سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ,11 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۷
در جلسه بررسی ایجاد فضای سبز کمربندی شهر محمدآباد مطرح شد؛
معضل تامین آب چالش پیش روی کمربند سبز/ جذب گردشگر با ایجاد فضای سبز چشم نواز امکانپذیر است
 
سرپرست فرمانداری هامون عنوان کرد: یکی از بهترین راه های جذب گردشگر در منطقه ایجاد کمربند سبز است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ علیرضا کیخا صبح امروز در جلسه بررسی ایجاد فضای سبز کمربندی شهر محمدآباد اظهار داشت: شهرستان هامون با توجه به تعدد آثار باستانی پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری دارد.

وی افزود: یکی از نیازمندیهای جذب گردشگر ایجاد فضاهایی با چشم انداز طبیعی و سبز است بدین منظور در برنامه اولیه؛ ایجاد فضای سبز در کمربندی شهر محمدآباد حدفاصل لوتک تا دوراهی جزینک در دستور کار قرار گرفته است.

کیخا ادامه داد: بررسی و گفتگوهای اولیه برای اجرای طرح انجام شده است و این جلسه به منظور بررسی راهکارها و موانع احتمالی موجود برگزار شده است تا برای اجرای طرح به اجماع رسید بنابراین انتظار می رود در صورت اجرایی شدن؛ کلیه دستگاهها در حد توان در این رابطه همراهی کنند.

کیخا تصریح کرد: یکی از چالش های اصلی بحث تامین آب مورد نیاز است که راهکارهای عملی در حال بررسی است بنابراین با بکار گیری تجارب داخلی و حتی بین المللی می توان این مسئله را مرتفع کرد.

سرپرست فرمانداری هامون خاطر نشان کرد: محدوده ای که برای اجرای طرح در نظر گرفته شده زمینهای حاصلخیزی دارد اما باز هم مطالعات خاکشناسی و سایر اطلاعات مورد نیاز مطالعه و بررسی خواهد شد تا آنچه که ایجاد می‌شود محصول یک کار مطالعه شده باشد.

وی تاکید کرد: با توجه به وقوع پدیده ریزگردها و طوفانهای شدید در آن ایجاد کمربنر سبز در سیستان بسیار راهگشاست بنابراین تلاش ها برای اجرایی شدن آن باید مضاعف شود.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۷۵


ارسال