دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ,15 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۸
خطیب نماز جمعه زاهدان:
ولایت فقیه و رهبری خط قرمز ماست/ سپاه پشتوانه محکم نظام اسلامی است
 
امام جمعه زاهدان گفت: اصل انقلاب اسلامی، اصل جمهوری اسلامی، اطاعت از رهبری و دفاع از ارزش ها و اعتقادات مذهبی از خطوط قرمز ماست.
  به گزارش عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان در ابتدای خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به هدف جبهه انقلاب در دوران دفاع مقدس مبنی بر دفع دشمن بعثی و حفظ تمامیت ارضی کشور افزود: در آن برهه از انقلاب چون هدف اصلی دفع دشمن بود، ابداً دوگانگی در کشور مشاهده نمی شد.

وی همچنین رشد فزاینده فعالیت سیاسی در جامعه در دوران ابتدایی انقلاب را زمینه ساز ظهور احزاب و گروههای مختلف برشمرد و عنوان کرد: اختلاف سلیقه در هر جامعه ای هست اما نباید گذاشت این اختلاف نظرها به کانون نظام اسلامی سرایت کند و یک صدا که آن هم صدای نافذ و برتر رهبری ست باید در جامعه طنین انداز شود.

امام جمعه زاهدان با بیان این که کسی که بین نظام سلطنتی و نظام مقدس اسلامی فرق نمی گذارد مصداق کلاف سردرگم است، ادامه داد: کسانی که جمهوری خلق و دموکراتیک می‌خواهند نمی‌توانند درک و شعور مناسبی نسبت به نظام جمهوری اسلامی داشته باشد.

آیت الله سلیمانی اصل انقلاب اسلامی، اصل اطاعت از قوانین جمهوری اسلامی و احترام به باورها و اعتقادات دینی را از خطوط قرمز نظام عنوان کرد و در تأکید بر اطاعت از فرامین رهبری ابراز داشت: اطاعت از رهبر انقلاب به عنوان ولی فقیه جامعه اسلامی که با آرای تمام بدون یک رأی مخالف از سوی خبرگان برگزیده شدند از مهمترین خطوط قرمز ماست.

وی در واکنش به اظهارات سخیفانه رییس جمهور آمریکا در خصوص القای دوگانگی در حکومت ایران گفت: آنچه ترامپ رو به زوزه کشیدن واداشت قطعا فعالیت های سپاه در منطقه است که این نهاد پشتوانه محکم این نظام اسلامی است و با سینه چاک و شانه های برجسته و استوار در مقابل هرگونه نفوذ دشمن می ایستد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان این که ترامپ شخصاً در دو نوبت به پایبندی ایران به برجام اذعان داشته تصریح کرد: ترامپ در دوران اندکی که از ریاست جمهوری اش میگذرد تلاش می کنند برجام را بعنوان میراث دولت اوباما مورد هجوم قرار دهد این در حالی ست که ما آمریکا را مسبب تمام توطئه های جهان می دانیم حتی جنایت در حق مسلمانان مظلوم میانمار.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: سپاه نگذاشت منطقه تبدیل شود به حیات خلوت رژیم صهیونیستی و غرب، در حالی که آن ها جنگ نیابتی را در قالب داعش بوجود آوردند تا زیرساخت های کشورهای مقاومت را از بین ببرند اما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کاری کرد که داعش نفس های آخرش را بکشد، سپاه محبوب ملت ایران است و از جمله مولفه های عزت و اقتدار کشور ماست.

آیت الله سلیمانی ضمن اشاره به ولایت پذیری بعنوان یکی از شاخصه های نیروهای مسلح، ارگان ها و مردم تصریح کرد: دشمن دشمن است و اگر در مملکت، تریبونی در قصد تخریب قوای نظامی، و روحانیت بخواهد صدا بلند کند آن تریبون شیطانی ست./

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۰۹۰


ارسال