار، تقوا، شهادت و شهامت وداع کنند و در سوگ او و 72 یارش که مظلومانه به شهادت رسیدند، خون گریه کنند. 

فریاد «یا حسین مظلوم» در آسمان سیستان و بلوچستان طنین انداز شد 
امروز تمام معابر عمومی منتهی به گلزار های شهدا با فریادهای «یا حسین» و «یا ابوالفضل» سوگواران، رنگ و بوی عاشورایی دارد و عزاداران در شهادت سید و سالار شهیدان جهان بر سر و سینه می‌زنند. 
امروز و در عاشورای حسینی (ع) سیستان و بلوچستان صحنه نمایش عشق و ارادت به سیدالشهدا (ع) و اهل بیت ایشان است. 
دسته‌های عزاداری در قالب هیئت‌های سینه‌زن و زنجیرزن از دقایقی پیش چون سیل روانه خیابان‌های شهر شدند و با دلی خونین و بغضی در گلو در سوگ سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش بر سر و سینه زدند و اشک ماتم ریختند. 
امروز و در روز حسین(ع)، همه زینب(س) می‌شوند تا رسالت نگهبان نبوی بر زمین نماند. 
 آری امروز همه به صحنه آمدند تا بگویند اگر آن زمان نبودند که به یاری امام حسین (ع) و یارانش بشتابند، امروز راه آنها را ادامه داده و پرچم حسینی را همیشه بر افراشته خواهند داشت. 

انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۷۲۰


ارسال