پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۱
عملکرد سازمان میراث فرهنگی زیرذره‌بین مجلس
 
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از بررسی عملکرد سازمان میراث فرهنگی و گردش‌گری و صنایع دستی در کمیسیون متبوعش خبر داد.
به گزارش عصرهامون و به نقل از تسنیم، اکبر ترکی عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سفر اخیر کمیته اجتماعی و فرهنگی کمیسیون متبوعش به تبریز، گفت: سفر کار‌گروه دو روزه بوده که طی روز‌های دوشنبه تا چهارشنبه(1 تا 3 آبان) انجام شد.
وی افزود:گزارشات و شکایاتی از تخلفات صورت گرفته در زمینه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان‌های مختلف به کمیسیون اصل 90 واصل شده است.

عضو کار‌گروه اجتماعی و فرهنگی کمیسیون اصل 90 مجلس،درباره محور‌های گزارشات واصل شده در بخش گردشگری، میراث فرهنگی،ادامه داد: درباره سوء مدیریت، اماکن تاریخی و فرهنگی، واگذاری اماکن میراث فرهنگی به بخش خصوصی با رانت، ضعف در نگهداری از اماکن و به طور کلی بررسی عملکرد این سازمان از جمله محور‌های گزارشاتی است که به کمیسیون واصل شده است.
نماینده فریدون‌شهر در مجلس تصریح کرد: تعدادی شکایت نیز از نحوه عملکرد سازمان میراث فرهنگی در اختیار علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی قرار داده شده بود که وی آنها را برای بررسی بیشتر در اختیار کمیسیون گذاشته است.
ترکی با بیان اینکه اعضای کار‌گروه اجتماعی و فرهنگی کمیسیون اصل 90 مجلس، طی چند ماه گذشته برای بررسی عملکرد سازمان میراث فرهنگی، سفرهایی به استان‌های شیراز، خراسان رضوی و جنوبی، اسفهان، همدان داشته‌اند، گفت:در  آینده‌ای نزدیک اعضای کار‌گروه به همین منظور به کرمان سفر می‌کنند.
نماینده مردم فریدن و فریدون‌شهر در مجلس تصریح کرد:قرار است اعضای کار‌گروه پس از بازدید‌های میدانی  گزارشی را تهیه و جهت قرائت در صحن کمیسیون به هیئت‌رئیسه کمیسیون ارائه دهند که در صورت لزوم گزارش مذکور برای قرائت در صحن مجلس تقدیم هیئت‌رئیسه می‌شود.
انتهای‌پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۵۴


ارسال