دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ,10 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی اوسط هاشمی چندی دیگر باید کلید استانداری سیستان و بلوچستان را به فردی دیگری بسپارد که بسیاری براین باورند که در مدت حضور او در پنهاورترین استان کشور پیشرفت محسوسی حاصل نشده است.
به گزارش عصرهامون، آبان ماه سال 92 بود که رحمانی فضلی کلید سکانداری پهناورترین استان کشور را به علی اوسط هاشمی سپرد، از همان ابتدا بسیاری از آگاهان و فعالین سیاسی سیستان و بلوچستان با انتقاد از این موضوع بر این باور بودند که کفه سیاسی کاری هاشمی بر فعالیت های عمرانی و خدماتی سنگینی می کند.
امروز و اما بعد از نزدیک به 4 سال حضور اوسط هاشمی در سیستان و بلوچستان بسیاری از گروه های سیاسی اصلاح طلب که از انتصاب هاشمی در سیستان و بلوچستان استقبال کردند، به منتقدان اصلی اوسط هاشمی تبدیل شده اند.
اوسط هاشمی از همان نخستین روزهای کلیدداری در سیستان و بلوچستان با مدیران اتوبوسی خود راهی جنوب شرق شد و نبض پهناورترین استان کشور را با کمک دوستانش به دست گرفت.
عزل و نصب های متعدد، قلع و قمع نیروهای بومی و دست آخر سپردن پست های حساس به افراد نالایق که در بلند مدت زمینه سوء استفاده برخی از این افراد را فراهم آورد باعث شد مردم سیستان و بلوچستان از جابه جایی هاشمی خوشحال شوند.
در این بین اما بسیاری از مسئولین ارشد استان نیز بارها هاشمی را به رفتار تبعیض آمیز متهم کرده و آن را زمینه شکاف قومی و مذهبی در بلند مدت دانسته اند در همین خصوص کریمی قدوسی با بیان اینکه کمیسیون امنیت مجلس از مسئولین اجرایی این استان و شخص استاندار در دولت یازدهم به هیچ عنوان رضایت نداشته اند گفت: بارها این موضوع را بیان کرده ایم، گام های استاندار زمینه تفرقه را به وجود آورده بود، این موضوع جای تردید داشت که اگر این سیاست ادامه پیدا کند مشکلات این منطقه بیشتر شود.
وی ادامه داد: امیدواریم در دولت دوازدهم استانداری توانمند و با سابقه مدیریتی قوی سکان هدایت سیستان و بلوچستان را به عهده بگیرد.
در این بین علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان نیز گفته است: نظر وزیر کشور مبنی بر این است که استاندار سیستان و بلوچستان تغییر کند.
علی ای حال مرور کارنامه اوسط هاشمی در طول 4 سال سکانداری در سیستان و بلوچستان علاوه بر ثبت زابل به عنوان آلوده ترین شهر جهان، استخدام غیرقانونی بیش از 50 تن در استانداری و واحدهای زیرمجموعه، عزل نیروهای انقلابی، عدم توجه به سیل زدن گان بلوچستان، برافراشتن پرچم آمریکا در چابهار، مسکوت ماندن ده ها و صدها پروژه کلان هیچ ثمری برای محروم ترین استان کشور نداشت.
امروز و در حالی که هاشمی چمدان هایش را برای رفتن از سیستان و بلوچستان برای همیشه جمع می کند، استانداری که بعد از او وارد ساختمان میدان آزادی می شود باید ناتمام های بسیاری را به سرانجام برساند.
این روزها گمانه زنی های فضای مجازی رنگ واقعیت گرفته و به نظر می رسد زمانی قمی در دولت دوازدهم روحانی به سیستان و بلوچستان وارد شود.
البته یارمحمدی نماینده مردم زاهدان با بیان این که زمانی قمی استاندار سابق استان مرکزی از گزینه های اصلی استانداری سیستان و بلوچستان است، گفت: از گزینه های دیگر برای تصدی استانداری می توان به آقایان دانیال ملایی اشاره کرد.
نماینده مردم زاهدان در رابطه با اینکه نظر مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در رابطه با انتخاب محمود زمانی قمی به عنوان استاندار این استان در دولت دوازدهم چیست، گفت: آقای زمانی قمی نمره قبولی را از مجمع نمایندگان گرفته است.
وی در پایان با بیان این که تمام گزینه ها نمره قبولی را از مجمع نمایندگان گرفته اند، گفت: آقای زمانی قمی بالاترین نمره قبولی را گرفته است.
یارمحمدی در پایان گفت: استاندار سیستان و بلوچستان به احتمال زیاد فردا یک شنبه در جلسه هیات دولت معرفی خواهد شد.
ناگفته نماند دانیال ملایی دیگر گزینه مطرح برای تصدی پست استانداری سیستان و بلوچستان است، به هر حال باید منتظر ماند و دید چه کسی موفق می شود در دولت دوازدهم سکان استان استراتژیک سیستان و بلوچستان را به دست بگیرد.
 
تهیه و انتشار: محسن نظری

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۱۲۷


ارسال