پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۲
با همکاری شرکت برق و کمیته امداد انجام شد
اجرای اولین طرح نیروگاه خورشیدی در میرجاوه/بهرمندی 10 خانوارتحت پوشش از این طرح
 
مدیر اداره برق شهرستان میرجاوه گفت: اولین طرح نیروگاه خورشیدی مددجویان کمیته امداد با همکاری شرکت توزیع سیستان و بلوچستان در روستای پدگی میرجاوه وارد مدار شد.
به گزارش سرویس اقتصادی عصرهامون ، ناصحی نیا در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: اولین طرح نیروگاه خورشیدی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) روستای پدگی با همکاری شرکت توزیع سیستان و بلوچستان با قدرت ۵کیلووات وارد مدار شد.
وی با بیان اینکه این طرح ضمن درآمد زایی و محرومیت زدایی در توانمند سازی اقشار ضعیف بسیار موثر است، افزود: هدف از اجرای این طرح، فروش تضمینی برق توسط مردم به شرکت توزیع برق استان است و برای هر کیلو وات برق تولیدی 8 هزار ریال به فرد تعلق می گیرد که این مبلغ توسط یک کنتور در پایان هر دوره قرائت و هزینه آن نقدی به حساب فرد واریز می شود.
وی هدف از اجرای این طرح را کمک به اقشار کم درآمد و تولید انرژی پاک عنوان و خاطرنشان کرد: این طرح در حال حاضر برای 10 خانوار تحت پوشش کمیته امداد در میرجاوه اجرا شده است و هزینه اجرای این طرج 30 میلیون تومان برای هر خانوار است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان میرجاوه نیز در این باره بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای ایجاد اشتغال و همچنین حمایت از مددجویان و بهره مندی از مزایای فراوان استفاده از برق خورشیدی، این طرح را برای مددجویان روستایی تحت پوشش آغاز کرده است.
منصور نورا افزود: اجرای این طرح علاوه بر تولید برق پاک و جلوگیری از آلایندگی محیط زیست، برای مددجویان نیز درآمدزایی به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام /
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۴۵


ارسال