سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۵
​استقرار گروه پزشکی نیروی زمینی سپاه در سیستان و بلوچستان
جهادی که همچنان ادامه دارد/ مرهم پزشکان جهادگر التیامی بر زخم محرومان
 
گروه جهاد پزشکی نیروی زمینی سپاه با تیم کاملی از متخصصان و پزشکان بسیجی با حضور در سیستان و بلوچستان در بیمارستان شهدای هیرمند مستقر شدند.
به گزارش عصرهامون، جفای خاندان پهلوی به مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان بر کسی پوشیده نیست، خیانت های این خاندان باعث شده علی رغم تلاش های چند سال اخیر جمهوری اسلامی ایران همچنان محرومیت با نام پهناورترین استان کشور گره بخورد.
همین محرومیت ها اما همواره مرزداران غیور این خطه از کشورمان را با کمبودها و مشکلاتی روبرو کرده که گره گشایی از آنها نیازمند حرکت های جهادی است.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال های اخیر علاوه بر تامین امنیت مردم این منطقه پا را فراتر گذاشته و با جهاد پا در عرصه محرومیت زدایی، سازندگی و ارائه خدمات درمانی نهاده است که موید این ادعا برپایی بیش از سی بیمارستان صحرایی و سازندگی و آبادانی در گوشه و کنار استان است، بسیاری این فعالیت های را را زمینه ساز رفع محرومیت های این منطقه از کشور می دانند.

پزشکان جهادگر نیز با تن پوش سفید هر از چندگاهی تفکر بسیج را به رخ دشمنان اسلام و وحدت می کشند و نشان می دهند برای خدمت رسانی در دورترین نقاط کشور ثانیه شماری می کنند.
در همین راستا تیمی کامل از متخصصین تیم کاملی از متخصصان و پزشکان دانشگاه و مراکز درمانی تابعه این دانشگاه با حضور در شهر هیرمند در استان سیستان و بلوچستان از توابع شهرستان زابل خدمات درمانی به مردم این منطقه ارائه می‌دهند.
علیرضا جلالی رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) گفت: در راستای طرح های محرومیت زدایی و حرکت های جهادی این دانشگاه در این سفر تیم کاملی از متخصصان و پزشکان دانشگاه و مراکز درمانی تابعه با حضور در شهر هیرمند در استان سیستان و بلوچستان از توابع شهرستان زابل و استقرار در بیمارستان شهدای هیرمند در سه شیفت کاری به ارائه خدمت به مردم شهیدپرور و شریف منطقه خواهند پرداخت.
جلالی در ادامه اضافه کرد: در این تیم متخصصان جراحی، بیهوشی،اطفال ،داخلی ، زنان و دندانپزشک و پزشکان عمومی حضور دارند و در مدت 5 روز به فعالیت تخصصی جهادی خواهند پرداخت.
 
 
وی گفت: ما در این حرکت جهادی چند هدف عمده را دنبال می کنیم اول اینکه باید این فرهنگ در کشور نهادینه شود که متخصصان برجسته کشور با حضور در مناطق محروم و کمتر برخوردار میهن اسلامی مان به شکل مرتب و زمان بندی شده با درد و رنج مردم شریف از نزدیک آشنا خواهند شد و دوم آنکه مردم این مناطق کشورمان نیز خدمات تخصصی را به شکل رایگان و جهادی دریافت خواهند کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در پایان ابراز داشت: امیدواریم روزی فرا برسد که یکی از آرمان های بزرگ معمار انقلاب را که محرومیت زدایی در حوزه سلامت بود را جامعه عمل پوشانده تا بدینوسیله رضایت خداوند متعال را نیز کسب کنیم.
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۱۶۶


ارسال