سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ,16 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۰
واکنش هنرمندان و ورزشکاران سیستان و بلوچستان به اظهارات ترامپ
 
هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های مطرح سیستان و بلوچستان به اظهارات واهی رئیس جمهور آمریکا درباره ایران، واکنش نشان دادند.
به گزارش عصرهامون، ورزشکاران و هنرمندان سیستان و بلوچستان همگام با سایر ایرانی ها در گفتگوهایی ضمن محکوم کردن سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا، از وحدت بیشتر برای مقابله با دشمنان گفتند.
 
ترس آمریکا از سپاه باعث یاوه گویی ترامپ شده است
نصیر برهانزهی هنرمند عرصه تئاتر در گفت و گو با خبرنگار پهره با اشاره به سخنان ترامپ رییس جمهور آمریکا اظهار داشت: سخنرانی کاملا بی ادبانه و به دور از عقل و منطق دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا درباره جمهوری اسلامی ایران و ملت همیشه در صحنه ما، خیلی سخیفانه و ابلهانه بود و مواضع حقیقی و بدون پرده دولت مردان آمریکایی را نسبت به ملت ایران بر همگان آشکار کرد.
وی گفت: این سخنان رییس جمهور آمریکا باعث شد تا از یک جریان تاریخی عبور کنند و اگر نگاهی به صحبت های روسای جمهور قبلی داشته باشیم همه آنها از واژه انگلیسی لاتین پرشین گلف یعنی خلیج فارس استفاده می کردند. اما متاسفانه سخنان زشت و ناپسند آقای ترامپ نشان از یک ادبیات گانگستری و جامعه که در آن بزرگ شده دارد و همه هنرمندان شهرستان ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان این صحبت ها را محکوم و رد می کنند.
وی افزود: این صحبت ها باعث تضعیف ملت ایران نخواهد شد و برعکس آن رخ خواهد داد و باعث قوی تر شدن و رشد ما می شود.جامعه جهانی با این حرفها برعلیه ترامپ و دولت او خواهند شد و تهدید و تحریم ها از سوی آمریکا فقط برای ما پیشرفت و بالندگی را به همراه دارد.
نصیر برهانزهی با اشاره به صحبت های ترامپ علیه نهادهای انقلابی و مردمی همچون سپاه پاسداران و تحریم آنها تصریح کرد و گفت: دولت آمریکا نه تنها با نهادهای انقلابی و مردمی مشکل ما ندارند، بلکه با اصل نظام جمهوری اسلامی ایران که برگرفته از اسلام ناب محمدی است و باعث شده این نهادها همچون سپاه در آن مسیر گام بردارند ضدیت و مشکل دارند.آمریکایی ها به خوبی می دانند نهادهای مردمی مثل سپاه قوی و محکم هستند و هرگز اجازه خدشه دار کردن اسلام و نظام را نمی دهند و همواره از آنها می ترسند اما بدانند با تحریم و تهدید به هیچ جایی جز ذلت و حقارت خود نمی رسند.
 
ایرانی های حرفهای کودکانه سردمداران آمریکا را جدی نمی گیرند
مجید شریف در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، اظهار کرد: رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی دوشب قبل، ایران را تروریست معرفی کرده و شروع به بد دهنی می کند مسلمأ وقتی توانایی مقابله فیزیکی با ما را ندارند مجبورند دست به اعمال حقیرانه و پست بزنند.
وی افزود: من بعنوان کوچکترین عضو از این سرزمین اعلام می کنم همواره آماده ایثار و جان فشانی برای سرزمین و اسلام بوده تا جایی که دشمنان جرأت جسارت به این کشور را نداشته باشند.
وی ادامه داد: اگر رئیس جمهور آمریکا به مقامات امنیتی و حفاظتی ما اشاره می کند دلیلش شکست های سنگینی است که در خاورمیانه متحمل شده و هیچ شخصی در کشور به آمریکایی ها اجازه دخالت در امور داخلی کشور را نمی دهد.
فیلمساز و برنده مسابقه منطقه ای فیلم سازی کشور گفت: ما این حرف های حسودانه و بچگانه آمریکا را جدی نگرفته و خود را قوی تر کرده، دقیقا به همان نقطه ای که دشمن در کشور ما اشاره می کند باید توجه بیشتری کرد.
وی اظهار کرد: اگر دشمن سپاه را مورد هجمه قرار می دهد باید سپاه پاسداران قوی تر شود، اگر ما را تروریست عنوان می کند باید بیشتر ضد تروریست عمل کرده و اگر به فرهنگ و بیشینه کشور تعرض می کند، توجه به فرهنگ کشورمان را افزایش خواهیم داد.
 
