چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ,13 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
واکنش علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان به سخنان اخیر ترامپ؛
سخنان ترامپ نقض صریح برجام بود/ ملت ایران پاسخ دندان شکنی به ترامپ خواهد داد
 
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه آمریکا دروغگو و غیرقابل اعتماد است، گفتند: سخنان ترامپ نقض سریع برجام بود که ملت ایران در مقابل پاسخ دندان شکنی به ترامپ خواهد داد.
به گزارش عصرهامون، دونالد ترامپ عصر روز جمعه به وقت واشنگتن در کاخ سفید در سخنانی ضمن تکرار ادعاهای تاریخ مصرف گذشته و واهی اعلام کرد: رژیم ایران به تروریست‌هایی که در 11 سپتامبر حضور داشتند کمک کرد از جمله پسر اسامه بن‌لادن.
وی با "دیکتاتور" خواندن رژیم ایران مدعی شد که این رفتار ایران هنوز ادامه دارد و ایران حامی اصلی تروریست در دنیاست و به طالبان، القاعده، حماس و حزب‌الله کمک می‌کند. امروز استراتژی جدید خودمان را در مورد ایران اعلام می‌کنم تا در مورد رفتارهای خصمانه ایران بایستیم تا ایران هرگز نتواند به سلاح هسته‌ای دست یابد.
در همین خصوص جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه آمریکا دروغگو و غیرقابل اعتماد است، گفتند: سخنان ترامپ نقض سریع برجام بود که ملت ایران در مقابل پاسخ دندان شکنی به ترامپ خواهد داد.
 
آمریکا دروغگو و غیرقابل اعتماد است
مولوی عبدالغنی دهانی مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بارها بر بی اعتمادی و پیمان شکنی آمریکا تاکید کردند، اظهار کرد: آمریکا دروغگو و غیرقابل اعتماد است؛ ملت و مسئولین باید هوشیار باشند.
 
ملت ایران در برابر دیکتاتوری مثل ترامپ سر تسلیم فرود نمی آورد
وی با اشاره به اینکه در صحبت های ترامپ چیزی جز فحاشی و اتهامات واهی علیه ایران وجود ندارد، گفت: ملت ایران هیچگاه در برابر دیکتاتوری مثل آمریکا سر تسلیم فرود نمی آورد زیرا ملتی آزاده، متحد و یکپارچه است که هیچ موقع زیر بار سلطه زور نخواهد رفت.
 
ملت ایران با همدلی و اتحاد در برابر توطئه گران ایستادگی می کند
مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان با بیان اینکه ملت ایران هشت سال در برابر دشمن ایستادگی و مقاومت کرد و پیروز میدان شد، افزود: امروز هم ملت ایران با همدلی، اتحاد و یکپارچگی در برابر توطئه گران ایستادگی می کند؛ اگر چه امروز دنیا می داند چه کسی حامی تروریست ها است و آنها را تجهیز مالی، فکری و جنگی می کند؛ ایران در دل ملت های جهان جای دارد و ترامپ فقط های و هوی می کند.
 
به نفع آمریکاست که از سیاست های خصمانه خود دست بردارد
مولوی دهانی با تاکید بر این مطلب که امروز ملت ایران از هر زمان دیگری بیشتر متحد شده است، ادامه داد: به نفع آمریکاست که از سیاست های خصمانه خود دست بردارد و درس عبرت بگیرد زیرا ملت ایران از هر جناح و حزبی هم که باشند در برابر دشمن بیرونی با هم متحد و یکپارچه می شوند و گوش به فرمان ولی امر مسلیمن می کنند.
 
