يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۴
واکنش علمای اهل سنت به همه پرسی استقلال کردستان عراق
اسرائیل و آمریکا بازیگران اصلی همه پرسی استقلال کردستان عراق هستند/ تجزیه عراق به ضرر امنیت منطقه و مردم کردستان است
 
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه اسرائیل و آمریکا بازیگران اصلی همه پرسی استقلال کردستان عراق هستند، عنوان کردند: تجزیه کردستان عراق به ضررامنیت منطقه و مردم کردستان است.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، داعش آخرین نفسهای خود را در عراق می کشد. اتحاد و انسجام اقوام و گروههای مختلف شیعه، سنی و کرد عراق در دفع خطر داعش در حال تبدیل شدن به تجربه ای است که می تواند بعد از ده ها سال جنگ و خونریزی، نا امنی و ویرانی، این کشور را آماده ورود به دورانی طلایی و درخشان کند.
اما بار دیگر آمریکا و اسرائیل با نقشه ای جدید با عنوان همه پرسی کردستان عراق به دنبال تجزیه این کشور و فاضله بین مسلمانان است.
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان در واکنش به این موضوع  با بیان اینکه اسرائیل و آمریکا بازیگران اصلی همه پرسی استقلال کردستان عراق هستند، عنوان کردند: تجزیه کردستان عراق به ضررامنیت منطقه و مردم کردستان است.
 
اسرائیل و آمریکا بازیگران اصلی همه پرسی استقلال کردستان عراق هستند
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: کٌردها بزرگترین بازنده طرح شوم اسرائیل و آمریکا هستند و متاسفانه همه پرسی استقلال اقلیم کردستان بزرگترین ضربه را به وحدت وارد می کند.
مولوی نذیر احمد سلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود: دشمنان همواره به دنبال نابودی وحدت مسلمین بوده و از هر راهی برای تضعیف و ضربه وارد کردن به آن استفاده می کنند، این بار نیز شعار استقلال اقلیم کردستان عراق، آن هم در شرایطی که داعش روزهای پایانی خود را سپری می کند یکی از همان راه های شوم است.
وی ادامه داد: کشورهای غربی می دانند که اتحاد میان اقوام مسلمان به نفع آنان نیست چراکه همواره از همین وحدت و برادری شکست خورده اند همانگونه ای که در مورد داعش این وحدت موجب نابودی بزرگترین طرح غربی بر ضد مسلمین شد، وحدت اقوام مختلف عراق و سوریه در راه مبارزه با داعش به خوبی نشان داد که هر گاه پای وحدت در میان باشد هیچ قدرتی نمیتواند به مسلمین ضربه بزند.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این مطلب که اسرائیل و آمریکا بازیگران اصلی همه پرسی استقلال کردستان عراق هستند، بیان کرد: حمایت آشکار اسرائیل و آمریکا که بزرگترین دشمن مسلمانان جهان بوده و جنایات بی شماری را بر ضد ملتهای اسلامی انجام داده اند به خوبی نشان می دهد که این نقشه کاملا هماهنگ شده و از پیش طرح ریزی شده است و هدفی جز نابودی وحدت میان اقوام در منطقه ندارد.
 
