پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ,20 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۹
دیدگاه علمای اهل سنت به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اردوغان؛
آمریکا و قدرت های خارجی غیرقابل اعتماد هستند/ دیدار رهبری با اردوغان نماد اتحاد در خاورمیانه است
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه آمریکا و قدرت های خارجی غیرقابل اعتماد هستند، عنوان کردند: دیدار رهبری با اردوغان نماد اتحاد در خاورمیانه است.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، رهبر معظم انقلاب روز چهارشنبه هفته گذشته در دیدار با  رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، با تأکید بر لزوم افزایش همکاری‌های اقتصادی دو کشور،  توافق و همکاری ایران و ترکیه در مسائل مهم دنیای اسلام را بسیار مهم و اثرگذار خواندند و با اشاره به منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی از برگزاری همه‌پرسی در منطقه کردستان عراق، خاطرنشان کردند: آمریکا و قدرت‌های خارجی، غیرقابل اعتماد و به‌دنبال ایجاد یک «اسرائیل جدید» در منطقه هستند.
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با برخی رسانه های بومی استان با بیان اینکه آمریکا و قدرت های خارجی غیرقابل اعتماد هستند، عنوان کردند: دیدار رهبری با اردوغان نماد اتحاد در خاورمیانه است.
 
آمریکا و قدرت های خارجی غیرقابل اعتماد هستند
مولوی عبدالغنی دهانی مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه ترکیه و ایران دو کشور مهم و راهبردی در منطقه هستند، اظهار کرد: اسرائیل تمام تلاش خود را می کند تا در عراق به اهداف شومش دست یابد بر همین اساس درصدد تجزیه عراق برای گرفتن حمایت کردهای عراق و ایجاد پایگاهی در کنار مرزهای ایران و ترکیه است تا بتواند از این طریق بین مردم ایران و ترکیه تفرقه افکنی کند و بر علیه دو کشور اسلامی اهداف شوم خود را دنبال کند و از طرف دیگر نیز با نفوذ در بین کردهای ترکیه و ایران آنها را بر علیه کشور خودشان به شور کند که الحمدالله مردم کرد ایران و ترکیه هوشیار تر بوده و همانگونه که رهبر انقلاب عنوان کردند آمریکا و قدرت های خارجی غیرقابل اعتماد بوده و به دنبال ایجاد اسرائیل جدید در منطقه هستند.
 
توافقات ایران و ترکیه به نفع دنیای اسلام است
وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: کشورهای اسلامی ایران و ترکیه دو کشور مقتدر در منطقه هستند که اگر بتوانند سیاست های متحدی داشته باشند وآن را به دنیا عرضه کنند سایر کشورهای مسلمان هم از آن استقبال کرده و می توانند در کنار هم بخش زیادی از مشکلات جهان اسلام را حل و در مقابل استکبار جهانی مقاومت و ایستادگی کنند لذا این توافقات به نفع هر دو کشور و دنیای اسلام است.
 
همه پرسی در کردستان عراق خیانت به منطقه است
مولوی دهانی خاطر نشان کرد: همه پرسی در کردستان عراق را خیانت به منطقه عنوان کرد و ادامه داد: این اقدام در آینده برای منطقه تهدید به شمار می رود و به ضرر کشورها است اما این نکته نیز مهم است که هر گروهی که از کشور خود خارج شد زیر سلطه کشور دیگری رفته در این راستا هم کردهای عراق زیر سلطه اسرائیل و آمریکا رفته و نوکر آنها می شوند.
 
سیاست های متحد ایران و ترکیه، تجزیه طلبان را به زانو در می آورد
مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان خاطر نشان کرد: اگر ایران و ترکیه در بحث سیاست های اقتصادی، سیاسی، اقتصادی و غیره یک سیاست متحدی در پیش گیرند می توانند تجزیه طلبان را به زانو در آورند ولی کردهای عراق به تنهایی نمی توانند اینکار را کنند لذا طبق فرمایشات مقام معظم رهبری همکاری، همفکری و تصمیم های واحد و جدی سیاسی و اقتصادی از سوی ایران و ترکیه در مقابله با همه پرسی در کردستان عراق مهم است.
 
