سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ,16 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱
زائران سیستان و بلوچستان در تدارک سفر به کربلا
​حال و هوای اربعین در پهناورترین استان کشور/ بیش از 5 هزار نفر ثبت نام کردند
 
هر چه به روزهای اربعین حسینی نزدیک می شویم دوستداران سالار شهیدان دست از پا نشناخته برای پیاده روی حاضر می شوند تا یاد حماسه کربلا را در اذهان زنده کنند، امسال در سیستان و بلوچستان بیش از 5 هزار نفر برای اعزام آماده شده اند.
به گزارش عصرهامون، روز شمار ماه محرم به پایان رسیده و تقویم برگ دیگری از مظلومیت اهل بیت (ع) را در ماه صفر ورق می زند؛ ماه صفر ماه حزن و اندوه مسلمان است، ماهی که برگی از آن به سالروز شهادت پیامبر اعظم (ص)، امام رضا (ع) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) اختصاص دارد.

از سویی دیگر در ماه  صفر، روز اربعین تجلی زیبایی از وحدت مسلمان و خاری بر چشم بدخواهان اهل بیت (ع) و اسلام ناب محمدی است که هر سال با حضور چشمگیرتر میزان این عشق و علاقه افزایش می یابد.

در سیستان و بلوچستان اما روزهای منتهی به اربعین وحدت را می توان به صورت عملی لمس کرد در حالی در گوشه و کنار شهر گروهی از مردم شیعه و سنی با برپایی موکب های مردمی خود را برای استقبال از زائران پاکستانی اربعین حسینی آماده می کنند عده ای دیگر چمدان سفر برای زیارت حسین بن علی (ع) می بندند.

درست است اربعین که می رسد یاد شهادت مظلومانه سید و سالار شهیدان و ۷۲ تن آزادی خواهش دل همگان را به درد می آورد و روح و جان انسان را به سمت حرم امامین سوق می دهد؛ عشق به اهل بیت بزرگ و کوچک، دین و مذهب نمی شناسد و همه با عشق به ارباب در مسیر رسیدن به میعادگاه عشقشان پای پیاده سختی ها را تحمل می کنند و راهی کربلای معلی می شوند.

مردم سیستان و بلوچستان نیز در کنار پذیرایی از زوار پاکستانی از حضور در تجمع وحدت آفرین کربلا جا نمانده و دعوت سالار شهیدان را لبیک می گویند و پیر و جوان به دل جاده ها می زنند.

در همین خصوص حسینی مسئول روابط عمومی حج و زیارت سیستان و بلوچستان در گفتگو با عصرهامون از استقبال گسترده مردم استان در ثبت نام پیاده روی اربعین حسینی سال جاری خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه استقبال مناسبی از سوی مردم این استان برای شرکت در پیاده روی اربعین انجام شده است؛ براساس آمارهای به دست آمده مردم برای شرکت دراین تجمع بزرگ، به دنبال ثبت نام به روش های مجازهستند.

وی افزود:  با اشاره به آمار ثبت نام زائران سیستان و بلوچستان در پیاده روی اربعین سال جاری افزود: تاکنون 5 هزار و 852 نفر در سامانه «سماح» برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین ثبت نام کرده اند که أخذ ویزا برای 2 هزار نفر انجام شده است.

 وی به مقایسه آماری ثبت نام زائران اربعین در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه مجموع آمار نهایی زائران سال گذشته اربعین حسینی در آخرین روزهای ثبت نام اعلام شد، در حال حاضر نیز نمی توانیم آمار نهایی سال جاری را اعلام کنیم اما در حالت کلی می توان گفت آمار زائران سال جاری کمتر از آمار زائران سال گذشته نیست که این آمار نهایی تا روز اربعین سال جاری مشخص می شود.

انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۱۵۷


ارسال