پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ,20 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۶
فرمانده سپاه سلمان در دوازدهمین یادواره شهدای سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان:
شهدا محور حقیقی وحدت هستند/هیچکس از هیچ جناح و قومیتی حق ندارد برای شهدا خط کش گذاری کند
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان شهدا را محور حقیقی وحدت خواند و گفت: هیچ کس از اصول گرا و اصلاح طلب شیعه یا سنی بلوچ یا کرد نمی تواند برای شهدا خط کش گذاری کند شهید" شهید " است از هر قومیتی که باشد و برای رضای خدا جان خود را داده است.
به گزارش عصر هامون ؛‌ سردار حسین معروفی صبح امروز در دوازدهمین یادواره شهدای سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان یاد و نام وخاطره شهدای جهاد کشاورزی و 60  شهید عزیز  که 27  نفر آنها در دوران دفاع مقدس در سخت ترین شرایط جان خود را برای بقای  دین خدا و کرامت انسانی و ابروی ملت ایران و حفظ ارزشهای انسانی و الهی و تمامیت ارضی فدا کردند و 33 شهید عزیز که در درون استان از طریق گروهک های ضد انقلاب به شهادت رسیدند و همچنین شهید شاخص جهاد کشاورزی شهید فارسی در مرکزیت کشور به عنوان شهید شاخص اقلیم و  قشر کارمندی را گرامی داشت.
 
 وی ضمن خیر مقدم به خانواده معظم شهدا؛ مسئولان ادارات و  وروحانیت افزود: شهدای ما همه چیزشان که جان و ابرویشان بود در طبق اخلاص گذاشتند و برای بقای دین خدا و کرامت  انسانی و تمامیت  ارضی و حفظ اهداف و ارزشهای  والای انقلاب اسلامی فدا کردند شهدای ما به هیچ کس مدیون نیستند و دین خود را به زیبایی ادا کردند.
 
وی بیان داشت: توده جامعه ما در دوران دفاع مقدس همه وظیفه خود را به زیبایی انجام دادند و امروز امتحان نخبگان است که چه در دست دارند . توده مردم در دفاع مقدس سربلند و پیروز شدند . شهدای ما به هیچ کس مدیون نیستند مدیون ما؛ باقیماندگان هستیم که باید رسالت و وظیفه خود نسبت به آنها را انجام دهیم.
 
وی ادامه داد: شهدای ما در سر کلاس ابوالفضل عباس(ع) نشستند و با بصیرت آموزی و معرفت آموزی و وفایی که از عباس ابن علی(ع) آموختند مسیر چند ساله را طی کردند و در این زمانی که باید خلاف جهت آب حرکت می کردند  و به حقیقت می رسیدند به حسین ابن علی(ع) رسیدند و حسینی شدند پس می شود همیشه حسینی باقی ماند و همیشه در لشکر حسین ابن علی (ع)که لشکر حق و حقیقت است و بزرگترین منطق بشری است باقی ماند. شهدای ما این ره هزار و سیصد ساله را با توسل یه ائمه و با  برانگیختگی و استحکام درونی خود و با درس گرفتن از ذات اقدس الله عالم طی کردند.
 
سردار معروفی اذعان داشت:  شهدای ما از حلال خود گذشتند تا ما امروز از حرام خود چشم پوشی کنیم عکس شان در مقابل ما قرار گرفت که ما عکسشان عمل نکنیم. هر چه داشتند برای خدا دادند از نفس افتادند تا ما از نفس نیفتیم  تا ما حیات  طیبه داشته باشیم بواسطه جان دادن طیبه آنها همچون حسین ابن علی (ع) . در سیم های خاردار گیر کردند و پیکرشان تکه تکه شد( نمونه آنها شهید عالی بود) تا ما امروز در خاکریز دنیا گیر نکنیم.
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان شهدا را محور حقیقی وحدت خواند و افزود: هیچ کس از اصول گرا و اصلاح طلب شیعه یا سنی بلوچ یا کرد  نمی تواند برای شهدا خط کش گذاری کند شهید "شهید" است از هر قومیتی که باشد و برای رضای خدا جان خود را داده است.
 
وی ادامه داد: شهدا مظهر قدرت ایران اسلامی هستند و حوزه بازدارندگی ایران اسلامی را بالا بردند با تجربه  هشت ساله دفاع مقدس و سربلندی و پیروزی ملت ایران با دست خالی دنیا دشمن هیچگاه جرات پروراندن هیچ  حماقتی  نسبت به ایران اسلامی  را در ذهن ندارد.
 
