شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ,22 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۹
فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان خبر داد
سیستان و بلوچستان امن ترین استان کشور/ در سایه امنیت نظام حاکم بر جامعه مقبولیت پیدا می کند
 
فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان گفت: در سایه اقتدار نیروهای مسلح استان سیستان و بلوچستان امن ترین استان کشور بر اساس شاخصهای عینی است.
به گزارش عصر هامون؛ سردار "محمد قنبری" در بین الصلاتین نماز جمعه امروز ضمن تسلیت ایام حزن و اندوه سرور و سالار شهیدان  حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: امنیت یکی از نیازهای اساسی انسان است که بعد از نیازهای فیزیولوژی که حیات انسان را تشکیل می دهد از نیازهای اساسی محسوب می شود.
وی افزود: ما دارای دو نوع امنیت عینی و ذهنی هستیم که امنیت عینی بر اساس شاخص و ارزشها سنجیده می شود و باید متناسب با توانمندیها و گستردگی هایی که وجود دارد و بر اساس شاخص های قابل اندازه گیری محاسبه شود .
وی بیان داشت: در مقابل امنیت عینی امنیت ذهنی را داریم که باید در آن احساس امنیت کنیم و افراد آن را به فراخور اطراف خود درک کنند. ممکن است در جامعه ای امنیت به لحاظ عینی وجود داشته باشد اما احساس امنیت نباشد و بالعکس نیر صادق است.
وی اضافه کرد: هفته نیروی انتظامی فرصتی است که ما در ارتباط با مردم هستیم و فعالیت هایی که در برقراری امنیت بر عهده داریم را به مردم منتقل می کنیم تا این احساس را در مردم تربیت کنیم و مردم متوجه باشند در این دنیای نا امنی که امروز در جهان ما صاحب آن هستیم در جای پر ادعایی مثل آمریکا وجود ندارد و مردم مورد هجوم قرار می گیرند و امنیت جانی و اخلاقی و روانی نیست.
سردار قنبری بیان داشت: احساس امنیت است که به انسان آرامش می دهد و انسان در سایه آرامش سایر فعالیت های خود را پیگیری می کند و در سایه احساس امنیت است که بسترهای اقتصادی و توسعه اقتصادی رشد می کند و مردم با آرامش تمام امورات روزمره خود را انجام می دهند و همگرایی و واگرایی شان نسبت به نظام بیشتر می شود و نظام حاکم در بین مردم مقبولیت پیدا می کند.
وی خاطر نشان کرد: این آرامش و امنیت به سادگی بوجود نیامده بلکه در لوای رهبری داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و مقبولیت ایشان در بین جامعه و مجاهدت و جان نثاری نیروهای مسلح بویژه نیروی انتظامی که در خط مقدم تامین امنیت هستند بوجود آمده است.
وی اضافه کرد: امروز نیروهای مسلح از اقتدار قابل توجهی برخوردار هستند و نیروی مسلح و امنیت نظام ما به لحاظ اقتدار الگو معرفی می شود و این آغاز خوب در دوران دفاع مقدس به نمایش گذاشته شد. نیروی مسلح  در زیر سایه رهبری خود را معامله گر با خدا می داند.
فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: امروز استان سیستان و بلوچستان که یکی از نشان گاههای دشمن است به کوری چشم دشمنان از اتحاد بی نظیری بین مردم برخوردار است و با ظرفیت بالا و در سایه اقتدار نیروهای مسلح امن ترین استان کشور بر اساس شاخصهای عینی که بیان شد است که این امنیت به واسطه مرزبانان دلاور، ارتش و سپاه قدرتمند و نیروی انتظامی و تلاش و هماهنگی خود مردم و اعتقادی که مردم این استان به رهبرشان دارند و انشالله این امنیت روز به روز  گسترده تر شود.
وی ادامه داد: با توجه به وضعیت ما در استان سیستان و بلوچستان در رابطه با سرقت ها 8 درصد کاهش نسبت به شش ماهه اول سال داشتیم. مسایل امنتی به حداقل ممکن رسیده است و جرایمی نظیر قتل 14 درصد و سرقت مسلحانه  3 درصد کاهش داشته است. در دستگیری سرقان و مخلان آسایش افزایش آمار داشته ایم که در نوع خودش بی نظیر است.
انتهای پیام
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۴۷


ارسال