پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ,20 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه موقت زاهدان گفت: عاشورا قران ناطق است و امروز دشمن و دنیای استکبار در پس کمرنگ کردن پیام های عاشوراست.
به گزارش عصر هامون؛ حجت الاسلام احمد رهدار در  خطبه های نماز جمعه امروز ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) اظهار داشت:  عاشورا قران ناطق است و امروز دشمن و دنیای استکبار در پس کمرنگ کردن پیام های عاشوراست .
وی با تاکید بر اینکه محرم امسال تن دشمنان را به لرزه انداخت افزود:  درسی که واقعه عاشورا به زندگی بشریت داد شاید در کل عمر زندگی بشر دیگر پیش نیاید، این حماسه پر از عبادت خداوند، کرامت بشری و ایثار و وفا است و بشر می‌تواند با عاشورای امام حسین (ع)انسانیت را در زندگی خود گسترش دهند .
امام جمعه موقت زاهدان بیان داشت: مسلمانان باید با پیام های عاشورا بتوانند به کمک مظلوم بروند و مردم مظلوم میانمار و یمن را از زیر بار ظلم و ستم نجات دهند.
وی بیان کرد: عاشورا  فطرت دارد و با فطرت خودش با بشریت حرف میزند همانطور که قران با فطرت خود با انسان حرف میزند امروز تمام مردم دنیا دیدند که از دل فطرت عاشورا شهید حججی بیرون می آید و برای زنده نگه داشتن واقعه عاشورا مدافع حرم میشود و سر خودش را برای امام حسینش میدهد.
وی در خطبه دوم نماز گفت: از انتخابات کردستان عراق قطعا و یقینا دشمن فایده می برد همان اسراییلی که به رسمیت شناخت و فریاد زد حق و حقیقت است. پشت اسراییل هم قطعا آمریکا قرار دارد و  این را همه سیاسیون دنیا می دادند که حرف اسراییل حرف آمریکاست . از آنجایی که داعش در  عراق شکست خورده و فرماندهانشان به درک واصل شدند دشمن از قدرت اسلام  و اتحاد مسلمانان در هراس افتاد و آهسته آهسته با این کار درصدد جلوگیری از قدرت اسلام است.
وی افزود: امروز دنیا از قدرت اسلام میترسد و هم اکنون مسلمانان قدرت دوم دنیا هستند و اگر این روند ادامه داشته باشد قدرت اول خواهند شد و این آن چیزی است که تن دشمن را به لرزه انداخته است. و به هر شکلی درصدد ایجاد  این حربه ها هستند تا جلوگیری از قدرت کنند. آنها آهسته آهسته با طالبان در پشت پرده در حال مناظره هستند  و با برپایی چنین انتخاباتی در پی جلوگیری از قدرت برتر اسلام هستند.
وی ادامه داد: چپاول و غارت  و از بین بردن مخازن مسلمانان و اینکه مسلمانان محتاج آنها بشوند و دست تکدی گری به سوی آنها دراز کنند و همچنین ایجاد امنیت برای اسراییل از دیگر اهداف دنیای استکبار است. امروز حزب الله قدرتی است در لبنان و سوریه که اینها خطر برای اسراییل است لذا این برنامه اها باید شکل بگیرد تا امنیت اسراییل که یک کشور نامشروع و کودک کش است و از ابتدا به دنبال جنایت بوده است تامین شود و همچنان ادامه داشته باشد.
وی بیان داشت: رییس جمهور ترکیه در روز چهارشنبه سفری داشتند به ایران و با  مقام معظم رهبری و مقامات لشکری و کشوری دیدار و جلساتی داشتند که این دیدار و جلسات نکاتی را در پی داشت یکی از آنها همکاری بین کشورهای منطقه همسایه با دولت مرکزی عراق و اینکه انتخابات کردستان عراق را به رسمیت نشناسند و در چارچوب قوانین کشوری ارتباط با دولت عراق داشته باشند.
حجت الاسلام رهدار اضافه کرد:  ایجاد همگرایی بین ایران و عراق و ترکیه در این سفر مورد تاکید قرار گرفت و همکاریها باید با اجماع همه کشورهای منطقه صورت بگیرد .
وی در پایان هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت: همانطور که حیات انسان ضروری است و انسان باید برای ادامه حیات خود سرمایه گذاری کند به همان اندازه امنیت هم در درجه اهمیت است ؛ در کنار امنیت حیات ارزش پیدا می کند .
وی افزود: امنیت برای بشر ضروری و از شریانهای قوی حیات است اگر امنیت را از جامعه بگیرند آن جامعه یک جامعه مرده خواهد بود و امنیت از نیازهای اولیه بشر است چه امنیت روانی چه امنیت شغلی،  چه امنیت اجتماعی و جانی و مالی و اقتصادی که همه را برادران نیروی انتظامی در کنار سایر مسئولان بر عهده دارند.