سردار معروفی با تاکید بر اینکه هر جا ملت ایران سربلند شد دشمن به دنبال نابود کردن اوست افزود:  در عملیات کربلای پنج که به تعبیر زمان  دفاع  مقدس همه دنیای اسلام در مقابل دنیای کفر بود و این عملیات به قدری سخت بود که صدام ملعون در بصره مستقر شد و عبدالرشید وزیر دفاع در سنگر قرارگاه و وعدنان خیر الله در خط مقدم در مقابل حاج محب فارسی از سیستان و بلوچستان  قرار گرفت  و با تانک به سمت او و بسیجیان  می آمد . همچنین در نهر جاسم در گردان 405 که یک جنگ نابرابر بود و شهید حسن هراتی از سیستان و بلوچستان شهید شد و از سه جناح آتش میریخت در این شرایط سخت بچه های ما ایستادند و مقاومت کردند.
 
وی اضافه کرد:‌ توازن قوا به لحاظ سیاسی و نظامی در منطقه و مجامع بین المللی به نفع ایران اسلامی رقم خورد. قبل از آن  هفت قطع نامه در جنگ ایران و عراق جنگی که بر ما تحمیل شد صادر شد اما در هیچکدام هیچ حقوقی برای ایران نیامده اما در قطعنامه 508 تنها قطعنامه ای که حقوق ایران مطرح شده و امام روی روش  اجرای آن حرف داشت آن قطعنامه بعد از پیروزی ما در کربلای 5 صادر شد. شورای امنیت در مقابل این پیروزی زانو زد و این قطعنامه را صادر کرد  اما آمریکاییها  زمانیکه این توازن قوا به نفع ما را دیدند و طعم شکست را چشیدند و سقوط بصره را دیدند و برگ برنده را در ایران اسلامی را مشاهده کردند برنتافتند و از خلیج فارس ورود کردند و جزایر و پالایشگاها و کشتی ها و هواپیماهای ایرباس ما را زدند.
 
سردار معروفی گفت: به این دشمن نمی شود اعتماد کرد این تجربه ماست. دشمن هیچگاه دست از دشمنی خود بر نخواهد داشت چرا که امروز راه سومی در مقابل همه زیاده خواهی ها قرار گرفته و آن  انقلاب اسلامی است که به برکت مجاهدت شهدا و رهبری امام خمینی (ره) و رهبری ما امام خامنه ای (مدظله العالی)است.
 
وی سه مولفه ایمان به خدای متعال و باور سنت الهی؛  وحدت و وفاق ملی  و رهبری و  مدیریت صحیح اسلامی را مولفه های پیروزی ملت ایران دانست و اظهار داشت:  بالاترین نقش بازدارندگی را در دوران دفاع مقدس رهبری داشت رهبری و مدیریت صحیح اسلامی توانست دو حوزه قبلی را به هم نزدیک کند و سبب پیروزی شود . اکنون اسلام ما یک اسلام انقلابی است که زیر باز ظلم نمی رود و در اصول خود کوتاه نمی آید.
 
فرمانده سپاه سلمان گفت: نباید نقش براداران جان بر کف و سنگر سازان بی سنگر را نادیده بگیریم و به حاشیه ببریم . به زودی کتابی در کنگره شهدا رونمایی خواهد شد که در آن نقش جهاد سازندگی را به زیبایی بیان کردیم .خطر پذیری در صحنه نبرد از دیگر ویژگی های دوران دفاع بود.
 
سردار معروفی ادامه داد: رزمندگان دوران دفاع مقدس در همه جهات صحنه ی نبرد حضور فعال و خطر پذیر داشتند و این باید حراست شود ارج نهاده شود و باید این فرهنگ در جامعه ترویج داده شود چرا که مصون ماندن جامعه و انقلاب اسلامی را در پی دارد.
 
وی خاطر نشان کرد:‌ دشمن ما امروز از توانمندی ایران اسلامی؛  قدرت بازدارندگی و هوشمندی ملت ایران واهمه دارد و جرات هیچ حماقتی را ندارد. دشمن به دنبال  انشقاق مذهبی و قومی است؛ باید دشمن را شناخت و راهبرد او را دانست .
 
انتهای پیام
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۴۵


ارسال