جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ ,21 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۳
راه اندازی اولین دانشکده فنی حرفه ای سما در میرجاوه
 
عضو شوراشهر میرجاوه از آغاز به کار اولین دانشکده فنی حرفه ای سما در شهرستان میرجاوه خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ، به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ شهرستان میرجاوه در فاصله 75 کیلومتری زاهدان مرکز استان واقع شده که این مطلب باعث شده شهرستان میرجاوه از بسیاری از امکانات محروم بماند فقدان دانشگاه در این شهرستان مرزی مشکلاتی برای برخی جوانان به خصوص بانوان برای تحصیل در سایر شهرستان ها به وجود آورده است بنابراین پیگیری های زیادی از سوی مردم و مسئولین شهرستان در جهت ایجاد یک واحد آموزش عالی در میرجاوه انجام شده است.

عضو شورای شهرمیرجاوه در گفتگو با خبرنگار لادیز؛اظهارکرد: در مراحل اولیه تحقیق و بررسی ایجاد دانشگاه آزاد فنی و حرفه ای و احد میرجاوه 18 رشته معرفی و مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت 5 رشته مدیریت اموراداری،حسابداری،مربی بهداشت مدارس،تربیت بدنی،کامپیوتر(نرم افزار) مورد توجه و استقبال دانشجویان قرارگرفته که اقدام به ثبت نام در این 5 رشته داشته اند .

وی با اشاره به اینکه آغاز به کار این واحد دانشگاهی درنیمه دوم مهرماه خواهد بود خاطر نشان کرد: تعداد 135 نفردانشجو متقاضی ثبت نام در این واحد دانشگاهی هستند و آغاز به کار دانشگاه آزاد میرجاوه با تعدادی بالغ بر 120نفر دانشجو خواهد بود .

محمد ایازضعیفی تاکید کرد: طبق توافقات صورت گرفته، شورای شهر و مدیریت دانشکده سما زاهدان کار راه اندازی دانشگاه میرجاوه را دنبال می کنند و این دانشگاه زیر نظر دانشکده سما زاهدان اداره خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه افراد دارای مدرک دیپلم می توانند در18 رشته مختلف تحصیلی در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی شعبه میرجاوه ثبت نام کنند تصریح کرد: متقاضیان می تواند تا پایان ساعت اداری یوم جاری برای ثبت نام به شورای شهر میرجاوه مراجعه کنند .

وی اذعان کرد: دانشکده فنی حرفه ای سما میرجاوه در تقاطع بلوار فرهنگیان و خیابان شهید مهدوی (بلوار بهداشت) واقع شده است که دانشجویان جهت انخاب واحد در طول هفته جاری به آموزش این دانشکده مراجعه و مراحل ثبت نام را تکمیل نمایند .

انتهای خبر/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۸۶


ارسال