وی اضافه کرد: در راه تامین امنیت شهدای زیادی را تقدیم کردیم .این امنیت در احادیث روایات و قران ما به زیبایی دیده می شود . و در عهدنامه ای که حضرت علی(ع) برای مالک اشتر فرستاد تامین امنیت را در ردیف اول جملات و دستورات و فرامین خود قرار داد و فرمود مردم باید در امنیت اجتماعی؛ فردی؛ ملی؛ اقتصادی و ... باشند.
تقویت قطب اقتصادی کشور با توزیع امکانات در روستاها/ تجزیه عراق تنها به نفع آمریکا و اسرائیل است
به نقل از پایگاه خبری اوشیدا: حجت الاسلام محمود پارسا در خطبه اول نماز جمعه شهر بنجار به برکات عزاداری امام حسین پرداخت و گفت: عاقبت و فرجام نیک برای باتقوایان است؛ همچنین یزیدیان خواستند نور خدا را خاموش کنند ولی نتوانستند.
وی با عنوان اینکه عزاداری ما نوعی اعلام امادگی و بیعت با امام زمان است، بیان کرد: به برکت خون امام حسین و نهضت عاشورا دشمنان از نفوذ در اسلام و انقلاب ناامید شدند همچنین عزاداری ما نگه داشتن خاطرات فداکاران عالم است.
 
حجت الاسلام پارسا در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی ،ضمن ارزوی قبولی عزاداران از همه دست اندرکاران، مداحان، روحانیون، هییت امناها جوانان و نیروی انتظامی، بسیج، شوراها، شهرداری ،دهیاران و عموم مردم بابت همکاری و اتحاد در برگزاری باشکوه عزاداری دهه اول محرم تقدیر و تشکر کرد و ادامه داد: تغییرات در کیفیت برنامه های عزاداری امسال آغاز تحول بزرگ و عظیم فرهنگی است و قطعا برای سالهای آینده اوضاع بهتر و عزاداران با آرامش و امنیت و رفاه بیشتری عزاداری خواهند کرد.
امام جمعه شهر بنجار روستا روز عشایر را تبریک گفت و اظهار کرد: اگر میخواهیم جلوی حاشیه نشینی گرفته شود و مهاجرت روستاییان به شهرها کمتر شود باید تمام امکانات شهری در روستاها هم مستقر شود تا روستاییان عزیز مجبور نشوند به خاطر خرید هر کالایی به شهر سفر کنند و با توزیع عادلانه امکانات در روستاها قطب اقتصادی و تولیدی و کشاورزی کشور را تقویت کنیم.
وی تاکید کرد: گرچه به برکت نظام اسلامی خیلی از امکانات در روستاها مستقر شده ولی در شان جمهوری اسلامی نیست که بعد از ۴۰ سال از سپری شدن انقلاب خیلی از روستاها جاده اسفالت نداشته باشند.
حجت الاسلام پارسا در پایان با توجه به تحولات منطقه و دیدار رییس جمهور ترکیه با رهبر عزیز انقلاب، مطرح کرد: از استقلال و همه پرسی در کردستان عراق غیر از اسراییل و امریکا کشور دیگری سود نمی برد بنابراین کشورهای اسلامی موضع واحدی در قبال این موضوع بگیرند و با فشار به مسئولان اقلیم کردستان جلوی هر گونه توطئه را در منطقه بگیرند.
خدمات رسانی در روستاها در شان مردم نیست/بجای برجام به اقتصاد داخلی توجه شود
به نقل از ندای هیرمند؛ نماز جمعه این هفته شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام ابراهیم گزمه در مصلی الغدیر برگزار شد.
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های این هفته از نماز جمعه شهرستان هیرمند ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: آنچه که امروز برای جمهوری اسلامی ایران ارزش دارد خدمت خالصانه به مردم است.
وی افزود: هر کسی که خدمت خالصانه و پاک را در دستور کار قرار دهد نام و یاد او ماندگار خواهد شد.
امام جمعه شهرستان هیرمند تصریح کرد: امروز روستاهای ما در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران نیست، اینکه می گویند بودجه و پول نیست اشتباه و غلط است، در جنگ با آنهمه مشکلات و کاستی ها با تفکر جهادی ایران را آباد ساختیم امام اکنون مسئولین ما کم رمق شده اند.
وی ادامه داد : مسئولین بدانند که هر زمانی که می گویند خزانه خالی است و بودجه نیست دارند به دشمن کد می دهند؛ دشمن ار این طریق فشار ها را بیشتر می کند.
خطیب جمعه هیرمند تصریح کرد: انقلاب به دست روستائیان شکل گرفت و نگهداری آن نیز امروز به دست همین روستائیان است لذا مسئولین باید به روستاها خدمات رسانی کنند.
وی خاطرنشان کرد: وقتی در روستاها امکاناتی وجود ندارد و اقتصاد مردم روز به روز ضعیف تر می شود ، مهاجرت شکل می کیرد و مردم مجبورند به حاشیه شهرهای بزرگ مهاجرت کنند و در بدترین وضع ممکن زندگی بگذرانند.
امام جمعه شهرستان هیرمند بیان داشت: متاسفانه امروز دیده می شود که برخی از عوامل فتنه 88 در برخی از پست ها بکار گرفته می شود، برخی از آقایان می روند و در کنار فتنه گر عکس می گیرند.
