دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ,10 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۸
مسئول ستاد مردمی اربعین در میرجاوه:
میزبانی زوار حسینی افتخاری بزرگ برای مردم استان است/ارائه 5 خدمت به زائرین پاکستانی در مرز میرجاوه
 
مسئول ستاد مردمی اربعین در شهرستان میرجاوه گفت:امسال تلاش شده تا خدمت رسانی به زائرین پاکستانی به نحو مطلوب انجام شود و در همین راستا امسال 5 خدمت با هماهنگی ستاد اربعین حسینی به زوار ارائه می شود.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ، جواد آقالو حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد:امسال نیز همچون سال گذشته پذیرایی و استقبال از زائرین پاکستانی امام حسین(ع) در پایانه مرزی میرجاوه، محل ورود زوار پاکستانی انجام می شود و عاشقان حسینی در موکب امام خمینی(ره) شهرستان میرجاوه میزبان زائرین اربعین حسینی خواهند بود.
وی مرز میرجاوه را پیشانی خدمت‌رسانی به زائران پاکستانی دانست و افزود: عشق و ارادت به اباعبدالله الحسین(ع) جوششی در قلب مردم شیعه و سنی این استان ایجاد کرده و آئین استقبال از زائرین پاکستانی امام حسین(ع) در مرز میرجاوه سبب تحکیم وحدت و پیوندی ناگسستنی بین مردم شیعه و سنی این منطقه شده است.
وی استقبال از زائرین حسینی را افتخاری بزرگ برای مردم سیستان و بلوچستان عنوان و خاطرنشان کرد: میزبانی زوار حسینی افتخاری بزرگ برای مردم این استان است و امسال نیز تلاش شده تا خدمت رسانی به زائرین پاکستانی به نحو مطلوب انجام شود و در همین راستا امسال 5 خدمت با هماهنگی ستاد اربعین حسینی به زوار ارائه می شود.
آقالو حسینی تاکید کرد: با هماهنگی پایانه حمل و نقل استان پیش بینی شده تا حدالمقدور تردد زوار از میرجاوه تا زاهدان رایگان باشد و برای تردد در سایر نقاط نیز نرخ ثابتی برای جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو درنظرگرفته شود تا زوار پاکستانی دغدغه ای برای تردد در کشور ما را نداشته باشند.
وی با اشاره به برنامه های فرهنگی پیش بینی شده برای زائرین پاکستانی در مرز میرجاوه، اذعان کرد: ارائه بسته ها ی فرهنگی، برنامه های آموزشی و فرهنگی ویژه کودکان و استفاده از ظرفیت مبلغین و مداحان از جمله برنامه های فرهنگی پیش بینی شده برای زوار پاکستانی امام حسین(ع) در مرز میرجاوه است.
مسئول ستاد مردمی اربعین در شهرستان میرجاوه با اشاره به نحوه اسکان زوارحسینی، ادامه داد: اسکان زائرین در میرجاوه شبانه نخواهد بود و زائرین برای اسکان شبانه به زائرسرای امام رضا(ع) در زاهدان منتقل می شوند اما در موارد خاص آمادگی لازم را برای اسکان زوار در زائرسرای امام خمینی(ع) ؛مسجد پایانه مرزی میرجاوه و چادرهای اسکان داریم.
وی عنوان کرد: پذیرایی از زوار با 2 وعده غذایی صبحانه و ناهار و میان وعده و ارائه خدمات بهداشتی درمانی با هماهنگی بیمارستان نبی اکرم و مرکز بهداشت و بیمارستان میرجاوه برای کنترل بیماری های واگیر دار و مشکلات زوار از جمله خدماتی است که به زائرین پاکستانی در مرز میرجاوه ارائه خواهد شد و در همین راستا یک مجموعه بهداشتی و درمانی در موکب امام خمینی(ره) میرجاوه با کادر پزشکی و تجهیزات مستقر می شود.

پیش بینی ورود 35 هزار زائر پاکستانی از مرز میرجاوه
فرماندار میرجاوه نیز در این باره اظهار کرد:از ابتدای محرم تاکنون بیش از ۱۹ هزار زائر پاکستانی وارد کشور و راهی عتبات عالیات شده اند وپیش بینی می شود تا پایان اربعین حسینی تعداد ۳۵ هزار نفر از طریق مرز میرجاوه وارد کشور شده و به شهر های زیارتی مشهد مقدس،قم و کربلای معلی سفر کنند.
محمد میهنی افزود: ۷ کمیته مختلف برای استقبال و پذیرایی از زائرین پاکستانی درمرزمیرجاوه پیش بینی شده است و امیدواریم امسال نیز مانند سال گذشته میزبانان خوبی برای زوار پاکستانی باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۴۳


ارسال