پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ,20 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
مشاور امور بانوان فرمانداری میرجاوه از برگزاری کارگاه توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی بانوان در این شهرستان خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ،"ریگی" مشاور بانوان فرمانداری میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد:دومین کارگاه آموزشی توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی بانوان در قالب طرح امید اجتماعی در بخش های مرکزی، لادیز و ریگ ملک شهرستان میرجاوه برگزار شد.
وی افزود: در این کارگاه آموزشی که با همکاری امور بانوان، فرمانداری میرجاوه و استانداری برگزار شد پس از شناسایی بانوان مستعد در اولین دوره این کارگاه ها، آموزش های لازم برای ورود به بازار کار و اجتماع در 80 ساعت به بانوان مستعد داده شد تا این افراد بتوانند با ورود به اجتماع، فعالیت های خود را در سطح گسترده تر انجام داده و به درآمد زایی برسند.
وی با بیان اینکه تردید این آموزش‌ها تاثیر بسیاری در ارتقای همه جانبه زنان و خانواده‌های هدف دارد، خاطرنشان کرد: در این کارگاه توان افزایی، آموزش هایی همچون احساس شایستگی، خود کارآمدی، مسئولیت پذیری افزایش انگیزه و اعتماد بنفس و خودباوری، حل مسئله، تصمیم گیری، تفکر خلاق، تفکر انتقادی و مقابله با استرس به بانوان داده شد و این آموزش ها علاوه بر ارتقای آگاهی و سطح سلامت روانی، جسمانی و اجتماعی زنان تاثیر بسزایی در افزایش تاب آوری اجتماعی خانواده ها و مقابله با آسیب های اجتماعی دارد.
ریگی تاکید کرد: مهارت افزایی از طریق ارتباط با دیگران به فرد کمک می کند تا بتواند نظرات ،عقاید، خواسته و نیازهای خود را ابراز و هنگام نیاز تقاضای کمک و راهنمایی کند و بانوان با تولید محصولات خود و ارائه به بازار مصرف با حمایت وبازاریابی اموربانوان فرمانداری می توانند به خودکفایی و درآمد زایی برسند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۸۵


ارسال