وی با بیان اینکه  جبهه مقاومت با شدت در راه پیروزی است گفت: در عراق تنها چند منطقه دیگر از پاک سازی داعش مانده است، البته  پس از شکست های سنگی در عراق و سوریه آمریکا نقشه های دیگری در کشورهای پاکستان و افغانستان در سر دارد.
حجت الاسلام گزمه گفت: امروز برای مااین افتخار وجود دارد که ایران به عنوان قدرت منطقه تفکرات خود را در منطقه منتشر می کند، امروز در 30 کیلومتری اسرائیل بهترین جوانان حزب الهی را داریم.
خطیب جمعه هیرمند بیان داشت: امروز فتح الفتوح و بچه تازه متولد شده برجام ناقص به دنیا آمده است، آنچه که حضرت آقا بارها فرموده اند توجه به تولیدات داخلی است.
وی ادامه داد:  نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا قوی شده است و با تهدیدات آمریکا از جا کنده نخواهد شد، امروز انقلاب اسلامی ایران الگویی برای کشورهای اسلامی است.
پشت صحنه تجزیه اقلیم کردستان عراق، رژیم صهیونیستی است
به نقل از دلگان پرس، حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری امام جمعه دلگان در خطبه های نماز جمعه این شهر به 15 مهرماه روز روستا و عشایر اشاره کرد و گفت: مسئولان در راستای خدمت رسانی به روستاییان و عشار که ذخایر انقلاب هستند، نهایت سعی و تلاش خود را بکنند.
وی در ادامه به همه پرسی اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و افزود: این همه پرسی به صورت خودسرانه و با حمایت رژیم صهیونیستی و آمریکا بوده است و این برنامه در جهت تجزیه کردن کشور همسایه ما یعنی عراق بوده است.
امام جمعه دلگان با تاکید بر اینکه پشت صحنه و رفراندوم و تجزیه اقلیم کردستان عراق با همه اشکالات قانونی و راهبردی که دارد رژیم صهیونیستی است، تصریح کرد: اگر چه ممکن است که جاذبه های کاذبی استقلال قومیتی همیشه داشته است، موجی از اقبال عمومی بوجود آرود.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با بیان اینکه اما به مرور زمان منطقه و حتی اقلیم کرستان عراق را دچار مشکل مواجه خواهد کرد، ادامه داد: از جمله آن چالش ها: ایجاد سابقه در مورد تجزیه کشورها بدون رضایت دولت مرکزی و نقض قاون اساسی و این ممکن است که در کل جهان تسری پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه این همه پرسی موجب تقویت ایده مشروعیت جدایی طلبی برای قومیت ها در سراسر جهان و موجب ناامنی خواهد شد، عنوان کرد: احترام به استقلال کشورها از بین خواهد رفت.
امام جمعه دلگان با بیان اینکه با این همه پرسی جدایی طلبی در کل خاورمیانه تقویت می شود، اضافه کرد: با این همه پرسی کشوری ضعیف و تحت سلطه بیگانگان بویژه رژیم صهیونیستی و آمریکا خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با تاکید بر اینکه اسرائیل به دنبال چالش و تجزیه طلبی بین مسلمانان است، خاطرنشان کرد: به غیر این رژیم، همه کشورها و به خصوص ایران و ترکیه با این اقدام مخالفت کرده اند.
روشنگری راه مقابله با جبهه خطرناک استکبار/وقایع تاریخ تلنگر دشمن شناسی را به ما زده است
به نقل از شستون، نماز جمعه این هفته (چهاردهم مهر ماه) به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان در مسجد جامع علی ابن ابیطالب این شهرستان برگزار شد.
 حجت الاسلام والمسلین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان در خطبه های سیاسی و عبادی این هفته خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: روشنگری و برخورد فرهنگی تهاجمی راه مقابله با جبهه خطرناک استکبار و دشمنان است.
وی با بیان اینکه رژیم صهونیستی شیطان صفت در کارنامه و پیشینه خود غیر از افراطی گری و بی دینی چیز دیگری ندارد، گفت: در طول سالیان متوالی رژیم آل سعود حاجی کشی بسیاری داشته و رفتار غیر انسانی زیادی نسبت به حجاج از خود نشان داده است.
امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه آل سعود تروریسم پرور است و برای فتنه گری هایی خود محدودیتی قائل نیست، افزود: حج اساسی ترین مرکز تبلیغات اسلامی است که باید احیا شود.
وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تصریح کرد: حج بهترین فرصت برای خنثی کردن فعالیت های ضد انقلابی و اسلامی به شمار می رود.
حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به اینکه رژیم آل سعود یک رژیم قبیله ای است و شایستگی پرچم داری خانه خدا را ندارد، اذعان داشت: حفظ امنیت، عزت و احترام حجاج جز دل نگرانی های رهبر انقلاب است و این در حالی است که دست آل سعود به خون مردم بی گناه یمن آلوده می باشد.
