دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ,10 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۷
واکنش علمای اهل سنت به کشتار لاس وگاس آمریکا
سياست هاي نادرست ترامپ سبب ايجاد ناامني و جنگ در آمريكا شده است/ تروریست ها پرورش یافته آمریکا هستند
 
برخی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سياست هاي نادرست ترامپ سبب ايجاد ناامني و جنگ در آمريكا شده است، عنوان کردند: تروریست ها پرورش یافته آمریکا هستند.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، ترامپ رئیس جمهور آمریکا چندی پیش چند اتباع کشور های مختلف را به بهانه ایجاد ناامنی و موضوعاتی دیگر از ورود به آمریکا منع کرد، اما کشتار لاس وگاش در آمریکا نشان دهنده ی قرار داشتن منبع ناامنی ها در درون امریکا و در بین امریکاییان است. این مسئله سبب شد تا بسیاری از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان به این مسئله واکنش نشان دهند.
برخی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سياست هاي نادرست ترامپ سبب ايجاد ناامني و جنگ در آمريكا شده است، عنوان کردند: تروریست ها پرورش یافته آمریکا هستند.
 
سياست هاي نادرست ترامپ سبب ايجاد ناامني و جنگ در آمريكا شده است
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: سياست هاي نادرست ترامپ سبب ايجاد ناامني و جنگ در آمريكا شده است و ناامني هاي كشور هاي منطقه، اينبار دامن خود آمريكا را گرفت.
مولوي محمدعلي شهنوازي در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به حادثه تیراندازی در شهر لاس و گاس آمریکا و كشته و زخمي شدن صدها نفر در اين حادثه، اظهار كرد: ترامپ همواره اتباع چندكشور و به خصوص ايران اسلامي را بهانه ايجاد ناامني در داخل آمريكا مي دانست و از ورود اين كشورها به خاك آمريكا جلوگيري كرد حالا اما ناامني هاي داخل آمريكا از اتباع خود اين كشور هستند و سياست هاي نادرست و نامناسب ترامپ براي خود شهروندان اين كشور هم خطرساز شده است. 
وي با بيان اينكه حوادث داخل آمريكا توسط خود اتباع و اهالي اين كشور انجام مي شود، گفت: ترامپ همواره در شعارهاي خود بر نبود ناامني داخل كشور آمريكا تاكيد مي كرد اما با رخ دادن حادثه لاس وگاس مشخص شد كه اين سخنان ترامپ پوچ و توخالي است.
 
آمريكا برخلاف تبليغات رسانه هاي غربي، كشوري ناامن است
مولوي شهنوازي با اشاره به آيه"مکروا و مکر اللَّه واللَّه خیر الماکرین"، بيان كرد: آمريكا كه خود منشاء ناامني در كشورهاي منطقه بود حالا اين ناامني ها دامن خود اين كشور را نيز گرفته به گونه اي كه شهروندان نمي توانند از ترس جانشان از منازل بيرون بروند و جنگ رواني بسيار شديدي در اين كشور به راه افتاده كه مسئولان اين كشور را با معضل جدي روبه رو كرده است.
وي اذعان كرد: كشور آمريكا يك كشور فقير و گرسنه است و سياست هاي نادرست ترامپ نيز سبب شده تا مردم اين كشور به جان يكديگر بيافتند و هر روز شاهد كشتار بسيار زيادي در اين كشور باشند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش اظهار كرد: منبع ناامنی ها در درون آمریکا و در بین آمریکاییان است و بر خلاف تبلیغات و اطلاعيه هاي غربي، كشور آمريكا بسيار ناامن است و شهروندان و مهاجران در اين كشور هرگز احساس آرامش و آسايش ندارند.
 