اظهارات ضدایرانی ترامپ ملت ایران را متحد کرد
عبلس شیبک در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: دنیای امروز به عنوان دنیای سیاست، قدرت و پول شناخته شده بنابراین اگر کشوری هرکدام ا ز اینها را نداشته باشد بایستی دردل قدرتهای بزرگ هضم شود.
وی افزود: ایران اسلامی پس انقلاب با توکل برخداوند منان وتوان داخلی  توانسته خیلی از محاسبات کشورهای قدرتمند را برهم زند و به همین علت کشورهای غربی و در راس آن شیطان بزرگ آمریکا همیشه با مردم ایران با خصومت رفتار کند و دنبال کارشکنی، تحریم وجنگ باشد ولی ایران عزیز با اتحاد مردم و مسئولین توانسته تمامی نقشه های انها را یکی پس از دیگری برهم زند.
دانشجوی دکترای مدیریت راهبردی خاطرنشان کرد: آمریکا همیشه ایران را متهم به داشتن سلاح هسته ای می کند این درحالیست که رهبر عزیز انقلاب داشتن بمب هسته ای را حرام دانسته و داشتن نیروهای انقلابی وبسیجیان غیور را ازصدها بمب هسته ای مهمتر دانسته اند.
قهرمان جهانی ووشو تصریح کرد: شیطان بزرگ برای به زانو درآوردن مردم ایران وعقب نشینی ازخواسته های به حق آنها برجام راپیشه و از این طریق می خواست ایران رادر دنیا منزوی کند اما با بصیرت رهبر انقلاب نقشه های آنان برآب رفت و پیش ازپیش عصبانی ودرمانده شد.
وی تاکید کرد: در حالی که ایران به تمامی تعهدات بین المللی خود درقبال برجام عمل کرد اما امریکای جهان خوار مثل همیشه عهدشکنی کرد و تحریمهای مجدد را در کنگره مصوب کرد وحتی پا را ازگلیم خود درازتر کرد و ملت ایران را به عنوان تروریست معرفی کرد.
شیبک بیان کرد: اظهارات اخیر ترامپ تمامی گروهای چپ و راست درایران، مردم و مسئولین را یک صدا، یکدست، متحد و منسجم کرد.
قهرمان آسیایی ووشو عنوان کرد: رهبر انقلاب بارها اعلام کردند که آمریکا قابل اعتمادنیست ودشمنی امریکا واسرائیل بامردم ایران تمامی ندارد.
وی اظهار کرد: امریکا هزاران کیلومتر آن طرفتر وازیک قاره دیگر درخلیج فارس رزمایش برپا می کند و به نیروهای نظامی ایران که خلیج فارس  خانه آنهاست می گوید حق رزمایش ندارید.
شیبک همچنین گفت: صحبتهای ترامپ بسیار احمقانه است به طوری که او با این سخنان چهره پلید و شیطانیش رابیش از بیش برای جهانیان آشکار کرد.
رییس هیات ووشو سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سخنان بچه گانه ترامپ باعث بصیرت و انسجام ملی ایران شد بنابراین مردم ایران با پیروی از رهبر فرزانه ایران با همدیگر در مقابل هرزه گویی آمریکا متحد هستند و توطئه های دشمنان راخنثی می کنند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر بی اعتمادی به امریکا برهمه دنیا ثابت شده چون توافق هسته ای و برجام توافق ایران و ۶ قدرت جهانی است نه توافق ایران وامریکا بنابراین برجام یک پیمان بین المللی می باشد.
رئیس هیات ووشو سیستان و بلوچستان ادامه داد: باید به دونالد ترامپ تاجر یاداور شد ایران بازار تجارت اونیست که هروقت بخواهد بفروشد یا بخرد چرا که ایران سرزمین کهنی با فرهنگ و اداب ورسومی است که تمام قاره آمریکا نمی تواند حتی یک هزارم آن را به دست اورد.
شیبک در ادامه گفت: خلیج فارس و ایران سرزمینی اساطیری و جاییست که کماندوهای آمریکایی به دست پاسدران انقلاب اسلامی به گریه افتاند و جلوی دوربینها ازمردم ایران معذرت خواستند.
وی در پایان اظهار داشت: آمریکا بداند که یک ایرانی را نباید هیچ وقت تهدید کند چون ایران و ایرانی با توکل برخدا و وحدت ملی می تواند همانند همیشه جلوی آنها ایستاده و باعث ریختن اشک آنان شود.
 

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۹۸۴


ارسال