وی با بیان اینکه وقایع تاریخ تلنگر دشمن شناسی را به ما زده است، خاطر نشان کرد: مردم باید هوشیار باشند و فریب دشمنان را نخورند و کسانی که قدرت روشنگری و دشمن شناسی را دارند در جهت آگاهی بخشی به مردم گام بردارند.
امام جمعه سراوان با اشاره به هفته دامپزشکی عنوان کرد: با توجه به اینکه گوشت یکی از کالاهای مصرفی مهم مردم است اداره دامپزشکی باید توجه خود را بیشتر به واردات دام معطوف کند.
وی ضمن تبریک و با اشاره به هفته ناجا گفت: نیروی انتظامی با ماشین هایی که با پلاک بسته یا بدون پلاک در شهر تردد می کنند و مهاجرینی که معلوم نیست با چه قصد و نیتی وارد کشور می شوند، را حمل می کنند، برخورد جدی داشته باشد.
حفظ امنیت بدون همکاری مردم امکان پذیر نیست
سرهنگ رضا زینلی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سراوان به مناسبت هفته ناجا در بین الصلاتین با بیان اینکه حفظ امنیت بدون همکاری و تعامل با مردم امکان پذیر نمی باشد، اظهار داشت: همکاری مردم با نیروی انتظامی باعث کاهش جرائم در سال های اخیر شده است.
وی در ادامه تصریح کرد: نیروی انتظامی در طول سال های 95 تا 96 در راستای حفظ امنیت و آرامش شهروندان سراوانی تلاش مضاعفی داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سراوان با بیان اینکه مرزداران و سبزپوشان ناجا در جهت حفظ امنیت و کیان این مرز و بوم از هیچ تلاشی فرو گذاری نمی کنند، خاطر نشان کرد: با اجرای طرح های مبارزه با مواد مخدر، قاچاق ارز و کالا می توان گام های موثری در راستای حفظ منابع ملی و مردم برداشت.
در حال حاضر آمریکا در اوج ضعف و ناکامی قرار دارد/ خدمت در نیروی انتظامی ارزشمند است
به نقل از تفتان ما، مولوی محمدعلی شهنوازی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان خاش، با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: تقوای الهی سبب سعادت و خوشبختی مومنین می شود و انسان باید همیشه به فکر آخرت و مراقب توشه این سفر خود نیز باشد و با دادن خیرات  ذخیره احسان برای آخرت خود را داشته باشند.
وی بیان کرد: در روز قیامت چیزی که سبب می شود انسان ها از صراط عبور کنند این تقوای الهی است پس باید همگان آن را رعایت کنند.
مولوی شهنوازی با اشاره به حوادث منطقه و راهبرد آمریکا و رژیم صهیونیستی، گفت: راهبراد استکبار جهانی تضمین منافع خود آن ها است و آمریکا تنها به دنبال اختلافات قومی و مذهبی است اما بصیرت و بیداری ملت ایران اسلامی این نقشه و توطئه ها را خنثی و نقشه بر آب کرده است.
وی با اشاره به هفته نیروی انتظامی، خاطرنشان کرد: اساسی ترین و مهمترین اقدامات ناجا بر 3 اصل آگاهی، پیشگیری و پیگیری استوار است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با بیان اینکه باید مردم با نیروهای انتظامی همکاری کنند، گفت: مردم باید برای ایجاد امنیتی مقتدرانه نیروی انتظامی را حمایت و پشتیبانی کنند.
وی خاطرنشان کرد: ناجا بیشترین ارباب رجوع را دارد و لذا ماموران انتظامی با صبر، متانت و در راستای تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری می توانند به مردم و جامعه خدمت رسانی کنند.
مولوی شهنوازی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بعد از گذشت 4 دهه تاریخ سیاسی خود در اوج اقتدار و عزت قرار دارد، اذعان کرد: رژیم آمریکا در اوج ضعف و ناکامی قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه تجزیه‌طلبی و اختلافات قومی و مذهبی سیاست راهبردی آمریکا و رژیم صهیونیستی در مرزهای ایران پس از شکست داعش است، اظهار کرد: همه‌پرسی جدایی غیر قانونی کردستان از کشور عراق برای جبران شکست داعش در مقابل جبهه مقاومت با محوریت ایران است.
نیروی انتظامی آورنده امنیت برای جامعه است/ همه ی مردم در ایجاد امنیت نقش دارند
به نقل از  ندای هیرمند؛ سرهنگ حسین سنچولی فرمانده انتظامی شهرستان هیرمند در بین نمازگزاران شهرستان هیرمند ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: هفته نیروی انتظامی از امروز تا بیستم مهرماه با شعار پلیس برای امنیت و امنیت برای همه آغاز شده است و این هفته فرصتی است تا کارشناسان ناجا تجارب  سالانه خود را در مساجد و محل های معین با مردم در میان بگذارند.
وی با بیان اینکه امنیت مهمترین مولفه رسیدن به آرامش است گفت: همانطور که از شعار سال مشخص است، پلیس متعلق به یک قوم، نژاد و یا حزب خاصی نیست، پلیس آورنده ی امنیت برای همه ی مردم ایران است و جان هر یک از مردم به یک اندازه میان مامورین جان بر کف نیروی انتظامی قابل ارزش  است.
