چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
جوان26 ساله مصرف کننده مواد گفت:سال های اغازین جوانی ام را به جای استفاده از شور و نشاط جوانی، پای بساط منقل و وافور تباه کردم، فکر نمی کردم روزی اسیر دیو اعتیاد شوم.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ، به نقل از پایگاه خبری لادیز؛اعتیاد یکی از انحرافات شایع جوامع بشری در عصر حاضراست که  جوامع مختلف به خصوص جوامع و کشورهایی که در هم مرزی کشورهای تولید کننده و یا در مسیرترانزیت این مواد قرار دارند در معرض آسیب های شدیدی هستند
برخی از افراد سست عنصر و بی اراده وقتی می بینند دوستانشان با مصرف مواد مخدر نگرانی ها و گرفتاری های روحی خود را  خاموش می کنند از روی کنجکاوی ترغیب می شوند تا با چند بار مصرف ، حالتی مانند آنان به دست آورند. اما همین گرایش موقت موجب اعتیاد می گردد و یک عمر بدبختی و پشیمانی را در پی می آورد.
شاید نابسامانی های زندگی و بیکاری و فرار از مشکلات زندگی و عدم توانایی فرد در روبرو شدن با مسائل اجتماعی را بتوان از عوانل گرایش افراد به اعتیاد نامید اما این بلای خانمان سوز به تدریج باعث نابودی و تباهی و حتی مرگ فرد معتاد می شود.
(ع-ر) جوان 26 ساله ایست که 6 سال از بهترین روزهای جوانی خویش را در منجلاب اعتیاد غرق بوده است و اکنون تصمیم گرفته تا خود را از این منجلاب بیرون بکشد.
وی دراین باره می گوید: سال های اغازین جوانی ام را به جای استفاده از شور و نشاط جوانی، پای بساط منقل و وافور تباه کردم، وقتی روزهایم را با دوستان ناباب به مصرف تریاک می گذراندم فکر نمی کردم روزی اسیر دیو اعتیاد شوم.
این مصرف کننده مواد، دوستان ناباب را باعث گرفتارشدن در دام اعتیاد دانست و افزود: مصرف مواد اخلاق و روحیه ام را تغییر داد، کم کم تند مزاج و عصبی شدم به هر بهانه ای در خانه دعوا راه می انداختم و با قهر خانه را ترک می کردم این اختلافات با خانواده باعث شد تا از خانه و خانواده دور شده و بیشتر از گذشته در منجلاب اعتیاد غرق شوم.
وی با بیان اینکه خانواده ام رهایم کردند، خاطرنشان کرد: شاید اگر حمایت خانواده ام را از دست نداده بودم زودتر از این مصرف تریاک را کنار می گذاشتم، اکنون نیز به امید بازگشت به کانون خانواده تصمیم گرفتم اعتیاد را کنار بگذارم و 5 ماه است که برای ترک از تجربه پزشکان و مشاوران مرکز درمانی صدرا استفاده کردم و توانستم اعتیاد را کنار بگذارم.
وی بیان کرد: بزرگترین انگیزه ام برای ترک اعتیاد، دیدن لبخند رضایت بر لبان مادرم است برای کسب رضایت دوباره مادرم، همه مشکلات ترک اعتیاد را به جان می خرم و می دانم که در این مسیر موفق می شوم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۴۱


ارسال