همه پرسی استقلال اقلیم کردستان بزرگترین ضربه را به وحدت وارد می کند 
وی ادامه داد: تا وقتی ملت های مسلمان به خود مشغول باشند و درگیر جنگ های داخلی باشند از جنایات اسرائیل و آمریکا غافل شده و این دولت های استکباری در آرامش خیال دست به هر جنایتی می زنند همان گونه ای که این روزها در فلسطین، میانمار و دیگر نقاط جهان مسلمین قتل عام می شوند و هیچ کس از آنان حمایت نمیکند.
سلامی با تاکید بر اینکه کردها بزرگترین بازنده این طرح شوم هستند، خاطرنشان کرد: در واقع این طرح تنها برای نابودی کردها کشیده شده است چرا که حامیان این همه پرسی همان کشورهایی هستند که سال های سال با حمایت از صدام و داعش، بسیاری از زنان، مردان و کودکان بیگناه کرد را به خاک و خون کشیدند و حال نیز با یک نقشه جدید در کنار ایجاد تنش در منطقه به دنبال نابودی و تضعیف کردها هستند.
وی اذعان کرد: اگر قرار باشد که هر قومی در یک کشور ادعای استقلال و جدایی داشته باشد که دیگر سنگ بر روی سنگ بند نخواهد شد و کل کشورهای اسلامی درگیر جنگهای داخلی خواهند شد که این درست همان نقشه شوم غرب برای مبارزه با اسلام است.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با دعوت از روحانیون و علما عراق برای روشنگری درباره این موضوع و نقش بر آب کردن نقشه استکبار، گفت: وظیفه علما و بزرگان مناطق مختلف عراق است تا با روشنگری و بیان مشترکات دینی و اهمیت وحدت میان اقوام علاوه بر مقابله با نقشه های شوم استکبار زمینه وحدت ملی را در عراق ایجاد کنند تا بار دیگر وحدت همه مردم عراق همچون خاری در چشمان بدخواهان این ملت بزرگ باشد.
وی تصریح کرد: غربی ها به دنبال تقسیم عراق به دولت های کوچک و مخالف هم است تا بار دیگر موجب تنش در منطقه شده و به داعش و اسرائیل زندگی دوباره ببخشد و این بار در چند جبهه مختلف وارد عمل شود.
 
استقلال کردستان عراق به ضرر مردم و اسلام است
مولوی عبدالرحمن ترنجزر در گفتگو با خبرنگار چهاربهاران، گفت: بزرگترین دشمن مسلمانان و دین مبین اسلام، یهودیان و کشورهای اسرائیل و آمریکا هستند به گونه ای که با ایجاد اختلاف در بین مسلمانان باعث کشتار آنها توسط یکدیگر شده اند و خودشان از بیرون به قضیه نگاه کرده و لذت می برند.
وی افزود: مسلمانان ما در کشورهای عراق امروز بجای جنگ با کفار درگیر مشکلات و کشتار یکدیگر شده اند و فرقه های ضاله با تندروی ها و پشتیبانی های آمریکایی اسرائیلی به کشتن مسلمانان مشغول شده اند که الحمدلله به قدرت خداوند و نیروهای اسلام نابود می شوند.
مولوی اهل سنت چابهار ادامه داد: کردستان عراق با استقلال مسلما پیشرفتی نخواهد داشت و نمی تواند نیازهای کشورش را با تکیه و وعده های پشت پرده آمریکایی برطرف کند و این رویه تنها برای محدود کردن اسلام است.
وی اذعان کرد: اسرائیل و نماینده اش آمریکا با نشانه رفتن اسلام و تجزیه طلبی کشورها در کنار نابودی فیزیکی و فرهنگی کشورهای خاورمیانه از هیچ ظلمی کوتاهی نمی کنند، اگر مسلمانان میانمار را می کشند، اگر مردم مسلمان را توسط داعش و حتی به فکر استقلال کردستان عراق می باشند دلیلش تنها جلوگیری از وحدت دنیای اسلام است.
مولوی ترنجزر خاطرنشان کرد: کردستان عراق اگر مستقل از عراق شود نشانگر تجزیه طلبی کشورش است و این به صلاح مسلمانان نیست ما نیازمند وحدت در خاورمیانه بوده تا با همفکری و خنثی سازی حیله های دشمنان به قدرت اسلام در بین مردم و جهان کمک کنند.
 