سرهنگ سنچولی اظهار کرد: نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت و همچنین خدمات رسانی مطلوب به شهروندان تا پای جان ایستاده است و از هیچ اقدامی جهت به آرامش رسیدن محیط جامعه دریغ نخواهد کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان هیرمند ادامه داد: دهه اول محرم الحرام در شهرستان مرزی همچون هیرمند، با امنیت فوق العاده بالایی برگزار شد در حالی که در کشور افغانستان عملیات های تروریستی متععدی رخ داده است، این نشان از اقتدار، مسئولیت پذیری و همچنین درایت مامورین نیروی انتظامی و مرزبانی جمهوری اسلامی ایران دارد.
وی با بیان اینکه همه ی مردم در ایجاد امنیت نقش دارند گفت: هر فردی که به حقوق شهروندی احترام بگذارد، می تواند در ایجاد امنیت نقش مهمی را ایفا کرده باشد، همچنین مردم می توانند با مشاهده افراد مشکوک نیروی انتظامی را از وجود این افراد آگاه سازند.
گرانی وسایل فرهنگی در مقابل ارزانی هزینه انحراف/ روستاها از ارکان اقتصاد مقاومتی هستند
به نقل از پایگاه خبری اوشیدا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان زابل اظهار کرد: سه شنبه ۱۹ محرم سالروز حرکت اسرای کربلا از کوفه به سمت شام است، بنی امیه نه تنها حذف فیزیکی انجام دادند و به شهادت رساندند بلکه قبل و بعد ازکشتن ترور شخصیتی انجام دادند ولی امام زین العابدین و عقیله بنی هاشم از فرصت رسانه ای دشمن استفاده کردند آن هم در شامی که ۴۲ سال مردم آن تحت فکر معاویه به سر می بردند فرصت را در اختیار امام معصوم ( ع ) درون مسجد قرار دادند و ضربه اصلی را بر پایه های بنی امیه وارد کردند.
وی افزود: تکلیف همه ما فهم عمیق قیام عاشوراست و انتظار امام حسین (ع) را از خودمان متوجه باشیم؛ از این فرصت محافل ابی عبدالله الحسین (ع) استفاده کنیم، مجالس خانگی را زیاد کنیم، بانوان مخصوصاً این پنج تن ها را در منازل خود داشته باشند حتی اگر توان مالی هر پنج روز را ندارند حداقل یک روز بگذارند این زیارت عاشورا و گریه بر ابا عبدالله در خانه ها طنین انداز و برکات فراوانی را در زندگی بیاورد.
امام جمعه زابل خاطرنشان کرد: برای دین، مسجد و نماز جماعت پول خرج کنیم، در جامعه برای خیلی از مسائل غیر ضروری هزینه های هنگفت مشاهده می شود اما وقتی که نوبت به ساخت مسجد و خانه عالم میرسد جیبها خالی می شود و مشکلات اقتصادی بر زبان جاری می شود.
 وی تصریح کرد: مسئولین وظیفه دارند، این همه بودجه های فرهنگی است و مشاهده می کنیم هجمه فرهنگی دشمن تاثیرات بسیار زیادی گذاشته، ما خوب عمل نکرده ایم.
حجت الاسلام کیخا خاطرنشان کرد: باشگاههای ورزشی پرهزینه است حتی بعضی از ادارات سالن های ورزشی خود را اجاره داده اند، از پول بیت المال سالن برای همین مردم ساخته می شود، بعضی از وقت های سالن ها را به جوانان، پایگاه های و روحانیون مساجد اختصاص بدهید تا جوانان را جذب کارهای فرهنگی کنند.
وی تاکید کرد: جوان ما اگر بخواهد ورزش کند باید بسیار هزینه متحمل شود ولی اگر بخواهد معتاد شود با کمترین هزینه انجام می شود، شما باشید کدام گزینه را در زمان فشار فکری، اقتصادی و بیکاری انتخاب می کنید؟
امام جمعه زابل تصریح کرد: برای دین باید خرج کرد، جان داد؛ برای دین حجت خدا به گودی قتلگاه رفت، حالا ما میخواهیم ذره ای خرج کنیم بنظر شما کار بزرگی انجام می دهیم لذا درخواست ما از مسئولین این است که توجه ویژه ای به کارهای فرهنگی داشته باشند.
امام جمعه زابل اضافه کرد: سفرهای زیارتی الان گران شده است، بعضی از شرکتهای زیارتی به زائر به چشم یک کالای تجاری نگاه می کنند، چرا اینکار را انجام میدهد؟ کاری کنیم که سفر عتبات و عالیات ارزان شود و مردم به این سفرها بروند.
وی بیان کرد: هفته نیروی انتظامی را خدمت تمامی پرسنل خدوم و زحمت کش این نیرو تبریک و تهنیت عرض میکنیم و فرماندهان محترم با مردم دیدار و جلسه داشته باشند و بعضی از مسائل را برای ایشان توجیح و انتقادات مردم باید بررسی شود.
