چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۲
رئیس مرکز تحقیقات آب های دور چابهار خبر داد:
۳۴ روز ارزیابی ذخایر و بیومس جانوران دریایی در دریای عمان
 
رئیس مرکز تحقیقات آب های دور چابهار گفت: ارزیابی ذخایر آبزیان و بررسی بیومس جانوران دریایی در مدت ۳۴ روز به منظور ترسیم الگوی آماری در دریای عمان انجام می شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، سید عباس حسینی در بازدید از کشتی تحقیقاتی فردوس ۱ اظهار کرد: این ارزیابی هر سال به مدت یک دوره 34 روزه با همکاری کشتی فردوس انجام می شود تا وضعیت آبزیان دریای عمان در محدوده چابهار مشخص شود.
وی افزود: در این روش ایستگاه هایی در نقاط مختلف دریا مشخص شده است که با عملیات صید، اندازه گیری ph، دما، فلزات سنگین، رسوبات کف و برخی پارامترهای دیگر را ثبت می کنند.
حسینی ضمن تعیین تعداد گونه های دریایی تشریح کرد: با گرفتن آمار گونه های آبزیان صید شده در هر ایستگاه، اطلاعات ثبت شده در پایان دوره تحقیقاتی در کنار ترسیم الگوی آماری به همراه وضعیت گونه ها و حجم آبزیان موجود در دریای عمان به دستگاه های اجرایی ارسال می شود.
این مقام مسئول عنوان کرد: با ارائه گزارش مربوطه به اداره کل شیلات استان و سایر دستگاههای ذیربط، می توان سیاستهای شیلاتی و صیادی را برنامه ریزی کرد که با آگاهی از ذخایر موجود، از خطر کاهش و از بین رفتن ذخایر بومی آبزیان جلوگیری می شود.
انتهای خبر/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۰۸


ارسال