پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان مطرح کرد
شناسایی 407 کارگر خارجی فاقد پروانه کار در استان/ 60 نیروی کار ایرانی جایگزین نیروی کار غیرمجاز بیگانه شدند
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از شناسایی 407 کارگر خارجی فاقد پروانه کار در استان خبر داد وگفت: در این راستا تاکنون 60 نیروی کار ایرانی جایگزین نیروی کار غیرمجاز بیگانه در استان شده اند.
به گزارش عصرهامون، مهرداد جهاندیده با اشاره به ماده 120 قانون کار در خصوص ممنوعیت بکارگیری اتباع خارجی فاقد پروانه کار توسط کارفرمایان، کارگاه‌ها، نهادها، ادارات و صنوف اظهار کرد: در صورت بکارگیری اتباع فاقد پروانه کار، کارفرمایان در مرحله نخست به ازای هر روز اشتغال به یک میلیون و 549 هزار و  885 ریال جریمه محکوم و در صورت تکرار، این مبلغ به 3 میلیون و 99 هزار و770 ریال افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه بازرسان این اداره‌ کل در 6 ماهه اول سال بیش از 5 هزار و 868 مورد بازرسی از واحدهای کارگری، صنعتی و خدماتی استان انجام داده اند، افزود: در این راستا 407 کارگر خارجی فاقد پروانه کار را شناسایی و برخورد قانونی لازم با این افراد و کارفرمایانشان صورت گرفت.
این مسئول با اشاره به اینکه در این مدت 60 نیروی کار ایرانی جایگزین نیروی کار غیرمجاز بیگانه در استان شده اند، گفت: بعد از شناسایی اشتغال غیرمجاز اتباع بیگانه در استان، در مرحله نخست رویکرد این مجموعه جایگزینی نیروی کار ایرانی است.
گفتنی است حدود یک میلیارد و 545 میلیون و 782 هزار ریال جریمه در زمینه استفاده غیرمجاز از اتباع بیگانه برای کارفرمایان متخلف در سطح استان صادر شده است.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۷۵۴


ارسال