وی ابراز کرد: شنبه ۱۵ مهر روز روستا و عشایر است، مسئولین نسبت به روستائیان و عشایر توجه بیشتری مخصوصا در زمینه درمان و بهداشت داشته باشند؛ طبق بعضی از گزارشات مردمی آب شرب بعضی از روستاها بوی و طعم بد میدهد؛ از فرمانداران و مسئولین آبفا خواهشمندیم که ویژه این بحث را بررسی و پیگیری کنند چون بحث جان و سلامت مردم در میان است.
وی در پایان گفت: یکی از ارکان اصلی در مقوله اقتصاد مقاومتی روستاهاست، مردم مخصوصاً جوانان توجه داشته باشند با فکر وتلاش می شود در روستاها شغل ایجاد کرد.
مردم ما قربانی سلاح های شیمیایی هستند
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری امام جمعه جلگه چاه هاشم دلگان در خطبه نماز جمعه این هفته با اشاره به شانزدهم مهرماه سالروز بمباران شهر سومار در 16 مهرماه سال 66 توسط رژیم بعثی عراق، اظهار کرد: مردم ما قربانی سلاح های شیمیایی هستند.
وی با تاکید بر اینکه تعداد بسیار زیادی از مردم کشور ما در بمباران های شیمایی به شهادت رسیده اند و یا اینکه اثرات شیمیایی با جانبازان ما همراه است، تصریح کرد: این سلاح های شیمیایی توسط کشورهای استکباری به رژیم بعثی عراق داده شده است.
امام جمعه جلگه چاه هاشم دلگان به 19 مهرماه، روز تقریب مذاهب اسلامی اشاره کرد و افزود: همه مذاهب اسلامی تحت عنوان واژه مقدس اسلام هستند.
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری با تکید بر اینکه دشمن درصدد تفرقه بین مذاهب و فرق اسلامی است، عنوان کرد: که نمونه آن در عراق که می خواهند بین کردها و عرب ها اختلاف و جدایی بیاندازند.
وی اضافه کرد: اگر مسلمانان با یکدیگر وحدت و یکپارچگی باشند دیگر شاهد این حوادث برای مسلمانان و یا کشورهای مسلمان نیستیم.
 امام جمعه جلگه چاه هاشم در ادامه به هفته نیروی انتظامی اشاره و خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با مردم پیوند و ارتباط تنگاتنگی دارد.
 سپاه و نیروی انتظامی دو محور اصلی امنیت کشورند/مسئولان راههای رفتن زوار به کربلا را تسهیل تر کنند
به نقل از چهاربهاران، حجت السلام والمسلمین سید محمد موسوی با اشاره به حضور حماسی و پرشور مردم در روز عاشورا اظهار کرد: امنیت عاشورا و تاسوعای امسال را مدیون همت و تلاش شبانه روزی ارگان های تلاشگر امنیتی بوده و باید این امنیت مطابق گذشته دارای ثبات مستمر باشد.
وی اقدام جنایتکاران درتاسوعای چابهارکه منجر به شهادت و زخمی شدن جمعی ازشهروندان شد، محکوم کرد و افزود:​ اگر تکفیری ها و دست نشانده های گول خورده آمریکایی دست به چنین اقداماتی زده اند مسلما در دنیا و آخرت پشیمان خواهند شد و خواهند دانست این راه رستگاری نیست.
خطیب نماز جمعه چابهار با فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی بیان کرد:​ تلاشگران و ضامنین امنیت اجتماعی به فرموده مقام معظم رهبری بیشترین ارتباط مستقیم با مردم را نسبت به سایر ارگان ها دارند و بنابراین وظیفه خطیرتری در نظم و ثبات جامعه ایفا می کنند.
وی در خصوص زائرین کربلای معلی گفت: کشور عراق با وضعیت جنگ زدگی تسهیلات رفت و آمد زوار در کربلا را چنان آسان کرده که همه بتوانند در راحتی و آسایش به زیارت اباعبدالله الحسین(ع) بپردازند ولی این روادید در کشور ما نیاز به بازبینی بیشتر دارد باید قیمت ها و بوروکراسی اداری کاهش یابد.
امام جمعه چابهار​ اذعان کرد: سفر به بین الحرمین مسلما تبعات دنیوی و اخروی پراز روحانیت الهی را در پی دارد لذا مسئولین تلاش کنند تا با تغییر اوضاع کنونی در جهت کاهش قیمت ها چه از هزینه پارکینگ خودرو در مرز عراق و چه از تسهیلات عبور و مرور برای زیارت شهدای کربلا تلاش مضاعف تری انجام دهند.
قتل نفس یکی از گناهان کبیره به شمار می رود
به نقل از تفتان ما، مولوی عبدالستار حسین زهی در خطبه های نمازجمعه اظهار با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: تقوای الهی بزرگترین توشه و نتیجه برای دنیا و اخرت است و باید برای سعادت و خوشبختی و دستیابی به آن تلاش بسیار کرد.
وی بیان کرد: در جامعه اسلامی ضروری است برای خود تقوای الهی را کسب کنیم تا هم در این دنیا و هم در آن دنیا رستگار و سربلند باشیم.