تجزیه کردستان عراق به ضررامنیت منطقه و مردم کردستان است
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت:تجزیه کردستان عراق به ضررامنیت منطقه و مردم کردستان است و این جدایی سرآغاز ناامنی‌های گسترده در عراق ودر کل منطقه است
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با لادیز، اظهار کرد:جدایی کردستان از عراق ناشی از سیاست های نفرقه افکنانه اسراییل و آمریکاست  و از مدتها قبل اسراییل و آمریکا به دنبال تجزیه برخی مناطق خاورمیانه و تشکیل خاورمیانه مد نظر خود بودند و اکنون نیز با جدایی کردستان از عراق به دنبال تحقق سیاست های خود در منطقه خاورمیانه هستند.
وی افزود: عدم تبعیت کردستان از دولت عراق به ضرر مردم این منطقه تمام می شود ،آمریکا،اسراییل و غرب به دنبال پیاده کردن سیاست های خود در عراق هستند و این سیاست عینی اسراییل و آمریکا در کردستان است چراکه این تجزیه به نفع مردم کردستان نخواهد بود و گروهک ها و داعش را در این منطقه تقویت خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: تجزیه کردستان عراق به ضررامنیت منطقه و مردم کردستان است و این جدایی سرآغاز ناامنی‌های گسترده در عراق ودر کل منطقه است و آرامش و پیشرفت اقتصادی مردم کردستان را تحت الشعاع قرار می دهد.
 
همه پرسي اقليم كردستان توطئه و فتنه شوم آمريكا و اسرائيل است
ياسر ناروئي كارشناس ارشد علوم سياسي و استاد دانشگاه شهرستان خاش در گفت و گو با تفتان ما با بيان اينكه برگزاری همه پرسی توطئه و دسیسه‌ای شوم و ننگين از طرف اسرائیل و آمریکا است، اظهار كرد: دشمنان اسلام تلاش مي كنند از طريق همه پرسي استقلال در اقليم كردستان آشوب و جنگ رواني در منطقه ايجاد كنند.
وي بيان كرد: داعش زماني كه ديد سردار حاج قاسم سليماني وعده داده كه این گروه تکفیری از جهان برچیده مي شود و در حال سقوط است بحث استقلال در اقليم كردستان را آغاز كرد و اين افراد مي خواهند در مرزهای عراق، ایران، سوریه و ترکیه آشوب راه بياندازند.
ناروئي با بيان اينكه همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق یک حرکت و امر غیرقانونی است، تصريح كرد: بحث اقليم كردستان عراق با حمايت آشكار رژيم صهيونيستي انجام مي شود و استكبار جهاني در اين خصوص نقش بسيار ويژه و برجسته اي دارد و آمريكا كه يك كشور استعمارگر است زماني كه از گروهک تروریستی و تکفیری داعش ناامید شده، مي خواهند با تغيير تاكتيك بار ديگر وارد صحنه شود اما اين كشور بايد بداند كه مردم با بصيرت و بيدار هستند و اين نقشه ها و توطئه هاي شوم دشمنان را نقش بر آب و خنثي خواهند كرد.
 
رژیم صهیونیستی با اين همه پرسي به دنبال آشوب و تفرقه در منطقه است
وي با بيان اينكه برگزاري اين همه پرسي تهديدي جدي بر مسئله اتحاد و وحدت ملي است، گفت: بي ترديد مسوله همه پرسي در اقليم كردستان موجب تجزيه عراق يكپارچه خواهد شد و اين اقدامي اشتباه و نامناسب است و تمامي همه پرسي هاي كردستان پيامدهاي خطرناكي براي منطقه دارند.
اين تحليگر سياسي اذعان كرد: بدون شك با جدا شدن اقليم كردستان، پايگاهي براي رژيم صهيونيستي در اين منطقه ايجاد مي شود  و با توجه به حضور بخش حساس خاورميانه در اين منطقه و درآمدهاي نفتي بالا اين مسئله بسيار بحراني و حساس است و شرايط براي آينده بسيار خطرناك خواهد شد.
وي اظهار كرد: سود اين همه پرسي تنها به جيب استكبار جهاني و ايادي آنان مي روند و دود و ضرر آن نيز به چشم مردم خواهد رفت و لذا اجراي اين همه پرسي از پايه و اساس نادرست است.
 
