دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ,24 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
خانه نور کانون فرهنگی و هنری دوستداران اهل بیت (ع) در میرجاوه افتتاح شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ، به نقل از پایگاه خبری لادیز؛خانه نور کانون فرهنگی و هنری دوستداران اهل بیت (ع) در میرجاوه با حضور سرپرست دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد.
حجت الاسلام مهدی پودینه در مراسم افتتاح کانون فرهنگی اهل بیت(ع)، اظهار کرد: مهمترین ابزار ارتقای فرهنگی جامعه با توجه به جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن، استفاده از ظرفیت مساجد برای انتقال مفاهیم ناب دینی به جوانان و نوجوانان است.
وی فعالیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد میرجاوه را رضایت بخش دانست و افزود:اکنون قریب به 104 کانون مساجد با فعالیت های فرهنگی، هنری و قرآنی در میرجاوه وجود دارد که جوانان می توانند با مراجعه به این مکان ها و استفاده ازامکانات فرهنگی و تعلیمات روحانیون و علما، زمینه رشد فرهنگی خود را فراهم کنند چراکه نوجوانی که در این فضا رشد کند از گزند آسیب های فرهنگی و جنگ نرم دشمن در امان می ماند.
وی با اشاره به برنامه های کانون فرهنگی مساجد در میرجاوه، خاطرنشان کرد: یک دوره آموزشی در سال جاری با حضور مسئولین ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور در مشهد برگزار کردیم و آموزش هایی در راستای ارتقای برنامه های فرهنگی و آموزشی به شرکت کنندگان ارائه دادیم تا در کانون های مساجد به کار گرفته شود.
سرپرست دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد سیستان و بلوچستان تاکید کرد: اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و قرآنی در میرجاوه، برگزاری دوره های اردویی، برنامه های ورزشی، کلاس های آموزشی طرح اوقات فراغت، جشنواره مدهامتان و تجهیز کتابخانه های مستقر در مساجد این شهرستان با اقلام فرهنگی از جمله برنامه های کانون فرهنگی و هنری مساجد در میرجاوه است.
وی اذعان کرد: دیدار و سرکشی از نهادهای فرهنگی و هنری که فعالیت های فرهنگی را در این منطقه انجام می دهند، افتتاح خانه نور، دیدار فعالان فرهنگی کانون ها با فرماندار و بررسی مشکلات وهمچنین تجلیل از برگزیدگان جشنواره مدهامتان از جمله برنامه های سفر به شهرستان میرجاوه بود.انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۰۹۲


ارسال