چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ,24 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۰
به همت مردم شیعه و سنی میرجاوه انجام شد
راه اندازی موکب استقبال از زائرین پاکستانی اربعین در مرز میرجاوه
 
عاشقان شیعه و سنی ابا عبدالله الحسین(ع) با راه اندازی موکب امام خمینی (ره) در مرز میرجاوه، عشق و ارادت خود به امام حسین(ع) را با خدمت رسانی به زوار پاکستانی به منصه ظهور گذاشتند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ، به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ اولین کاروان عاشقان و ارادتمندان سرور و سالار شهیدان از کشور پاکستان برای سفر به کربلای معلی و شرکت در مراسم معنوی پیاده روی اربعین حسینی با استقبال گرم و صمیمی اقوام و طوایف، مردم شیعه و سنی و مسئولین شهرستان میرجاوه از طریق پایانه مرزی این شهرستان وارد کشور شدند.
مراسم استقبال از زوارپاکستانی اربعین حسینی با حضور معتمدین ، ریش سفیدان، سران طوایف اهل سنت شهرستان مرزی میرجاوه در محل موکب امام خمینی(ره)برگزار شد و مردم شیعه و سنی میرجاوه با استقبال از زوار پاکستانی، پیام وحدت و دوستی مردم شیعه و سنی استان را به زوار پاکستانی منتقل کردند و عاشقان شیعه و سنی ابا عبدالله الحسین(ع) با راه اندازی موکب امام خمینی (ره) در مرز میرجاوه، عشق و ارادت خود به امام حسین(ع) را با خدمت رسانی به زوار پاکستانی به منصه ظهور گذاشتند.
مسئول ستاد مردمی اربعین در شهرستان میرجاوه گفت:امسال تلاش شده تا خدمت رسانی به زائرین پاکستانی به نحو مطلوب انجام شود و در همین راستا امسال 5 خدمت با هماهنگی ستاد اربعین حسینی به زوار ارائه می شود.

ستاد مردمی اربعین در مرز میرجاوه به زوار پاکستانی خدمات ارائه می دهد
جانشین سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در مراسم استقبال از زائرین پاکستانی در مرز میرجاوه، اظهار کرد: ستاد مردمی اربعین متشکل از نیروهای سپاه، قرارگاه قدس، بسیج، آستان قدس رضوی، مسئولین دستگاه های اجرایی و دیگر اعضای ستاد به صورت مردمی به زائرین حسینی خدمات ارائه می دهد، هدف این ستاد تکریم زواریست که از آن سوی مرز وارد کشور ما می شوند و همچنین تسهیل در ورود و خروج این زوار از مسیر جمهوری اسلامی به سمت عراق است.
سرهنگ پاسدار محمد ناظری افزود: مردم و بسیجیان برای تکریم و پذیرایی از زوار حسینی در محل پایانه مرزی با اشتیاق مشغول خدمات رسانی هستند و در این 6 نوع خدمت متفاوت شامل، اکرام و اطعام، خدمات حمل و نقل زائرین، پزشکی و درمانی، توزیع بسته های فرهنگی با موضوع عفاف و حجاب، سبک زندگی اسلامی، برنامه های فرهنگی و تفریحی ویژه کودکان به زائرین پاکستانی ارائه می شود.
وی با بیان اینکه انتقال زائرین در مسیر میرجاوه تا زاهدان رایگان است، خاطرنشان کرد: زوار پاکستانی بعد از استراحت در موکب میرجاوه به زائرسرای امام رضا(ع) منتقل می شوند، در سایر استان ها نیز با برقراری موکب به زوار خدمات رسانی خواهد an.مبلغین فرهنگی در پایانه مرزی میرجاوه و زائرسرای امام رضا(ع) در خدمت زوار پاکستانی هستند
مدیر سازمان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم بیان کرد: اجرای برنامه های فرهنگی، اعزام مبلغ، بیان آداب زیارت و مسائل معرفتی از طریق مبلغین خواهر و برادر مسلط به زبان اردو از برنامه های سازمان تبلیغات است.
حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی افزود: مبلغین در پایانه مرزی میرجاوه و زائرسرای امام رضا(ع) در خدمت زوار پاکستانی هستند و سعی کردیم تا فرهنگ مردمی خدمت به زادرین در استان نهادینه شود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۴۰


ارسال