کشتار اخیر لاس وگاس آمریکا ناشی از سیاست های غلط و نابخردانه ترامپ است
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: سیاست های غلط و نابخردانه ترامپ باعث شده تا مردم آمریکا نیز در کشور خود امنیت نداشته باشند و کشتار اخیر در محل یک کنسرت نشان دهنده اوج ناامنی در کشور آمریکاست.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: کشتار اخیر لاس وگاس آمریکا ناشی از سیاست های غلط ترامپ در آمریکا و سایر نقاط جهان است و سیاست های غلط رییس جمهور آمریکا دامنگیر خود آنها شد.
وی افزود: اجرای قانون ممنوعیت ورود اتباع بیگانه توسط ترامپ باعث ایجاد خشم در بین مردم آمریکا و سایرکشورها بود و موجی از خشم و ناامنی را در کشور آمریکا بوجود آورد که بلاخره دود آن به چشم خود ترامپ و مردم آمریکا رفت.
وی خاطرنشان کرد:سیاست های غلط و نابخردانه ترامپ باعث شده تا مردم آمریکا نیز در کشور خود امنیت نداشته باشند  و کشتار اخیر در محل یک کنسرت نشان دهنده اوج ناامنی در کشور آمریکاست و این تعبیر مقام معظم رهبری که فرمودندآمریکا رو به فروپاشی است در حال تحقق است و حادثه لاس وگاس نمونه بارز این موضوع است و به طور حتم دامنه این ناامنی ها در آمریکا گسترش خواهد یافت.
مولوی ریگیان پور تاکیدکرد: کشوری که خود را حامی حقوق بشر و ناجی ملت ها می داند توان تامین امنیت مردم خود را ندارد و رییس جمهورنادان آمریکا با صحبت های نابخردانه خود باعث شد تا مردم آمریکا در کشور خود امنیت نداشته باشند، ترامپ باید هرچه زودتر سیاست های اشتباه خود را اصلاح کند.
 
کشتار مرگبار لاس وگاس دروغ شاخدار ترامپ را در جهان عیان کرد
امام جمعه موقت اهل سنت شهر جالق گفت: دروغ شاخدار ترامپ مبنی بر اینکه مسلمانان عامل نا امنی در جهان هستند عیان و در دنیا رسوا شد.
مولوی مجیب الرحمن رئیسی امام جمعه موقت اهل سنت شهر جالق در گفت و گو با شستون با اشاره به تیر اندازی مرگبار در لاس و گاس و کشته شدن تعدادی زیادی از شهروندان آمریکایی در این شهر اظهار داشت: برای آمریکا و مردم این کشور مشخص شد که ملت های مسلمان عامل نا امنی در جهان نیستند و آمریکا خود عامل نا امنی در منطقه و جهان می باشد.
وی افزود: ترامپ ورود اتباع چند کشور را به آمریکا به دلیل ایجاد نا امنی ممنوع کرده است اما با این حادثه مشخص شد که اتباع خارجی که از کشور های اسلامی و دیگر ممالک به این کشور مهاجرت و یا سفر می کنند، نا امنی ایجاد نمی کنند.
 
آمریکایی ها خود عامل ناامنی هستند
امام جمعه موقت اهل سنت شهر جالق گفت: شرارت ها، مشکلات و نا امنی ها ریشه در خود آمریکا دارد و این موضوع برای خود آمریکا مشخص شده است.
مولوی رئیسی ادامه داد: دروغ شاخدار ترامپ هم در جهان عیان شد که موجب به صدا در آمدن طبل رسوایی رئیس جمهور آمریکا در دنیا شد.
وی خاطر نشان کرد: ترامپ و دیگر کشور ها بدانند که مسلمانان دارای ایمان و وجدان هستند که ایمان مسلمانان به آنان اجازه ایجاد ما امنی را نمی دهد.
 
آمریکا منبع نا امنی در کل جهان است
مولوی دوست محمد درواخ امام جمعه اهل سنت شهرک کهک شهر دوست محمد؛ در گفت و گو با ندای هیرمند گفت: آمریکا خود بوجود آورنده نا امنی در جهان است.
وی گفت: هر گوشه ای از دنیا که نا امنی شکل می گیرد باعث و بانی آن خود آمریکایی ها هستند ؛ همانطور که امروز دامان خودشان را گرفته است و مردم خود را قتل و عام می کنند.
 
تروریست ها پرورش یافته آمریکا هستند
مولوی درواخ با بیان اینکه نا امنی های بوجود آمده در دنیا تاثیری بر ثبات و امنیت ایران نخواهد گذاشت خاطرنشان کرد: سیاست لغو ویزای  کشورهای متعددی که آمریکا به بهانه تروریست بودن آنها را در دستور کار قرار داده اساسا بی ارزش و بی اساس است؛ زیرا واژه تروریست ذاتا از خود آمریکا بوجود آمده و یکی از سیاست های کثیف این کشور است.
امام جمعه اهل سنت شهرک کهک شهرستان زهک اظهار کرد: آمریکا همواره در طول تاریخ برای حمله به کشورهای ضعیف برنامه ریزی و دشمن تراشی کرده است؛ و پشت اهداف این تیراندازی به سوی شهروندان خود مشخص نیست چه نقشه ای کشیده شده است.
 
