چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۱
گزارشی از مشکلات جاده ای مرز روتک؛
مسیر توسعه خاش روی خط خاکی/ حیاتی‌ترین پروژه شهرستان‌خاش چشم به راه اعتبار
 
فرماندار خاش گفت: پتانسیل های مرزی در این شهرستان به منظور کمک به حل مشکلات مرزنشینان و توسعه همه جانبه منطقه نیازمند نگاه ویژه مسئولان و به دلیل کمبود اعتبارات این راه مرزی همچنان نیمه کاره مانده است.
به گزارش عصرهامون محمداکبر چاکرزهی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما،  اظهار کرد: خاش دارای 120 کیلومتر مرز مشترک با کشور پاکستان است که منطقه روتک مهمترین راه دسترسی به مرز به شمار می رود.
وی با بیان اینکه با ایجاد راه مرزی فاصله خاش تا مرز روتک افزون بر 250 کیلومتر نزدیک می شود، تصریح کرد: ایجاد راه دسترسی به مرز و انجام کارهای اولیه برای راه اندازی یک بازارچه در دولت یازدهم مورد توجه بوده است.
چاکرزهی بیان کرد: فراهم شدن زیرساخت راه و رونق دادن به مبحث تجارت مرزی سبب شکوفایی اقتصادی و نیز رونق فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی و غیره می شود.

فرماندار خاش خاطر نشان کرد: با نگاه بلند نظام مسیر پیشرفت و توسعه منطقه با بازگشایی مرز و فعالیت های تجاری در مرز فراهم می شود و مرز روتک خاش دارای 15 هزار هکتار زمین بکر و منحصر به فرد است که هفت هزار و 500 هکتار آن زیر کشت انواع محصولات کشاورزی قرار دارد.
چاکرزهی اظهار کرد: با توجه به اینکه فرهنگ و آداب و رسوم مرزنشینان در منطقه خاش با همسایگان مرزی یکسان بوده و نوعی همسانی در فرهنگ، دین، مذهب و روابط اجتماعی بین مردم 2 کشور وجود دارد، ایجاد راه مرزی و رونق تجارت مرزی می تواند به استحکام مرز و توسعه روابط کمک کند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۱۵۰


ارسال