چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۴
معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار:
یک سوم شهر چابهار به صورت غیر رسمی شکل گرفته است
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار گفت: یک سوم از ساخت و سازها در چابهار به صورت غیر رسمی انجام شده که در نوع خود کم نظیر است.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، ایوب درویشی در نشست راهبردی کمیته طرح و توسعه چابهار اظهار کرد: در کنار توسعه و پیشرفت سواحل مکران باید معضل حاشیه نشینی را مرتفع کرد به طوری که اگر ساخت و ساز و زمین خواری مدیریت نشود قطعا پس رفت در منطقه را شاهد خواهیم بود.
وی افزود: بحث حاشیه نشینی در چابهار به چند شاخه تبدیل می شود در وحله اول برخی از زمین خواران بعد از تصرف اراضی با فروش زمین ها برای خودشان درآمد زایی و اشتغال زایی کاذب ایجاد کرده اند که نیازمند مقابله جدی از دید کارشناسی می باشد.
فرماندار چابهار ادامه داد: نوع دیگری از تصرف اراضی توسط افراد بومی و کم بضاعت چابهار صورت گرفته است که دید ما از این مورد انتقال خانوارها به مکان انتخاب شده و رها سازی زمین های تصرفی می باشد.
وی ضمن نگرانی از رشد کنونی حاشیه نشینی در چابهار تصریح کرد: تاکنون نه تنها جلوی حاشیه نشینی گرفته نشده است بلکه این معضل به حال خود رها شده است حتی تا این لحظه مصوبه ۳۰ درصدی استاندار از محل اعتبارات استانی به چابهار تخصیص نیافته است.
وی خاطرنشان کرد: طبق قانون حاشیه نشینی به دلیل غیر رسمی بودن اراضی مجوز خدمات کامل شهری را دار نمی باشد بدین گونه در ابتدا باید بر طبق نظام نقشه کشی و مهندسی به مدیریت اراضی مناطق حاشیه ای پرداخت تا جلوی زمین خواری گرفته شود و در پی آن به ساماندهی اراضی ساخته شده توجه کرد.
ایوب درویشی اذعان کرد: حاشیه نشینان به دلیل مشکلات مالی مجبور به ساخت و ساز در مناطق شهرها می شوند که اگر آمار دقیق و نظارت بر زمین های حاشیه ای آماده باشد همه چیز با برنامه ریزی و برنامه مدون پیش خواهد رفت که همواره باید با چنین رویکردی به امور اجرایی دامنه عمل پوشاند.
انتهای خبر/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۱۸۹


ارسال