چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۰
گزارشی از مشکلات ورزشی جوانان در جنوب شرق؛
سایه فقر بر ورزش سیستان و بلوچستان/ احداث سالن ورزشی استاندارد حسرت ورزشکاران شهرستان های مرزی
 
ورزشکاران مهرستانی از داشتن سالن ورزشی استاندارد جهت تمرین و پر کردن اوقات فراغت محروم هستند و این شهرستان دارای زیرساخت های ضعیف در این حوزه می باشد.
به گزارش سرویس عصرهامون به نقل از شستون، شهرستان مهرستان دارای یک سالن ورزشی در مرکز شهر به نام شهید شه بخش کرد زابلی است اما این سالن ورزشی فاقد امکانات مناسب جهت تمرین ورزشکاران می باشد.
جوانان مهرستانی از داشتن زیر ساخت های لازم ورزشی برای پر کردن اوقات فراغت محروم هستند به طوری که زمین های خاکی به یار همیشگی جوانان و نوجوانان این منطقه تبدیل شده است. 
 
فقر سالن ورزشی در مهرستان بیداد می کند
یکی از جوانان مهرستانی در گفت و گو با شستون اظهار داشت: فقر سالن ورزشی جهت راه اندازی رشته های مختلف ورزشی در این شهرستان بیداد می کند.
 
وی افزود: در مهرستان تنها یک سالن ورزشی وجود دارد که فاقد رختکن، سکوی تماشاچی، وسایل سرمایشی و گرمایشی است اما با این وجود جوانان دلسرد نشدند و همچنان به تمرینات خود می پردازند.
 
این جوان مهرستانی با بیان اینکه یک سالن ورزشی در دهستان چاهوک احداث شده است، اضافه کرد: بخش آشار نیز دارای سالن ورزشی می باشد که وضعیت زیرساختی آن نسبت به مهرستان بهتر است.
 
وی با اشاره به اینکه فوتبال و فوتسال دو رشته پرطرفدار در این شهرستان به حساب می آید، خاطر نشان کرد: جوانان این منطقه در زمین های خاکی در رشته فوتبال شرکت دارند و اوقات فراغت خود را سپری می کنند.

جوانان سرمایه های گران بهای جامعه هستند
رشید پارسایی فرماندار مهرستان در جلسه شورای ورزش این شهرستان که در روز های اخیر در این شهرستان برگزار شد، احداث سالن ورزشی استاندارد در مرکز شهرستان را امری ضروری عنوان کرد و فراهم سازی زمینه های لازم جهت کشف استعداد های جوانان و درخشش آنان در صحنه های ملی و بین المللی را مورد تأکید قرار داد.
 
وی اظهار داشت: پیشگام بودن و خدمت جهادی در راستای رشد ورزش و امور مربوط به حوزه جوانان ضروری است چرا که جوانان سرمایه های گران بهای جامعه هستند.

کمبود اعتبار ورزش مهرستان را به اغما برد
برکت سپاهی سرپرست اداره ورزش و امور جوانان مهرستان هم در این نشست عدم وجود زمین ورزشی حصار شده و عدم اسپانسر مالی را از جمله مشکلات ورزشکاران بیان کرد.
وی با اشاره به اینکه ورزش مهم ترین عامل در سلامت فرد است، گفت: شهرستان مهرستان دارای زیر ساخت های ضعیف در حوزه ورزش می باشد که باید در این زمینه تدابیر لازم اتخاذ شود.
 
سرپرست اداره ورزش و جوانان مهرستان آبادانی و فراهم سازی زیر ساخت های ورزشی را در هر منطقه با اهمیت دانست و تصریح کرد: ادارات شهرستان می توانند از محل اعتبارات فرهنگی خود ورزشکاران و جوانان مهرستانی را حمایت کنند.
 
سپاهی همچنین در راستای حمایت از ورزشکاران و جوانان مهرستانی خواستار رایزنی به منظور تخصیص بودجه از استانداری و سازمان های مربوطه شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۱۵


ارسال