پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ,20 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۶
گزارش عصرهامون از کابوس رانندگان؛
کلانشهر جنوب شرق در تصرف سرعت گیرهای غیر استاندارد/ موانعی که به جای کاهش تصادف، حادثه‌سازند
 
درحالی رسالت سرعت گیرها کاهش تصادف است که این روز ها این دست اندازها عاملی برای افزایش تصادفات در شهرستان زاهدان شده است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، استفاده از سرعت گیر به عنوان یکی از مهمترین راه های کنترل سرعت خودرو ها در دستور کار مسئولان ترافیک شهرداری قرار دارد که کمتر کوچه و خیابانی در زاهدان است که از سرعت گیرها محروم باشد.
 
هر چند برخی سرعت گیرهای نصب شده در سطح شهر نه تنها عاملی برای کاهش سرعت نبوده بلکه حادثه ساز نیز بوده و خسارات زیادی به شهروندان وارد کرده اند.
 
این روز ها در کنار سرعت گیرهای غیر استاندارد سرعت گیرهای نیمه کاره نیز نمود کرده اند که آمار تصادفات را بیشتر کرده است.
برخی از شهروندان خیابان های بهداشت، پرستار، معلم، دانشجو، صدرا، زیباشهر و چمران در تماس هایی که با پایگاه خبری عصرهامون داشتند خواستار پیگیری و رفع این سرعت گیرهای نیمه کاره شدند.
یکی از شهروندان بلوار معلم با بیان اینکه روبروی بستنی فروشی این خیابان یک سرعت گیر نیمه کار وجود دارد که عامل تصادفات زیادی است، گفت: این دست انداز ابتدا به صورت کامل بود و بعدها شهرداری تصمیم به ترمیم آسفالت گرفت که وضعیت بسیار بدی برای بلوار معلم درست و سطح آسفالت پر از چاله چوله شد.
 
وی با اشاره به سرعت گیر نیمه کاره ،ادامه داد: این دست انداز تا وسط خیابان به صورت ناقص آمده است و در حال حاضر ماشین هایی که با سرعت از چهار راه بزرگمهر به سمت خیابان دانشگاه در حال حرکت هستند ناگهان این دست انداز را مشاهده و مسیرشان را به صورت ناگهانی تغییر می دهند که از روی سطح صاف عبور کنند و کنترل ماشین از دست شان خارج می شود.
 
این شهروند اضافه کرد: تا کنون در همین خصوص تعدادی از ماشین های عبوری با خودروهای مردم که کنار خیابان پارک است برخورد نموده اند لذا از مسئولین خواشمندیم، این دست اندازها را یا کامل کنند یا حذف نمایند.
 
در ادامه در تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون با احمد رضا ریگی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری زاهدان داشت، وی گفت: بنده باید از این محل بازدید کنم سپس نتیجه را به شما اعلام می کنم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۷۲


ارسال