تجزیه عراق نیرنگ شوم آمریکا و اسرائیل است
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون عنوان کرد: تجزیه عراق و استقلال کردستان تنها نیرنگ شوم آمریکا و اسرائیل است.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با اوشیدا؛ ابراز کرد: آمریکا و اسرائیل به منظور ایجاد پایگاه جدید در جهان به دنبال تشویق کردستان برای جدایی از عراق می باشد که در این راستا هوشیاری بیشتر مردم این دیار مورد نیاز است.
وی افزود: آمریکا و اسرائیل دلسوز هیچ کشوری نیستند بلکه به جز اهداف توسعه طلبانه و افزایش ثروت بادآورده خود به چیز دیگری نمی اندیشند بنابراین بدون شک حمایت از تجزیه عراق تنها در راستای منفعت طلبی آمریکا و اسرائیل می باشد.
مولوی حسن زهی تصریح کرد: همه پرسی کردستان عراق به هیچ وجه قابل قبول نیست و واقعا از وجهه قانونی برخوردار نیست چرا که با انجام این عمل کشور عراق تضعیف می شود و تمامیت ارضی این کشور زیر سوال می رود.
وی تاکید کرد: تمامیت ارضی هر کشور از اهمیت زیادی برخوردار است بنابراین دولت و ملت عراق نباید زیربار تجزیه عراق و استقلال کردستان روند.
مولوی حسن زهی در پایان گفت: تمامی اقوام باید در کنار هم در یک کشور با صلح و سازش زندگی کنند و تجزیه کشورها به بهانه همه پرستی بدعتی تازه و دور از عقل و منطق است.
 
تجزیه کشورهای اسلامی بزرگترین ترفند استکبار جهانی
امام جمعه موقت اهل سنت جالق اظهار داشت: تجزیه کشورهای اسلامی یکی از بزرگترین ترفندهای استکبار جهانی و غرب است.
مولوی مجیب الرحمان رئیسی امام جمعه موقت اهل سنت شهر جالق در گفت و گو با شستون در خصوص همه پرسی  استقلال اقلیم کردستان عراق گفت: تجزیه کشورهای اسلامی به زیان جهان اسلام است.
وی با بیان اینکه تجزیه کشورهای اسلامی یکی از بزرگترین ترفندهای استکبار جهانی و غرب است، افزود: آنها قصد تجزیه و کوچک کردن کشورهای اسلامی را دارند که بتوانند به راحتی آنها را زیر سلطه خود قرار دهند.
امام جمعه موقت شهر جالق با اشاره به اینکه تجزیه کشورهای اسلامی باعث از بین رفتن ابهت و اقتدار آنها می شود و توانایی های دفاعی و اقتصادی خود را از دست می دهند، تصریح کرد: استکبار منابع کشورهای کوچک را بهتر می تواند غارت کند و این به ضرر کشورهای مسلمان است.
جدایی اقلیم کردستان منطقه را نا امن خواهد کرد
وی با اشاره به همه پرسی کردستان عراق اذعان داشت: کردستان عراق در اولین اقدام پرچم کشور اسرائیل را حمل کرده بود و آمریکا و غرب از آنها حمایت کرده بودند و هیچ کشوراسلامی حامی این اقدام کردستان عراق نیست.
مولوی رئیسی با بیان اینکه همه پرسی اقلیم کردستان عراق به تنهایی قابل قبل نیست و همه کشور برای جدایی باید نظر بدهند و تصمیم گیرند، خاطر نشان کرد: این مسئله مربوط به همه مردم مسلمان جهان است و کشورهای مسلمان باید کردستان را به رسمیت بشمارند.
وی با بیان اینکه جدایی کردستان باعث ایجاد نا امنی و ورود اسرائیل در کشورهای مسلمان می شود، افزود: مسلمانان اتحاد خود را حفظ کنند و فریب دشمنان و استکبار را نخورند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۱۴


ارسال