جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ ,21 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس هیئت امنای گلزار شهدای محمد رسول الله نیمروز گفت: پنجمین یادواره سردار شهید حبیب لکزایی به همت مردم و همکاری سپاه پاسداران در شهرستان نیمروز برگزار می شود.
حجت الاسلام نجف لک زایی برادر سردار شهید لک زایی در گفت و گو با خبرنگار ایثار و شهادت عصرهامون در تشریح برنامه های این یادواره اظهار داشت: به مناسبت پنجمین سالگرد شهادت سردار حبیب لک زایی دو مراسم محوری در شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان و قم برگزار می شود.
 
وی ادامه داد: پنجشنبه 27 مهر ماه ساعت 14:30 پنجمین یادواره سردار شهید در گلزار شهدای حضرت رسول اکرم(ص) نیمروز با حضور مردم شهید پرور استان برگزار می شود که سخنران ویژه مراسم سردار نقدی معاون فرهنگی ستاد کل پاسداران انقلاب اسلامی خواهند بود.
 
حجت الاسلام لک زایی خاطر نشان کرد: دومین مراسم این یادواره روز پنجشنبه 4 آبان ماه درمحل پژوهشگاه علوم و فرهنگی اسلامی قم با محوریت رونمایی از دفتر هفتم حبیب دل ها با مطالبی درباره شهید لکزایی و ویژه نامه ای درباره شهید خزایی خبرنگار صدا و سیما که در سوریه به شهادت رسیدند و تصاویری از شهدایی که اخیرا به کاروان شهدا ملحق شدند همچون سردار شهید حاج محب فارسی منتشر می شود.
 
وی اضافه کرد: در این دفتر سخنرانی سردار معروفی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در چهارمین یادواره سالگرد سردار شهید لکزایی منتشر می شود و همینطور بخشی از سخنرانی های خود سردار در این دفتر منتشر خواهد شد.
 
رئیس هیئت امنای گلزار شهدای محمد رسول الله نیمرو اضافه کرد: همانطور که برای زنده ماندن به اکسیژن نیاز داریم برای زندگی نیز نیاز به فضای فرهنگی داریم که اگر تلاش کنیم و بتوانیم عطر شهادت را در فضای فرهنگی که زندگی می کنیم منتشر کنیم این به یک زندگی انقلابی و توام با هوشیاری و بصیرت و مقاومت کمک می کند.
 
وی در ادامه هدف اصلی از برگزاری یادواره شهدا و به طور خاص یادواره شهید لکزایی را اشاعه فرهنگ شهادت عنوان و افزود: باید زندگی ما در یک فضای فرهنگی توام با عطر و بوی شهادت سرو سامان بگیرد در این صورت استقامت ،ولایت پذیری و ولایت مداری ما بیشتر می شود به خصوص در شرایطی که ما در سطح جهان و منطقه داریم و رویارویی هایی که آمریکای جنایتکار با نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد و تهدیداتی که در سطح منطقه از سوی نظام استکبار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی نظیر داعش و حرکات های تجزیه طلبانه ای که در منطقه به وجود امده است.
 
حجت الاسلام لک زایی ادامه داد:  ما امیدوار هستیم که به سهم خودمان بتوانیم با این اقدام فضای عطر اگین شهادت را در جامعه منتشر کنیم.
دبیر یادواره سردار شهید حبیب لک زایی گفت: مراسم سردار شهید لک زایی طبق رسم و روال شهید که مبنا را بر حرکت های مردمی گذاشتند حرکتی مردمی است.
 
وی در ادامه از مردم شهید پرور استان دعوت کرد تا در هر کجا هستند و توانایی شرکت در این مراسمات را دارند در این یادواره حضور یابند تا این خود علامتی باشد برای مقابله با هر نوع تهدیدی که متوجه نظام جمهوری اسلامی است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۹۵۴


ارسال