 حرف های دیشب ترامپ همانند دروغ های گذشته آمریکایی بود و انتظاری غیر از این نبود
نویسنده و مدیر انجمن اهل قلم بلوچ چابهار گفت: اگر رئیس جمهور آمریکا در سخنان سخیفانه خود ایران را مورد هدف قرار می دهد دلیلش قدرت ما در خاورمیانه است.
مولوی سید محمد درتکیده در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران اظهار کرد: همیشه هدف آمریکا اختلاف اندازی میان کشورهای خاورمیانه بوده تا علاوه بر زشت کردن چهره اسلام؛ با فروش اسلحه و بهره برداری مختلف مالی به نان و نوایی برسد.
وی افزود: وقتی خلیج فارس را خلیج عربی می خواند می خواهد روابط ایران و عربستان را سرد کند و حتی با ایجاد جنگ، کشورهای منطقه را به چالش بکشد.
مولوی اهل سنت چابهار با اشاره به پیشرفت و قدرت ایران در منطقه بیان کرد: امروز ما با نخبگان ایرانی خود در همه زمینه ها در حال پیشرفت بوده و نیازمند توجه و سرمایه گذاری بیشتر دولت می باشیم تا بدین وسیله قدرت خود را سرعت بخشی کنیم.
وی ادامه داد: اگر ترامپ به سپاه حمله می کند دلیلش خنثی شدن نقشه های شوم خود توسط این نهاد مهم انقلابی است و می خواهد اقتدار ما را مورد هجمه قرار دهد.
مولوی درتکیده گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توانسته است با نابودی داعش، امنیت را بصورت فرا منطقه ای در لبنان، یمن و سوریه برقرار کند و همچنین امنیت جمهوری اسلامی ایران با ثبات و اقتدار حفظ کند.
وی خاطر نشان کرد: امروز دولت آمریکا با خرید آرای مردمش در انتخابات دست می برد و حرف از دموکراسی می زند، اگر ترامپ به اقدامات تلافی جویانه خود ادامه دهد به انزوا خواهد رفت و نابودی خود را رقم می زند.
 
ملت ایران پاسخ دندان شکنی به ترامپ خواهد داد
 امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان با اشاره به سخنان شب گذشته رئیس جمهور آمریکا گفت: ملت ایران متحد هستند و به هر فردی که بخواد در امور کشور دخالت و یا به ملت توهین کند، پاسخ دندان شکنی خواهند داد.
مولوی سید عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به سخنان شب گذشته رئیس جمهور آمریکا در خصوص ایران اظهار داشت: شایسته رئیس جمهور یک کشور نیست که چنین بی پایه و اساس صحبت کند.
وی افزود: برای همه دنیا مشخص شد که همواره آمریکا ناقض معاهده ها به ویژه برجام بوده است، جمهوری اسلامی ایران به تمامی عهد های خود در همه موارد پایبند بوده است، در سخنرانی شب گذشته ترامپ برای همه دنیا مشخص شد که آمریکا پایبند به هیچ عهد، پیمان و اصولی نیست.
امام جمعه شهرستان سراوان در خصوص اینکه رئیس جمهور آمریکا از ملت مسلمان ایران به عنوان ملت تروریست نام برده است، گفت: هدف ترامپ کل ملت ایران است، وی میخواد آب را گل آلود کند و از طریق به اهدافش برسد و بهدکشور ضربه وارد کند.
مولوی ساداتی اضافه کرد: رئیس جمهور آمریکا یک چهره منفور در دنیا می باشد تا جاییکه مردم خود آمریکا نیز به وی معترض هستند.
وی با اشاره به حک شدن اسم خلیج فارس بر سنگ قبر یکی از سربازان آمریکایی، ادامه داد: خلیج فارس تا ابد فارس خواهد ماند و هیچ وقت به خلیج عدم(عربی) تغییر نخواهد کرد چرا که از ابتدا خلیج فارس بوده و در تاریخ نیز به همین اسم ثبت شده است.
امام جمعه شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: رئیس جمهور آمریکا به دنبال فریب دادن افکار عمومی در جهان است اما نمی‌داند که خود فریب خورده است و در آینده نه چندان دور میان کشورهای اروپایی و مردم آمریکا جایگاهی نخواهد داشت.
مولوی ساداتی با تأکید بر اینکه ملت فهیم ایران همواره در همه زمینه‌ها با هم متحد هستند، تصریح کرد: به هیچ فرد و کشوری اجازه دخالت در امور کشور را نخواهیم داد و با پاسخ کوبنده، محکم و دندان شکن به ترامپ، اجازه سوء استفاده به دیگران را نخواهیم داد.
 