آمریکا منبع پرورش تروریست 
امام جمعه اهل سنت بزمان گفت: آمریکا و هم پیمانانش منبع پرورش تروریست های خون خوار هستند و تامین امنیت و آرامش فقط برای سران مملکت و سرمایه گذاران بوده و از مردم غافل و بی توجه است.
مولوی محمد علی جهانگیری امام جمعه اهل سنت بزمان در گفت و گو با پهره در زمینه حملات مرگبار حادثه تروریستی لاس وگاس آمریکا اظهار داشت: کشور استکبار ستیز آمریکا که امروز در جهان مدعی خواهان تامین امنیت ملت ها و مقابله با تروریسم های خون خوار بوده، از درون خودش به دلیل وجود ظلم و خودخواهی به مردم مخصوصا ایجاد اختلاف و طبقات نژادی بین سیاه پوستان و سایر ملت ها، باعث افزایش ناامنی و کاهش آسایش و امنیت کشورش شده است.
وی گفت: کشور آمریکا از یک دموکراسی توخالی برقراری صلح، آرامش و امنیت مردم خود و سایر کشورها دم می زند در حالی که از درون کشور خودش به گونه ای خراب و نابود شده که قادر به اصلاح آن نیست و این مسئله نتیجه قدرت طلبی در دولت بدون همراهی مردم و سیستم پادشاهی بر آنان است.
 
امنیت و آرامش این کشور فقط برای سران مملکت است نه مردم
وی افزود: این کشور در ظاهر سوار بر علم و دانش بوده اما از علم خود بی اطلاع است و در زمینه  امنیت، با وجود در اختیار داشتن تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته نظامی و دفاعی، فقط برای سران مملکت آمریکا و سرمایه گذاران با خانواده هایشان امنیت، آسایش و آرامش را تامین می کنند و نسبت به تامین امنیت مردم خود غافل و بی توجه هستند.
امام جمعه اهل سنت بزمان گفت: کشور آمریکا و هم پیمانانش از جمله رژیم صهیونیستی خود منبع پرورش تروریست های خون خوار هستند  و  برای ایجاد ناامنی و جنگ بین کشورها آنها را صادر می کنند، اما غافل از اینکه خود روزی گرفتار آنها می شوند و همان هایی که پرورش دادند  قاتل جان آنها و مردم شان خواهد شد و آسیب جبران ناپذیری که نمونه از آن حادثه خونین و وحشتناک لاس وگاس آمریکا و اتفاقاتی که در اروپا رخ داده است می بینند.
وی با اشاره به پیش بینی آینده کشورهای غربی مثل آمریکا از سوی مقام معظم رهبری افزود: آینده این کشورهایی که به دیگران ظلم و ستم می رسانند نابودی و تباهی خواهد بود و قطعا روزی فرا خواهد رسید که تقاص رفتارهای خودخواهانه و کور کورانه خود را با چشمانی باز بینند.
 
کشتار آمریکایی ها در لاس وگاس نتیجه سیاستهای جاه طلبانه دولت شان است
مدیر انجمن و اهل قلم قلم بلوچ چابهار در گفت و گو با چهاربهاران گفت: در روزهای گذشته فرد آمریکایی با کشتن ۶۰ همشهری خود و زخمی کردن ۵۰۰ نفر در آمریکا و در آخر هم با خودکشی خود دست به جنایت تاریخی می زند که نشان از فرهنگ ضعیف و سیاست های غلط آمریکایی دارد.
مولوی سید محمد درتکیده افزود: رئیس جمهور آمریکا با شعار دروغین  مبارزه با تروریسم از ورود مردم چند کشور به آمریکا جلوگیری می کند و امروز دیدیم که بزرگترین ضربه تروریستی تاریخ آمریکا را در کشورش و توسط خودشان مشاهده می کند.
وی ادامه داد: اینکه داعش مسئولیت حمله این حادثه را به عهده می گیرد ولی فرد تروریستی یک آمریکایی است نشان از حیله های مجدد آنها برای خراب کردن اسم اسلام است اگر امروز داعش خونخوار برای نابودی مسلمانان و اسلام در جهان بوجود آمده بدون شک دست آمریکا در این قضیه نقش عروسک گردان را دارد.
 
دولت باید هزینه های فرهنگی را برای خنثی سازی حربه آمریکایی ها چندبرابر کند
مولوی سید محمد درتکیده تشریح کرد: آمریکا بداند اسلام بصورت موج خروشان جهان را فراخواهد گرفت و این فراگیری بدست نمی آید مگر با استمرار مبارزه با صهیونیسم و ظالمان کنونی که به یاری خدا به زانو در خواهند آمد.
وی خاطرنشان کرد: دولت ما باید توجه زیادی به بخش فرهنگی کشور کند چراکه مشاهده می شود دشمن هزینه های جنگ فیزیکی خود را کم کرده و برروی فرهنگ اسلامی ایران بوسیله ماهواره ها حمله ور می شود تا ذهن جوانان ما را نسبت به دین اسلام عوض کند.
مولوی اهل سنت بیان کرد: ما برای پیشرفت و توسعه اسلام در دنیا نیازمند خنثی سازی حربه های فرهنگی دشمن از طرق مختلف بوده که رسانه جهانی یکی از این حربه هاست و ایران نیازمند قدرت رسانه ایی در سطح جهانی می باشد.
 