دیدار رهبری با اردوغان نماد اتحاد در خاورمیانه است
نویسنده و مدیر انجمن اهل قلم بلوچ چابهار گفت: حرف هایی که در دیدار مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری ترکیه عنوان شد مربوط به خطرناک بودن استقلال کردستان عراق برای منطقه است.
مولوی سید محمد درتکیده در گفتگو با چهاربهاران، اظهار کرد: رجب طیب اردوغان در مخالفت با همه پرسی کردستان عراق با مقام معظم رهبری هم نظر بود و تجزیه سوریه را هدف کنونی آمریکا و اسرائیل خواند که مسلما با اتحاد رهبران خاورمیانه نصر و پیروزی کشورهای اسلامی نزدیک است.
وی افزود: همانطور که در این دیدار عنوان شد تنها حامی هم پرسی کردستان عراق اسرائیل است لذا به دنبال ایجاد اسرائیل دیگری در خاورمیانه می باشند که هیچکس این اجازه را نخواهد داد.
 
ظهور امام مهدی(ع) جهان را از ظلم و ستم‌ نجات خواهد داد
سید محمد درتکیده تصریح کرد: اسرائیل و آمریکا با اختلاف بین مسلمانان در کشورهای اسلامی علاوه بر ایجاد تشنج و تنش؛ راه خود را برای استعمار باز کردند درست چپاول گری و دزدی های که در عراق و افغانستان انجام گرفت.
مولوی اهل سنت چابهار خاطرنشان کرد: تنها دلیل ایجاد جنگ در کشورهای اسلامی خاورمیانه توسط آمریکا مبارزه و نابودی دین اسلام است که از کنار این حیله یهودی خود با چپاول نفت و ذخایر مالی بهره وری اقتصادی می کند.
وی اذعان کرد: چرا باید کودکان و زنان مسلمان توسط یک عده داعشی گول خورده کشته شوند چون شیعه یا سنی هستند؟ ما نباید به کشورهای طمع کار و حیله گر آمریکا و اسرائیل چشم امید داشته و دل ببندیم چراکه تنها نابودی مسلمانان را در پی دارد.
 
آمریکا به دنبال ایجاد اسرائیل جدید در منطقه است
امام جمعه اهل سنت هامون عنوان کرد: آمریکابا تمام وجود به دنبال ایجاد اسرائیل جدید در منطقه است.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا اظهار کرد: رهبر انقلاب در دیدار با رجب طیب اردوغان به همه پرسی در کردستان عراق اشاره کردند و این همه پرسی را به دلیل غیرمنطقی و غیر عقلایی بودن آن محکوم کردند.
وی افزود: همه پرسی کردستان خیانت  و تهدیدی برای آرامش منطقه به شمار می رود چرا که آمریکا و اسرائیل غیرقابل اعتماد هستند و به دنبال تشکیل یک اسرائیل جدید در منطقه می باشند.
مولوی حسن زهی خاطرنشان کرد: سخنان مقام معظم رهبری راهگشای خوبی برای تمامی مسلمانان دارای وجدان بیدار است.
وی تصریح کرد: آمریکا علاوه بر اسرائیل فعلی به دنبال ایجاد اسرائیل جدید در منطقه است تااز این طریق بتواند نقشه های شوم خود را در کشورهای اسلامی ایران، ترکیه، عراق و سوریه پیاده کند و این کشورها را تحت تاثیر خود قرار دهد.
امام جمعه اهل سنت هامون خاطرنشان کرد: فتنه جدیدی در راه است بنابراین تمامی توان ها باید در جهت در نطفه خاموش کردن فتنه به کار گرفته شود.
 
در راه بودن فتنه جدید
وی تاکید کرد: حتی در کردستان عراق مخالفت هایی برای همه پرسی وجود داشت چرا که می دانند این کار نقشه ای از سوی استکبار می باشد.
مولوی حسن زهی خاطرنشان کرد: تمامی اقوام ایرانی این نقشه های شوم را محکوم می کنند و نمی خواهند کردستان محلی برای نفوذ آمریکا و آماجگاه اسرائیل شود.
وی در پایان گفت: در کردستان عراق عده ای خود فروخته پرچم اسرائیل را بالا بردند که به خوبی نشان از نقشه های شوم دنیای استکبار برای منطقه دارد.
 
