سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۰
گزارشی از وضعیت آب روستاهای تنها بندر اقیانوسی ایران؛
دو پروژه بزرگ آبرسانی در پیچ و خم اعتبارات/461 روستا چشم انتظار نگاه مسئولین
 
رئیس شورای شهرستان چابهار گفت: در طی گذشت مدت طولانی از کلید خوردن دو پروژه بزرگ آبرسانی زیردان به پیرسهراب و پیشین به شیرگواز هنوز اعتبارات کافی تخصیص نیافته است.
به گزارش عصرهامون معین الدین سعیدی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، گفت: با پیگیری های مسئولین، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مهندس موهبتی فرماندار اسبق چابهار پروژه انتقال آب از سد زیردان به پیرسهراب کلنگ زنی شد که اگر این پروژه نهایی شود ۲۶۱ روستای بخش مرکزی و پلان آبرسانی می شود.
وی با اشاره به آغاز این پروژه افزود: به دلیل اعتبارات اندک که از استان تخصیص یافته است این پروژه وضعیت مناسبی ندارد و روال کار با پیشرفت کندی مواجه است.
وی ادامه داد: پروژه دوم انتقال آب از سد پیشین به شیرگواز اگر اجرایی شود ۲۰۷ روستای بخش دشتیاری آبرسانی می شوند که این پروژه هم نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه دارد.
رئیس شورای شهرستان چابهار عنوان کرد: اگر این دو پروژه اجرایی شوند شاخص آب چابهار از ۲۳ درصد به ۶۰ درصد خواهد رسید یعنی اتفاق بزرگی می افتد.
سعیدی در خصوص وضعیت کم آبی شهر چابهار گفت: منبع آب شهر چابهار از آب شیرین کن کنارک تأمین می شود و بخشی از این آب چیزی حدود دو هزار متر مکعب به منطقه آزاد چابهار اختصاص پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: پیمانکار اداره کل بنادر و دریانوردی چابهار آمادگی خود را برای تأمین یک هزار و ۵۰۰ متر مکعب آب به وسیله آب شیرین کن اداره بنادر اعلام کرده است.
رئیس شورای شهرستان چابهار تشریح کرد: اداره بنادر برای تولید این میزان آب نیازمند خرید آب تضمینی وزارت صنعت می باشد که هنوز این اتفاق حاصل نشده ولی قول هایی توسط مسئولین مربوطه داده شده است.
انتهای خبر/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۱۴۹


ارسال