آمریکا امنیت را در کشور خود حکمفرما کند
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون عنوان کرد: دولتمردان آمریکا قادر به تامین امنیت کشور خود نیستند اما همچنان خود را قدرت برتر در جهان می دانند.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با اوشیدا؛ ابراز کرد: دولت آمریکا و ترامپ ابتدا امنیت کشور خود را تامین کنند بعد با یکه تازی و اعمال وحشیانه کنونی خود به دنبال تحقق امنیت سایر کشورها باشند.
وی افزود: ترامپ ورود اتباع چند کشور را به بهانه ایجاد ناامنی به آمریکا منع می کند، اما نا امنی در وسیع ترین سطح ممکن، این کشور را باز هم در بر گرفته است.
مولوی حسن زهی ادامه داد: ناامنی سایر کشورها و جنگ نیابتی در جهان در بیشتر موارد از سوی آمریکا انجام می شود تا از این طریق علاوه بر ارضای خوی وحشی گری خود، اموال سایر کشورها را چپاول کنند.
 
کدخدا در دام آتش افروزی های خود گرفتار شده است
امام جمعه اهل سنت هامون تصریح کرد: آتش افروزی های آمریکا در جهان، انسان های زیادی را به خاک و خون کشیده به طوری که کشورهای بسیاری از جانب آمریکا ناامن شده و صحنه درگیری را به خود گرفته است.
وی بیان کرد: لاس و گاس تنها بخشی از ناامنی های موجود در جامعه آمریکا به شمار می رود چرا که هر روزه خبری از اسلحه کشی و گانگستر بازی نوجوانان و جوانان این کشور به گوش می خورد.
مولوی حسن زهی اضافه کرد: آمریکایی که بزرگترین صادر کننده اسلحه جهان به شمار می رود امروز در آتش اسلحه های تولیدی خود گرفتار آمده به طوری که حداقل ماهی یک خبر کشتار دسته جمعی با اسلحه توسط افراد عادی در این کشور به گوش می رسد.
وی در پایان تاکید کرد: کدخدا همانند همیشه در دام آتش افروزی های خود گرفتار شده اما همچنان خود را به خواب غفلت زده و قصد بیدار شدن ندارد.
 
حادثه لاس و گاس نشان داد که ناامنی درون آمریکا توسط شهروندان خود این کشور است
مولوی بلال مقدسیان امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به حادثه تیراندازی در شهر لاس و گاس آمریکا توسط شهروندان این کشور که به منجر به کشته و زخمی شدن صدها نفر شد ، اظهار کرد: این حادثه نشان داد که ناامنی ها درون داخل خاک آمریکا توسط خود شهروندان این کشور است.
وی با بیان اینکه ترامپ اتباع چند کشور از جمله ایران را به بهانه ایجاد ناامنی و موضوعات دیگر به داخل آمریکا راه نمی دهد، تصریح کرد: اما ناامنی های داخل خاک این کشور از اتباع خود آمریکا است.
امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان با تاکید بر اینکه سیاست روئسای جمهور آمریکا تاکنون استعماری و بر ضد ملت ها بوده است، ادامه داد: سیاست های غلط آنها حتی برای شهروندان این کشور خطرساز بودا است.
 
سیاست های غلط دولتمردان آمریکا برای شهروندان این کشور خطرساز بوده است
مولوی بلال مقدسیان با اشاره به اینکه ترامپ در زمان تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری ادعا کرده بود که داخل آمریکا رخ نمی دهد، عنوان کرد: اما حادثه لاس و گاس نشان داد که سخنان ترامپ در آن زمان فقط سخن تبلیغی بوده است.
وی با بیان اینکه سیاست های غلط دولت های آمریکا همه ساله موجب کشته شدن شهروندان خود این کشور می شود، اظهار کرد: دولتمردان آمریکا باید سیاست های خود را اصلاح کنند.
امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان خاطرنشان کرد: بر خلاف ادعا و تبلیغات رسانه های غربی، کشور آمریکا بسیار ناامن است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۱۰


ارسال