وحدت و اتحاد كشورهاي اسلامي در برابر مواضع ننگين رژیم صهیونیستی مهمترين دستاورد ديدار اردوغان بود
مولوي محمدعلي شهنوازي امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش در گفت و گو با تفتان ما با اشاره به ديدار اردوغان رئيس جمهور تركيه  با رهبر انقلاب اسلامي، اظهار كرد: سفر اردوغان رئيس جمهور تركيه به ايران از مهمترين و تاثيرگذارترين سفرهاي چهارسال اخير بود كه نشان از نزديك شدن مواضع اردوغان و تركيه با مواضع ايران در عراق و سوريه است.
وي بيان كرد: رهبر انقلاب در اين ديدار فرمودند:" در مقابل این مشکلات، اگر ایران و ترکیه در مسئله‌ای به توافق دست پیدا کنند، آن توافق قطعاً محقق خواهد شد و نفع آن به هر دو کشور و به دنیای اسلام خواهد رسید." لذا بايد اين دوكشور بيش از پيش وحدت و اتحاد خود را حفظ كنند تا خاري در چشمان استكبار جهاني و ايادي آنان باشد.
مولوي شهنوازي با بيان اينكه يكي از مهمترين اهداف سفر رئيس جمهور تركيه به ايران اين است كه نمي خواهد اقلیم کردستان غده سرطانی صهیونیستی دوم منطقه شود، تصريح كرد: رئيس جمهور تركيه مي خواهد كه با هماهنگي ميان روسيه، ايران و تركيه پيشروي هاي ارتش سوريه عليه داعش را افزايش دهد و امنيت سوريه و عراق نيز بيشتر كند.
 
دشمنان به دنبال ايجاد تفرقه و جدايي بين كشورهاي مسلمان هستند
وي خاطرنشان كرد: بزرگترين دستاورد و نتيجه ديدار اردوغان رئيس جمهور تركيه با رهبر انقلاب اسلامي، اتحاد و وحدت كشورهاي اسلامي در مقابل مواظع آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی است که این همبستگي در مورد اقلیم کردستان شکل گرفته به نحوی که تنها حامی این جدایی، رژیم صهیونیستی است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: دو كشور ايران و تركيه از كشورهاي مهم و تاثيرگذار در منطقه هستند و هرگز نبايد اين دو كشور وحدت و اتحاد خود را از دست دهند چرا كه اين اختلاف و جدايي به نفع آمريكا و اسرائيل است و جدايي بين كشورهاي اسلامي و مسلمان از مهمترين اهداف استكبار جهاني است كه بايد اين آرزو را با خود به گور ببرند.
وي اذعان كرد: كشورهاي تركيه و ايران وجوه مشترك بسيار زيادي در مسائل مختلف از جمله ديني و مذهبي دارند و لذا بايد جهت تقويت وحدت بر روي اين مسائل تاكيد كنيم و نگذاريم دشمنان بين مسلمانان اختلاف و جدايي بياندازند.
مولوي شهنوازي اظهار كرد: داعش از شكست خود در منطقه عصباني است و لذا مي خواهد با طرح مسئله استقلال كردستان از سوي رژيم صهيونيستي براي خود از آب گل آلود ماهي بگيرد اما نبايد هرگز كشورهاي اسلامي بگذارند كه استكبار جهاني و رژيم غاصب صهونيستي بين آنان اختلاف و جدايي بياندازد.
 
افزایش ارتباطات اقتصادی کشور های اسلامی موجب رونق اقتصادی می شود
امام جمعه اهل سنت مهرستان گفت: وظیفه مسلمانان است که با یکدیگر تبادلات اقتصادی داشته باشند چرا که این این ارتباط موجب افزایش رونق اقتصادی می شود.
مولوی حسین زهی امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان در گفت و گو با شستون با اشاره به دیدار طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: مقام معظم رهبری به افزایش روابط اقتصادی میان ایران و ترکیه تأکیداتی را داشته اند که با توجه به همسایه بدون این دو کشور با یکدیگر نیاز است مبادلات اقتصادی داشته باشند و هم این مبادلات را افزایش دهند.
وی افزود: روابط اقتصادی در جهان مانند یک دهکده می باشد که همواره با یکدیگر در ارتباط هستند، پس کشور های اسلامی به ویژه آن ممالکی که در همسایگی یکدیگر قرار دارند لازم است از این فرصت بهره درست را ببرند و تبادلات اقتصادی روز افزونی با هم داشته باشند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان خاطر نشان کرد: وظیفه مسلمانان است که در کنار هم و در ارتباط با یکدیگر باشند چرا که افزایش ارتباط موجب افزایش رونق اقتصادی در هر کشور می شود، همانطوری که مقام معظم رهبری در خصوص هم اندیشی و هم فکری میان ایران و ترکیه سخن گفته اند که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
 