مولوی حسین زهی با بیان اینکه اهمیت خون انسان و این که خدا به انسان چه کرامتی داده است، گفت: خون انسان در محضر پروردگار از ویران شدن خانه کعبه مهمتر است و حتی از ویران شدن تمام دنیا بالاتر است.
وی افزود: پیامبر مکرم اسلام(ص) فرمودند: " اگر تمام انسانهای روی زمین جمع شوند و یک شخص بی گناه را به قتل برسانند خداوند همه آنها را عذاب خواهد داد و پیامبر درباره حفاظت خون انسان احادیث زیادی را ذکر کرده است" لذا نباید خون انسان های بیگناه ریخته شود.
 امام جمعه اهل سنت مسجد حنفاء شهرستان خاش اذعان کرد: اگر شخصی مرتکب قتل شد فقط بر قاتل یکی از این سه مورد انجام گیرد یک قصاص شود دوم بخشیده  شود و سوم از قاتل دیه گرفته شود.
وی اظهار کرد: اگر شخصی از موارد فوق را انجام نداد آن شخص گناهکار است و خداوند هرگز او را نمی بخشد.
مولوی حسین زهی در پایان برای مردم بی گناه و مظلوم میانمار دعا کرد.
اخراج کارگران طرح 46 هزار هکتار به بهانه عدم بودجه غیر قابل باور است
به نقل از ندای هیرمند؛  نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حسن خدری در مصلی الغدیر برگزار شد.
وی در خطبه دوم پس از حمد و ثنای الهی و دعوت همه مومنین به تقوی الهی و با اشاره به مناسبت های پیش رو گفتند: چهاردهم مهرماه روز دامپزشکی است که این روز را خدمت همه تلاشگران در این عرصه تبریک عرض می کنیم، در گذشته در منطقه سیستان مبنای درآمدی مردم بر اساس دامپروری، کشاورزی و صید و صیادی بوده که همه اینها وابسته به آب بوده است، متاسفانه در دو دهه اخیر منطقه ما با کمبود جدی منابع آب مواجه بوده است، مردم غیور و ولایت مدار ما هم با همه این مشکلات ساخته اند و تحمل کردند، ولی بعد از دو دهه تا امروز مسئولین امر نتوانسته اند اتفاقی رقم بزنند که صنعت را به جای کشاورزی و دامپروری جایگزین کنند.
امام جمعه زهک گفت: بودجه های زیادی هم به منطقه آمده و وجود داشته ولی چیزی جز تاسف برای مردم ما نداشته است، چرا؟ چون کارهایی که انجام شده تخصصی، علمی و با برنامه ریزی درست نبوده است، آنچه که تاکنون در منطقه سیستان انجام شده بدون مطالعه بوده، مثل دیوار مرزی که خود جناب استاندار عنوان کرده اند طرح دیوار مرزی درست اجرا نشده، چاه نیمه چهارم را خود مسئولین امر اشاره کردند که غلط و اشتباه بوده، حالا هم نوبت به طرح انتقال آب به مزارع دشت سیستان رسیده، مردم سیستان تا کی باید هزینه ندانم کاری های برخی از مسئولین را بدهند؟
وی ادامه داد: طرح انتقال آب به مزارع دشت سیستان امید مردم کشاورز این منطقه است، چرا بعد از اجرای این طرح حالا یادشان افتاده که فکری برای تامین برق موتورخانه های پمپاژ آب از چاه نیمه ها نشده است؟ آیا این طرح هم مثل طرح های گذشته اجرا شده در منطقه سیستان بدون مهندسی درست در حال اجراست؟
وی افزود: مجری طرح عنوان کرده که برای به بهره برداری این طرح نیاز به 45 مگاوات برق هست، در حالی که کل برق مصرفی منطقه سیستان 65 مگاوات است و ما در برخی از ایام سال با قطعی برق مواجه هستیم، کارگران طرح لوله را از کار اخراج کرده اند که بودجه نداریم، 1500 میلیارد تومان بودجه اجرای این طرح در کجا هزینه شده؟ هنوز که این طرح به بهره برداری نرسیده است! مردم ما تا کی باید شاهد این وضعیت باشند که این منطقه محل آزمون و خطا باشد؟
ایشان با اشاره به 15 مهرماه روز روستا و عشایر گفتند: روستاهای ما دارند خالی از سکنه می شوند، مسئولین باید فکر اساسی بکنند اگر راه دیگری برای مردم وجود داشته باشد مردم ولایت مدار ما به فکر مهاجرت نمی افتند، امیدواریم طرح انتقال آب به مزارع سیستان که امید مردم منطقه است به خوبی و با برنامه ریزی درست به پایان برسد و مسئولین هم بتوانند حق آبه منطقه را از افغانستان بگیرند تا دوباره شاهد رونق کشاورزی و دامپروری در منطقه باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین خدری گفت: شانزدهم مهرماه سالروز بمباران شیمیایی سومار توسط عراق است که یاد و خاطره شهدای این حادثه را گرامی میداریم، همچنین یاد و خاطره سردار همدانی از شهدای مدافع حرم که در نبرد با تکفیری های داعش رد 16 مهرماه سال 94 به شهادت رسیدند گرامی می داریم.
