سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ,11 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
مسئول اداره تامین اجتماعی شهرستان میرجاوه گفت: تعداد 265 کارگاه فعال و 3هزار و 725 نفر در میرجاوه از طریق بیمه تامین اجتماعی استفاده می کنند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ، حیدری مقام در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: شهرستان میرجاوه 265 کارگاه فعال با هزار و 825 بیمه شده اصلی و 3هزار و 725 افراد وابسته دارد که از طریق اینترنت حق بیمه خود را فعال و با مراجعه به شعبه تامین اجتماعی دفترچه بیمه دریافت می کنند.
وی با اشاره به اینکه بیمه بیکاری در این شعبه نداریم، افزود: هیچ فردی از طریق اداره کار برای دریافت بیمه بیکاری معرفی نشده است و 812 مستمری بگیر ماهیانه از طریق تامین اجتماعی حقوق و مزایا دریافت می کنند.

 

وی با بیان اینکه کلیه خدمات بیمه در این مرکز به مردم ارائه می شود، خاطرنشان کرد: تمام خدمات بیمه از جمله بازنشستگی،ازکارافتادگی، خدمات درمانی، فوت، بیمه بیکاری و کلیه خدمات بیمه در این مرکز تامین اجتماعی به مردم ارائه می شود و افراد می توانند با مراجعه به اداره تامین اجتماعی شهرستان از انواع بیمه و مزایای آن بهره مند شوند.
مسئول تامین اجتماعی شهرستان میرجاوه ادامه داد: مشمولین قانون کار با بیش از یک سال سابقه کاری که توسط کارفرما اخراج شده اند، با مراجعه به اداره کار و تامین اجتماعی می توانند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنند و فرد بر اساس سابقه کار می تواند از حقوق حداقل وزارت کار و کلیه خدمات سازمان تامین اجتماعی بهره مند شود.
وی با بیان اینکه بیمه اختیاری و مشاغل آزاد شامل بیمه حادثه ناشی از کار نیست ، تاکید کرد: بیمه اختیاری و مشاغل آزاد شامل بیمه حادثه ناشی از کار نیست چرا که فرد بیمه شده باید کارفرماداشته باشد تا حق بیمه توسط کارفرما واریز شود،اعضای خانواده و افراد تحت تکفل در صورت فوت شخص بیمه شده با بیش از یک سال سابقه کار می توانند از مستمری حداقل وزارت کاربهره مند شوند اما چنانچه شخص در حین کار دچارحادثه و فوت شود حتی با یک روز سابقه کار نیزاعضای خانواده فرد از حق بیمه و مستمری فرد بهره مند می شوند.
حیدری مقام حداقل مستمری افراد را 925 هزار تومان عنوان و اذعان کرد:مستمری بگیرانی شامل بیمه عمر می شوند که از طریق کانون بازنشستگان با یکی از بیمه های شخصی قرار داد ببندند و حق بیمه ماهیانه از حقوق فرد کم شده و فرد شامل بیمه عمرتکمیلی می شود، تاکنون از تعداد112 نفر مستمری بگیر در میرجاوه شخصی برای دریافت خدمات بیمه عمر مراجعه نکرده است.

 
 


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۴۴


ارسال