اسرائیل و آمریکا دست های پشت پرده جدایی اقلیم کردستان عراق
مولوی حسین زهی با اشاره به هوشیاری رهبر معظم انقلاب در خصوص همه پرسی و جدایی اقلیم کردستان از عراق که آمریکا و اسرائیل دست های پشت پرده این موضوع هستند، گفت: لازم است دیگر کشور های اسلامی با مقام معظم رهبری همگام و هم صدا شوند و مانع از تجزیه کشور های اسلامی شود و تلاش کنند تا صلح و سازش ایجاد شود.
وی ادامه داد: سران کشور های اسلامی از مردم ستمدیده و رنج کشیده میانمار حمایت کنند و وحدت خود را در این خصوص به نمایش بگذارند.
امام جمعه اهل سنت مهرستان خاطر نشان کرد: مسلمانان زیادی در عراق، سوریه و میانمار به شهادت رسیده اند، بهتر است کشور های اسلامی مقابل دشمنان وحدت داشته باشند و این موضوع را جهانیان نشان دهند تا ابهت کشور های اسلامی مورد توجه دیگران قرار بگیرد.
 
کشورهای غربی از اقدامات جدایی طلبانه بین مسلمانان حمایت می کنند
مولوی دامنی در گفتگو با پهره، با بیان اینکه حدود چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد، مقام معظم رهبری همیشه خیرخواه مردم کشورمان و حتی همه مسلمانان بوده است، گفت: ارشادات و راهنمایی هایی در این زمینه داشته است.
مولوی دامنی به همه پرسی در اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و افزود: این اقدامات جدایی طلبانه به ضرر منطقه و به خصوص کشور عراق است.
وی با اشاره به اینکه هرچه تعداد کشورهای مسلمان بیشتر باشد به همان اندازه دشمنان اسلام، موقعیت بیشتری برای ایجاد تشنج دارند، تصریح کرد:  این را می طلبد که دنیای اسلام با یکدیگر ‌متحد باشند.
وی با بیان اینکه هر زمان که مسلمانان با یکدیگر اتحاد داشته اند، آن زمان رونق خاصی بین دنیای اسلام بوده است، ادامه داد: مسلمانان و بویژه حکام آنان منافع خصوصی را بر منافع عمومی دنیای اسلام ترجیح بدهند.
 
دنیای اسلام نگذارد دشمن از آنها سوء استفاده کند
مولوی دامنی بیان کرد: کشورهای استعماری مسلمانان و بویژه کشورهای عربی را به بهانه های مختلف با یکدیگر درگیر می کنند.
وی با تاکید بر اینکه بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص وحدت و حفظ انسجام مسلمانان بجا بوده است، اظهار کرد: مسلمانان باید هوشیار باشند و نگذارند دشمن از آنها سوء استفاده کند.
مولوی دامنی گفت: مسلمانان بجای گرایش به سمت قوم گرایی و قبیله گرایی به یک سمت که آن هم اسلام است، حرکت کنند.
وی با اشاره به اینکه باید فکر و عمل مسلمانان یک فکر واحد باشد، افزود: مسلمانان از اعمال و رفتارهای جدایی طلبانه و تفرقه آمیز خودداری کنند.
مولوی دامنی با بیان اینکه این سیاست قدیمی و کهنه دنیای استعمار است که "تفرقه بینداز و حکومت کن"، تصریح کرد: قطعا کشورهای غربی و در راس آن رژیم صهیونیستی و آمریکا از اقدامات جدایی طلبانه بین مسلمانان حمایت می کنند.
وی با تاکید اینکه آرزوی کشورهای غربی این است که کشورهای مسلمان تکه تکه و کوچک باشند، خاطرنشان کرد: با این کار مسلمانان به کشورهای غربی و استعماری بیشتر نیازمند باشند.
 
با جدایی کردستان عراق راه اسرائیل به منطقه باز می شود
مولوی محمود لبزن مدرس دینی اهل سنت شهرستان هیرمند در گفت و گو با ندای هیرمند بیان داشت: آنچه که امروز موجب نگرانی در منطقه شده است بحث جدایی طلبی کردستان عراق توسط مردم منطقه کرد نشین عراق است.
وی افزود : مقام معظم رهبری با توجه به شناخت و تجربه بالایی که در طول انقلاب و همچنین دفاع مقدس کسب کرده اند به خوبی می دانند که این جدایی طلبی چه بلایی بر سر منطقه خواهد آورد.
 