سخنان ترامپ بر علیه خودش استفاده خواهد شد
مولوی دوست محمد درواخ امام جمعه اهل سنت شهرک کهک شهرستان زهک در گفت و گو با ندای هیرمند بیان داشت: آنچه که از آمریکا در طول تاریخ یاد می شود، بد عهدی و مکاری این کشور است، این خصلت ربطی به رئیس جمهور های این کشور ندارد زیرا سیاست های این کشور دیکتاتوری از قبل تعین شده است و انتخاب رئیس جمهور صرفاً گول زدن ملت خودشان است.
وی سخنان شب گذشته ترامپ را نقص کامل برجام عنوان کرد و افزود: سخنان ترامپ در نهایت بر علیه خود او تمام خواهد شد، این سخنان نشان داد که عملا آنها هیچ اعتقادی به برجام ندارند به طور رسمی برجام در شب گذشته توسط ترامپ پاره شده است.
مولوی درواخ همچنین تصریح کرد: ایران باید در جواب این سخنان عکس العمل منطقی نشان بدهد، زیرا این سخنان ترامپ ، نشان می دهد که دیگر برجامی وجود نخواهد داشت و وقت برای ادامه این قرار دادپوچ و باطل نمانده است، لذا باید به فعالیت خود که عملا آمریکا با آنها ناراضی است ادامه بدهد.
وی بیان داشت: آمریکا در جهان یک کشور منزوی و بد عهد است، این ادعا در کشور های عراق، افغانستان و هر کشور دیگری که آمریکا پای به آن خاک گذاشته است، ثابت می شود، لذا اینکه بخواهد از مردم ملت دفاع و حکومت آن را متهم کند عملا عاقبت خوشی ندارد.
امام جمعه اهل سنت شهرک کهک زهک تصریح کرد: ایران یک کشور اسلامی است، و قوانین آن بر پایه دستورات الهی نوشته شده است، لذا باید در این خصوص نیز به قرآن مراجعه کرد و دید تا خداوند چه فرمایشی برای مقابله با دشمن به مسلمانان داده است.
وی همچنین گفت: در صدر اسلام  پیمانی معروف به پیمان هدیویا که در سراسر جهان همانند برجام معروف شده بود  بین مسلمانان و مشرکین به امضا رسید  تا به مواضع هم تعارض نکنند اما این پیمان از سوی مشرکین نقض شد، و در نهایت با نقض این پیمان مسلمانان به فتوحات بزرگی از جمله فتح مکه دست یافتند اکنون نیز این سخنان ترامپ ما را نگران نخواهد کرد زیرا بر علیه خود او استفاده خواهد شد.
 
سخنان ترامپ نقض فاحش برجام است
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با اشاره به صحبت های شب گذشته رئیس جمهور آمریکا، گفت: بدون تردید صحبت های ترامپ نقض فاحش برجام است.
مولوی بلال مقدسیان امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به سخنان شب گذشته رئیس جمهور آمریکا، اظهار کرد: صحبت های ترامپ نقض فاحش برجام و به مصداق پاره کردن این قرارداد بین المللی است.
وی با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا بارها و به صورت مکرر برجام را نقض کرده است، تصریح کرد: مسئولان ما باید به صورت قاطعانه به این گستاخی های ترامپ پاسخ بدهند.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با تاکید بر اینکه ترامپ اتهامات بی اساسی را به کشورمان برچسب زده است، اضافه کرد: رئیس جمهور آمریکا در سخنانی مداخله جویانه در مسائل و امورات داخلی کشورمان دخالت کرده است.
مولوی بلال مقدسیان با اشاره به اینکه از همان روزهای آغازین انقلاب اسلامی، دولتمردان آمریکایی در مسائل داخلی کشورمان دخالت کرده اند، افزود: قصد و هدف همه روسای جمهور آمریکا براندازی نظام اسلامی ایران بوده است.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با بیان اینکه الحمدالله تاکنون طرح و نقشه آمریکایی ها با شکست مواجهه شده است، ادامه داد: مردم ما ثابت کرده اند که با وحدت و همدلی پاسخ این یاوه گویی های استکبار جهانی را خواهند داد.
وی خاطرنشان کرد: آنچه که برای ما و همه دنیا ثابت شده این است که دولتمردان آمریکایی به هیچ عهد و توفقی پایبند نیستند.
 
