دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ,10 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶
گلایه والدین دانش آموزان دبیرستان ۱۷ شهریور؛
شلنگ آب باغچه تنها آبخوری ۵۰۰ نفر/ فقدان سیستم سرمایشی امان دانش آموزان را برید
 
مدرسه خانه دوم دانش آموزان محسوب می شود بنابراین وجود امکانات کافی در آن به شدت مورد نیاز است.
به گزارش عصرهامون به نقل ازپایگاه خبری اوشیدا؛ به منظور افزایش کیفی سطح آموزش در مدرسه و ارتقا سطح یادگیری دانش آموزان انتظار می رود تمامی امکانات لازم در محیط آموزش فراهم باشد.

داشتن فضای مناسب آموزشی به ویژه از لحاظ سرمایشی و گرمایشی و همچنین آبی استاندارد از جمله مهم ترین حقوق دانش آموزان به شمار می رود.

در عصر جدید با توجه به افزایش سطح رفاه خانواده ها، به همان میزان سطح رفاه در مراکز آموزشی نیز مورد انتظار است و در صورت کم کاری نهادهای آموزشی به طور حتم مشکلات و اعتراض هایی ایجاد می شود.

آموزش و پرورش مکلف تهیه امکانات لازم از قبیل آب سالم و بهداشتی برای دانش آموزان می باشد بنابراین کوتاهی در این زمینه سبب بروز بیماری ها و کم آبی بدن می شود.

طبق گفته تعدادی از والدین دانش آموزان دبیرستان ۱۷شهریور این مدرسه از امکانات خوبی برخوردار نیست و اعتراض هایی را در بداشته است.

نبود سیستم سرمایشی و آبخوری مناسب صدای دانش آموزان را در آورده است

پدر یکی از دانش آموزان دبیرستان ۱۷ شهریور در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ عنوان کرد: دبیرستان ۱۷ شهریور از وضعیت مناسب و استانداردی برخوردار نیست به گونه ای که امکانات آن در پایین ترین وضع ممکن است.

وی که نمی خواست نامش فاش شود ادامه داد: آبخوری این دبیرستان در وضعیت بسیار بدی قرار دارد به طوری که دانش آموزان برای برطرف کردن عطش خود از شیلنگی که در باغچه افتاده و مملو از لجن است برای نوشیدن آب استفاده می کنند.

وی افزود: هزینه تعمیر آب سردکن را سه سال قبل از طریق دانش آموزان جمع آوری کرده اند اما هنوز آب سردکن درست نشده و دانش آموزان حتی در گرمای بهار هم از آب گرم برای نوشیدن استفاده می کنند.

پدر این دانش آموز ادامه داد: در حالی که پول بیمه در همه جا هفت هزار و ۵۰۰ تومان است اما در دبیرستان ۱۷ شهریور مبلغ ۱۱ هزار تومان از دانش آموزان مطالبه کرده اند.

وی تصریح کرد: این دبیرستان از سیستم سرمایشی نامناسبی برخوردار است به طوری که کلاس چهارم انسانی که در طبقه چهارم قرار دارد پنکه و یا کولری ندارد.

این پدر دانش آموز خاطرنشان کرد: طبقه چهارم از شدت گرما در حد انفجار است چرا که در کلاس هایی که دارای جمعیت بیش از ۲۵ نفر است هیچ گونه وسیله سرمایشی وجود ندارد و پنجره هایی که بدون پرده هستند به طور مستقیم نور خورشید و گرمای حاصله را به داخل انتقال می دهند.

وی با بیان اینکه کلاس های طبقه چهارم فاقد هرگونه پریزی است بنابراین دانش آموزان نمی توانند حتی پنکه رو میزی خریداری و به مدرسه ببرند، خاطرنشان کرد: با این وضعیت نمی توان شاهد پیشرفت دانش آموزان بود چرا که امکانات اولیه برای آنان فراهم نیست.

پدر این دانش آموز همچنین گفت: متاسفانه طبق دستور مدیر دبیرستان والدین و سرویس دانش آموزان هنگام تعطیلی مدرسه باید در کوچه شلوغ و تنگ نزدیک آموزش وپرورش و ثبت اسناد که در کنار بازار قرار دارد به دنبال دانش آموزان بیایند و این مسئله سبب بروز چندین فقره تصادف شده است.

این پدر در پایان گفت: از مسولان دبیرستان ۱۷ شهریور و آموزش و پرورش زابل خواستاریم تا جهت رفع مشکلات موجود گام بردارند تا دانش آموزان بدون دغدغه درس بخوانند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۷۴۴


ارسال