وی  در بخش پایانی سخنان خود در خطبه دوم با اشاره به هفته نیروی انتظامی گفت: هفته ناجا را خدمت همه نیروهای نظامی تبریک می گوئیم و یاد و خاطره شهدای نظامی و انتظامی را گرامی می داریم، وظیفه ماست که بخاطر زحمات و رشادت های این عزیزان در تامین امنیت صمیمانه از ایشان سپاسگزاری کنیم.
امام جمعه زهک در خطبه اول نماز جمعه این هفته عنوان کردند: چه اتفاقی افتاد که مردم زمان امام حسین(ع)، در برابر او که قرآن ناطق و مجسم بود ایستادند و او را خارجی نامیدند؟ یکی از اصلی ترین دلائل نفاق است، مردم ادعای ایمان می کردند اما خبری از ایمان نبود، حادثه عاشورا برای ما درس عبرت است چرا که فردا حجت خدا ظهور می کند، آیا ما هم فردا مثل لشکر کوفه و شام عمل می کنیم یا نه امام خودمان را یاری می کنیم؟
وی ادامه داد: یکی از نشانه های نفاق وعده دادن و خلاف وعده عمل کردن است، آیا ما به عهدهای خودمان پایبند هستیم یا خیر؟ یکی دیگر از دلائل حادثه عاشورا دوری از خدا و فراموشی یاد خدا و توجه نکردن به قرآن و دستورات قرآنی است، که متاسفانه قرآن را تفسیر به رأی کردند و سر ولی خدا را بر نیزه بردند.
وی گفت: درس عاشورا برای ما این است که باید منافقان را بشناسیم و مواظب باشیم که خدای ناکرده نشانه های نفاق در ما نباشد و در برابر آنچه که خلاف اسلام اتفاق می افتد سکوت نکنیم.
امام حسین برای عدل و عدالت قیام کردند/ خون شهدای انتظامی ومرزبانی میرجاوه باعث ایجاد امنیت و آرامش در کشور است
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان میرجاوه، اظهار کرد: غرور و تکبر چشم انسان را در مقابل واقعیات زندگی می بندد نگاهی بر عاقبت افراد متکبر و تندرو مانند شاه معدوم و حکام متکبر، انسان را از سرنوشت چنین افرادی آگاه می کند.
وی افزود: ایران اسلامی امنیت و ثبات را در منطقه برقرار می کند اسراییل به دنبال تشکیل خاورمیانه بزرگ در منطقه است اما قدرت جمهوری اسلامی ایران، دشمنان و اسراییل را در دستیابی به اهدافش ناکام گذاشته است.
وی خاطرنشان کرد: مردم باید مراقب نفوذ گروههای معاند و تندرو باشند و بدانند که این گروه های افراطی راه را به خطا می روند ایران اسلامی با رهبری منحصربفرد مقام معظم رهبری همواره در مسیر اعتدال و عدالت قدم برداشته و این سبب اقتدار و قدرت کشور ما در جهان است.
مولوی ریگیان پور با تبریک هفته نیروی انتظامی، تاکید کرد: نعمت سلامت و نعمت امنیت دو نعمت مهم هستند، پلیس نگهبان جان و مال مردم است و خون شهدای نیروی انتظامی و شهدای مرزبانی میرجاوه باعث ایجاد امنیت و آرامش در کشور است، امنیت مرزهای کشور مدیون رشادت ها و خدمات نیروهای مرزبانی و انتظامی کشور است.
وی با قدردانی از خدمات سپاه در مناطق محروم، ادامه داد: سپاه همزمان در نقاط مختلف با نگاه ویژه به مناطق محروم خدماتی را ارائه کرده است و همواره برای محرومیت زدایی، رفع مشکلات و نیز افزایش توان و اقتدار ایران اسلامی در مقابل دشمنان پیشگام بوده است.
امام جمعه اهل سنت میرجاوه ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسن(ع) تصریح کرد: امام حسین برای عدل و عدالت قیام کردند و جایگاه و نقش امام حسین(ع) در دنیا بر هیچکس پوشیده نیست، هدف امام حسین (ع) از قیام از بین بردن ظلم و حاکمیت عدالت در جامعه بود، شهرستان میرجاوه همه ساله میزبان زوار پاکستانی امام حسین(ع) است و دولت نیز باید اعتبارات ویژه ای برای این شهرستان درنظربگیرد تا هرچه بیشتر و بهتر بتوانیم از زوار پذیرایی و استقبال کنیم در دهه اول محرم خدمات خوبی برای استقبال زوار پاکستانی ارائه شد.
وی اذعان کرد: استکبار جهانی همواره به دنبال ضربه زدن به کشور است شما مردم پشتبان و حامی این نظام در مقابل دسیسه های دشمنان هستید دشمن درصدد ایجاد اختلاف بین مسلمانان چه شیعه چه سنی است و باید اختلاف را کنار گذاشته و با وحدت به قرآن و اهل بیت(ع) تمسک و عمل کنیم.
 
 
انتهای پیام
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۴۸


ارسال