سپاه پاسداران بازوی توانمند اقتدار و امنیت کشور
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز گفت: سخنان ترامپ تاییدی بر نقض برجام و عدم پایبندی این کشور استکباری به هرگونه توافق جهانی است و باید دستگاه دیپلماسی ایران با اقتدار به آن پاسخ دهد.
مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با خبرنگار پاپایا با تاکید بر اینکه نباید سخنان ترامپ را نادیده گرفت، اظهار داشت: آمریکا ثابت کرده است که هیچ گاه به تعهدات خود پایبند نیست و حتی به دنبال سوء استفاده از اندک تعهداتی است که در گذشته امضا کرده است.
وی افزود: سخنان گستاخانه رئیس جمهور دیوانه آمریکا در واقع نشان دهنده خروج آمریکا از برجام و عدم پایبندی آنان به تعهدات خود است که البته درگذشته نیز به آنها پایبند نبوده اما این بار به صورت علنی آن را رد میکنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز،  ترامپ و دولت آمریکا را دشمن ملت ایران دانست و بیان کرد: رئیس جمهور آمریکا به راحتی تاریخ را تحریف کرده و جنایات کشورش بر علیه ملت ایران را انکار کرده و با توهین به ملت ایران خود را نمادی از پاکی معرفی میکند که این مهم نیازمند پاسخ کوبنده مسئولان دولتی است.
وی ادامه داد: مسئولان دولتی و دستگاه دیپلوماسی ایران باید با موضعی جدی در برابر زیاده خواهی های آمریکایی ها ایستادگی کرده و به آنان یادآوری کنند که خروج از برجام یا ادامه بدعهدی های گذشته غربی ها موجب خروج ایران از برجام و ادامه فعالیت های صلح آمیز هسته ای خواهد بود.
رسولی زاده با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران بازوی توانمند اقتدار و امنیت ایران است، خاطرنشان کرد: تحریم سپاه به منظور ضعیف کردن کشور و تحت فشار قرار دادن ایران است اما همه سران استکباری و دشمنان ملت شریف ما باید بدانند که ملت و دولت ایران همواره پشتیبان این نهاد انقلابی بوده و خواهند بود و اجازه هیچ گونه اهانتی را به این بازوی توانمند امنیتی ایران نمیدهند.
وی در پایان با اشاره بر لزوم پاسخ دادن به سخنان رئیس جمهور آمریکا، تصریح کرد: سخنان ترامپ تاییدی بر نقض برجام و عدم پایبندی این کشور استکباری به هرگونه توافق جهانی است و باید دستگاه دیپلماسی ایران با اقتدار به آن پاسخ دهد تا جهانیان بدانند موضع ایران در قبال استکبار جدی خواهد بود.
 
سخنان ترامپ نقض فاحش برجام بود
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: : سخنان ترامپ نقض فاحش برجام بود و رییس ججمهور آمریکا با این سخنان نشان داد که آمریکا هرگز به برجام پایبند نیست و خود را به اجرای آن متعهد نمی داند.
مولوی ریگیان پور در گفت و گو با خبرنگار لادیز اظهار کرد: سخنان ترامپ نقض فاحش برجام بود و رییس ججمهور آمریکا با این سخنان نشان داد که آمریکا هرگز به برجام پایبند نیست و خود را به اجرای آن متعهد نمی داند.
وی افزود:رییس جمهور ابله آمریکا سپاه را در لیست تحریم های خود قرر داد در حالیکه سپاه یکی از محبوت ترین نهادهای انقلابی کشور است؛ همه ملت با سپاه همراهند و سپاه پاسداران حافظ ملت و دستاوردهای انقلاب و تابع مقام معظم رهبری است، سپاه و مردم پیوند ناگسستنی بایکدیگر دارند و کسی که در مقابل سپاه موضع گیری کند دشمن مردم ایران است و با خشم و نفرت ملت ایران روبه رو خواهد شد چرا که ملت، دولت وسپاه در کنار یکدیگر متحد در مقابل دشمنان ایستاده اند.
امام جمعه اهل سنت میرجاوه خاطرنشان کرد: ترامپ در سخنان خود برجام را نقض کرد، این صحبت های رییس جمهور آمریکا قابل پذیرش نیست،حتی غربی ها نیز به این صحبت ها و نقض برجام واکنش نشان دادند، رییس جمهور ایران نیز پاسخ این صحبت های ترامپ را داد.
مولوی ریگیان پور تاکید کرد:هیچ کشوری حق دخالت در موضوع موشکی جمهوری اسلامی ایران ندارد ،ملت و دولت ما در موضوع موشکی با هیچ کشوری مذاکره نخواهند کردچراکه افزایش قدرت دفاعی حق مسلم کشور ماست همچنان که سایر کشورها نیز از این حق برخوردارند.
وی با اشاره به بیانات رهبرانقلاب و هشدارهای ایشان درباره غیرقابل اعتماد بودن آمریکا، بیان کرد: نقض مکرر برجام از سوی آمریکا باری دیگر نشان داد بیانات وهشدارهای مقام معظم رهبری درباره غیرقابل اعتماد بود آمریکا کاملا درست و برحق است چراکه رهبر معظم انقلاب همواره با بصیرت، حیله و نیرنگ دشمنان را تشخیص داده و به مسئولین هشدارهای لازم را می دهند و این سخنان ترامپ عهدشکنی و نیرنگ آمریکا را در موضوع برجام بار دیگر به وضوح نشان داد.