ایران به عنوان برادر بزرگتر به مقامات کرد هشدار بدهد
مولوی لبزن خاطرنشان کرد: ترکیه و ایران  پیش از آنکه نا امنی در منطقه شکل بگیرد باید به این موضوع رسیدگی کنند ؛ زیرا اسرائیل به دنبال متحد کردن همچون مناطقی در کشورهای اسلامی است تا بتوانند نقشه های شکست خورده خود را جبران کند.
مدرس دینی اهل سنت هیرمند گفت: قطعا با جدایی کردستان عراق راه اسرائیل نیز به این کشور باز خواهد شد و اثرات آن به مرور زمان در دنیا مشخص می شود.
وی تصریح کرد: مردم کردستان اکنون نمی دانند که در چه دامی گرفتار شده اند لذا جمهوری اسلامی ایران که شناخت بالایی از دسیسه های اسرائیل و آمریکا دارد به عنوان یک برادر بزرگتر باید آنها را هوشیار سازد.
 
این ۲ کشور باید الگوی وحدت در دنیای اسلام باشند 
مولوی بلال مقدسیان امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با دلگان پرس با بیان اینکه ترکیه و ایران ۲ کشور مهم و راهبردی منطقه هستند، گفت: این ۲ کشور باید الگوی وحدت و یکپارچگی در دنیای اسلام باشند.
وی با تاکید بر اینکه جدایی و نفاق مسلمانان به نفع دنیای استکبار است، تصریح کرد: قطعا وحدت و توافق ترکیه و جمهوری اسلامی ایران به نفع دنیای اسلام است.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان اضافه کرد: کشورهای غربی و استکباری به دنبال این هستند تا روابط کشورهای مسلمان و به خصوص ایران و ترکیه متزلزل باشد.
 
ایران و ترکیه اشتراکات بسیار زیادی با هم دارند
مولوی بلال مقدسیان با اشاره به اینکه ایران و ترکیه اشتراکات فرهنگی و دینی بسیار زیادی دارند، عنوان کرد: بر همین اساس باید روی اشتراکات وحدت نظر داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه همه پرسی در اقلیم کردستان عراق با حمایت برخی از کشورهای غربی بوده است، اظهار کرد: رژیم صهیونیستی به صورت مستقیم از این اقدام جدایی طلبانه حمایت کرده است.
خاطرنشان کرد: باید کشورهای مسلمان نگذارند که غرب و دنیای استکبار بین آنها تفرقه و جدایی بیاندازد.
 
بینش و بصیرت مقام معظم رهبری راهنمای سایر رهبران منطقه است
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: مقام معظم رهبری با بینش و بصیرت سیاسی بی نظیر خویش، وضعیت کنونی منطقه خاورمیانه و مسلمانان را به خوبی ارزیابی کردند و این بینش،علم و آگاهی ایشان راهنمای سایر رهبران منطقه است.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با لادیز، اظهار کرد: بیانات رهبر در دیدار با اردوغان بسیار راهبردی و جامع بود کشورهای منطقه به حمایت ایران نیازمند هستند و رییس جمهور ترکیه برای چاره جویی از دسیسه های اسراییل و استکبارجهانی از راهبردها و نصایح مقام معظم رهبری بهره برد.
وی افزود: ایران نقش محوری در خاورمیانه دارد و از قدرت نظامی و استراتژیک ویژه ای در منطقه برخوردار است و نه تنها ترکیه بلکه تمام کشورهای منطقه خلیج فارس به قدرت و مشورت جمهوری اسلامی ایران نیاز دارند.
مولوی ریگیان پور بیان کرد: بنا به گفته رهبر انقلاب،کشور ما حامی مظلومان است و اتحاد دنیای اسلام سبب بهبود وضعیت مسلمانان جهان است، اگرچه ترکیه در سال های اخیر مواضع صریحی درباره داعش نداشت اما ایران دست کشورهای مسلمان را برای نابودی داعش می فشارد.
 
 جدایی کردستان از عراق زمینه ساز تقویت تروریست ها و اسراییل است
وی با اشاره به مواضع رهبرانقلاب در ارتباط با جدایی اقلیم کردستان عراق، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با بینش و بصیرت سیاسی بی نظیر خویش، وضعیت کنونی منطقه خاورمیانه و مسلمانان را به خوبی ارزیابی کردند و این بینش، علم و آگاهی ایشان راهنمای سایر رهبران منطقه است، همان طور که رهبرانقلاب نیز تاکید کردند بدون شک جدایی کردستان از عراق سبب ایجاد تنش در منطقه خواهد شد و همه‌پرسی در کردستان عراق خیانت به منطقه است.
وی تاکید کرد: جدایی اقلیم کردستان باعث تقویت گروههای تروریستی مانند داعش است دشمن زیرک است و اسراییل با ایجاد تنش در کشورهای اسلامی به دنبال تقویت قدرت خود در خاورمیانه است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۹۱۷


ارسال