پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ,20 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
در ادامه فاجعه زیست محیطی در سیستان و بلوچستان ؛
فاضلاب و زباله سهم حاشیه نشین های کلانشهر جنوب شرق از خدمات شهری/ تداوم وضعیت فاجعه بار!
 
انباشت زباله در جوی های آب و بالا زدگی فاضلاب در حاشیه شهر زاهدان صدای حاشیه نشینان این شهرستان را در آورد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، در روز های اخیر بود که برخی شهروندان خیابان رسالت، بنفشه و بابائیان زاهدان از وضعیت نامناسب انباشت زباله گلایه کرده و خواستار پیگیری این موضوع از پایگاه خبری عصرهامون شدند.
 
در ادامه در تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون با محمد امیر براهویی سرپرست معاونت خدمات شهر شهرداری زاهدان داشت، وی با بیان اینکه علت تجمع آب جوی ها در خیابان تخلیه فاضلاب خانگی شهروندان است، گفت: متاسفانه برخی شهروندان فاضلاب خانگی را در جوی های آب رها سازی می کنند و اولین بادی که بوزد و پلاستیکی با خود بیاورد مسیر جوی مسدود می شود و آب بالا می زند.
 
در ادامه این گزارش برخی شهروندان منطقه بابائیان با پایگاه خبری عصرهامون تماس گرفته و عنوان کردند که عرض و ارتفاع کم جوی های آب در این منطقه باعث شده تا با کوچکترین زباله مسیر آب بسته شود و فاضلاب در این منطقه تجمع یابد.
 
صبح امروز در تماسی که برخی شهروندان خیابان مسیل سیستان واقع در پشت نیروگاه برق بین خیابان شهید رجایی و بلوار طباطبایی با پایگاه خبری عصرهامون داشتند، از وضعیت نامناسب زباله در جوی های آب ابراز گلایه کردند و خواستار پیگیری این موضوع شدند.
در تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون با محمد امیر براهویی سرپرست معاونت خدمات شهر شهرداری زاهدان داشت، وی با اشاره به وضعیت جوی های این خیابان اظهار داشت: این خیابان همیشه بالا می زند.
 
وی ادامه داد: هفته گذشته در تماس هایی که شهروندان با ما داشتند بیل مکانیکی به منطقه ارسال کردیم که کلا منطقه را پاکسازی کرد و مسیر باز شد.
براهویی خاطر نشان کرد: متاسفانه مردم زباله هاو نخاله های ساختمانی را درون جوی آب می ریزند و تصور می کنند که آب این ها را می برد اما این زباله ها باعث مسدود شدن مسیر می شود.
 
سرپرست معاونت خدمات شهر شهرداری زاهدان با بیان اینکه عدم توجه شهروندان به تذکرات سبب می شود که مجبور شویم کارگر را درون مسیل ها بفرستیم، افزود: مسیر ها یک روز در میان پاکسازی می شود لذا از شهروندان می خواهیم تا رعایت کنند.
 
وی با اشاره به تخلیه زباله های ظروف یک بار مصرف در جوی های آب در چند روز گذشته، گفت: صبح امروز برای سرکشی که مراجعه کردیم شاهد انباشت زباله در جوی های این منطقه بودیم، حتی یکی از شهروندان جلوی چشم ما نخاله های خود را درون جوی آب تخلیه کرد که فرغون وی توقیف شد.
 
براهویی بیان کرد: در صورت مشاهده افرادی که اقدام به تخلیه زباله ها و نخاله های خود در جوی های آب می کنند شخص به مراجع قضایی معرفی می شود.
 
وی گفت: در حال حاضر برای رفع این معضل گروه آموزشی در شهرداری فعال شده که شهروندان را در خصوص تخلیه زباله آموزش می دهند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۰۲


ارسال