سخنان ترامپ سخیفانه بود
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون عنوان کرد: سخنان ترامپ تنها سخیفانه و یاوه گویی بیش نبود.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: سخنان ترامپ همانند همیشه یاوه گویی و سخیفانه بود به طوری که واژه تروریست تنها زیبنده خود آمریکا و کشورهای سلطه طلب دیگر است چرا که همیشه ایران اسلامی حامی صلح در جهان است.
وی افزود: انرژی هسته ای برای ترامپ و سایر کشورهای مستکبر جهان بهانه ای برای تحت فشار گذاشتن ایران است در حالی که ایران همیشه به تعهدات خود پایبند بوده اما این کشورها بارها نقض برجام کرده اند.
مولوی حسن زهی ادامه داد: وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی از حالت انفعال خارج شده و در واکنشی صریح و قاطع در برابر آمریکا بایستد چرا که سیاست انفعالی محکوم به شکست است.
وی تاکید کرد: ترامپ از واژه خلیج عربی برای خلیج فارس استفاده کرد که این موضوع هم نشان از بی عقلی و عدم آگاهی این فرد نسبت به جغرافیای منطقه دارد در حالی که این خلیج همیشه فارس بوده و فارس خواهد ماند.
مولوی حسن زهی خاطرنشان کرد: ملت ایران و تمامی نهادهای موجود در کشور باردیگر با اتحاد و همدلی نشان دهند که همیشه پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و تا پای جان در دفاع از آرمان های خود می ایستد.
وی بیان کرد: ترامپ با سخنان خود بار دیگر ثابت کرد که به تعهدات خود پایبند نیست و ضربه ای دیگر بر برجام وارد ساخت که این موضوع به خوبی غیرقابل اعتماد بودن کدخدا را به نمایش گذاشت.
مولوی حسن زهی همچنین گفت: ملت ایران پای آرمان های انقلاب و اسلام ایستاده اند و در این راه از هیچ کس ترس و واهمه ای ندارد بنابراین حامی دولتمردان در مقابله با ترامپ و سایر زورگویان جهان هستند.
 
سخنان گستاخانه ترامپ نقض آشكار برجام بود
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: سخنان گستاخانه ترامپ نقض آشكار برجام بود و برجام به عنوان یک تجربه؛ بی نتیجه بودن مذاکره با آمریکا را بار دیگر ثابت کرد.
مولوي محمدعلي شهنوازي در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به سخنان شب گذشته رئیس جمهور آمریکا، اظهار كرد: صحبت هاي شب گذشته رئيس جمهور آمريكا نقض آشكار برجام بود كه نشان از پاره شدن برجام دارد.
 وي با بيان اينكه ترامپ قوی ترین ضربه ای را که می توانست به برجام زد، تصريح كرد:  ترامپ چندين بار برجام را به صورت كامل نقض و رد كرده است و لذا بايد مسئولان وزارت خارجه ايران نيز پاسخي دندان شكن و محكم به سخنان و اراجيف ترامپ بدهند و به سادگي از كنار اين مسئله بسيار مهم گذر نكنند.
 مولوي شهنوازي بيان كرد: همواره همه پيش بيني هاي رهبر انقلاب در خصوص عدم اعتماد به آمريكاي جنايتكار و شيطان صفت براي مردم آشكار مي شود و لذا مسئولان بايد هميشه بيانات گوهربار رهبري را سرلوحه و سرمشق كاري خود قرار دهند و از ايشان اطاعت و فرمانبري كنند.
 وي ادامه داد: مقام معظم رهبري به صورت مكرر و به دفعات مختلف به بدعهدی‌ها و غیرقابل اطمینان بودن آمریکا اشاره داشتند و شب گذشته با سخنان گستاخانه ترامپ نمود واقعی این فرمایشات را شاهد بودیم.
 امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با اشاره به سخنان ترامپ در خصوص خليج فارس، خاطرنشان كرد: رئيس جمهور آمريكا شب گذشته  خليج فارس را خليج عربي خواند و با اين اقدام گستاخانه و زشت خود مي خواهد در حقيقت روابط ايران و عربستان را سرد كند و باعث جنگ و درگيري در بين كشورهاي منطقه شود تا به اهداف شوم و پليد خود دست پيدا كند.
 وي با بااشاره به سخنان رئيس جمهور آمريكا در خصوص سپاه پاسداران، اذعان كرد: ترامپ از سپاه و نيروهاي اين ارگان مردمي و انقلابي هراس دارد چرا كه سپاه همه نقشه ها و توطئه هاي ننگين استكبار جهاني و ايادي آنان را خنثي و نقش بر آب كرده است.
 مولوي شهنوازي با بيان اينكه آمريكا از قدرت و اقتدار سپاه هراس دارد، اظهار كرد: امروز در كل دنيا سپاه پاسدارن توانسته دشمنان را از بين ببرد و گروهك هاي مانند داعش را نيز در كشورهاي منطقه نابود كند و امنيت را نيز در اين كشورها فراهم سازد و لذا آمريكا از اين اقدامات هراس دارد و احساس خطر مي كند.

سخنان رییس جمهور آمریکا مصداق پاره کردن برجام است
امام جمعه اهل سنت مسجد حقانیه ایرانشهر گفت: سخنان رییس جمهور آمریکا بدون فکر و مصداق پاره کردن برجام و برخلاف قوانین بین المللی و بشری است.
مولوی عبدالصمد دامنی امام جمعه اهل سنت مسجد حقانیه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره با اشاره به سخنان رییس جمهور آمریکا وی را یک فرد سبک مغز و نالایق خواند و اظهار داشت: دونالد ترامپ از روزی که به عنوان رییس جمهور کشور آمریکا انتخاب و روی کار آمده همواره سخنانی احمقانه، بدون فکر و تدبیر بیان می کرد که نشان دهنده سبک مغزی و بی لیاقتی او برای داشتن چنین جایگاهی بود.
وی سخنان شب گذشته ترامپ را مصداق پاره کردن برجام برشمرد و گفت: برجام یک توافقنامه بین المللی است و این سخنان پشت کردن به آن بود که همان مصداق پاره کردن برجام به شمار می آید و این اقدام رییس جمهور آمریکا، غیرانسانی و برخلاف قوانین بین المللی و بشری است.
مولوی دامنی افزود: مسئولین نظام باید با هماهنگی و تدبیر و توجه به سخنان روشن و آگاهانه رهبر معظم انقلاب داشته، و جواب قاطع و دندان شکن این افراد احمق را که سخنانی نسنجیده بیان می کنند از طریق مراجع بین المللی بدهند تا کشور ایران را کوچک و ضعیف تصور نکند.
وی در خصوص مواضع سایر کشورها تصریح کرد و گفت: برجام تنها به کشور آمریکا مربوط نمی شود و سایرکشورهای مذاکره کننده هم در آن دخیل هستند اما باید موضع آنها شفاف و روشن مشخص شود که همگام و موافق آمریکا بوده یا برخلاف او هستند. اگر نظر و مواضعشان با دولت مردان آمریکایی یکسان است تیم مذاکره کننده و رییس جمهور باید یک اقدام عملی و جدی را در مقابل این حرکت انجام دهند.
امام جمعه اهل سنت مسجد حقانیه ایرانشهر افزود: ملت ایران از این سخنان بی فکر رییس جمهور آمریکا ناراحت هستند و قطعا جواب او را خواهند داد اما تا آخرین نفس برای دفاع از آرمان های امام و شهدا ایستادگی می کنند و با جان و دل از فرمان ولی امر مسلمین رهبر فرزانه انقلاب هر آن چه که ایشان مصلحت بدانند حمایت خواهند کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۹۶۲


ارسال