دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ,10 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه آمریکا عامل اصلی ناامنی در منطقه است، بیان کرد: مردم ایران پاسخ سخنان گستاخانه ترامپ را در 13 آبان خواهند داد.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای قدس زاهدان، اظهار کرد: بنا به روایتی امروز سالروز شهادت آقا امام حسن مجتبی ع است با نگاه به زندگی  امام حسن (ع) و مقایسه با زندگی برادرش امام حسین (ع) میتوان به این درک رسید که زندگی امامان را باید الگو برای خودمان قرار دهیم.
وی افزود: بیان زندگی امام مجتبی (ع) برای ما میتواند عبرت انگیز و الگو پذیر باشد اگر جامعه ما دینی است الگو ما زندگی و راه این امامان معصوم است ما نمیتوانیم زندگی امام حسن را الگو قرار دهیم و زندگی امام حسین را فراموش کنیم بلکه راه و الگو از هر دوی آنها باعث شکوفایی تمام مسلمانان است.
سلیمانی افزود: سه نوع تفاوت در زندگی این بزرگواران وجود داشت که باید به این تفاوت ها با دقت توجه کرد در زمان اقا امام مجتبی (ع)  راهی به جز صلح نبود و در زمان ابا عبدالله راهی جز قیام نبود، بلکه زمانی که به مصلحت باشد و صلاح جامعه باشد باید صلح کرد.
امام جمعه زاهدان بیان کرد: عزت هر نظام به نیروهای مسلح است، بسیجی، سپاهی، ارتشی و انتظامی فرقی نمی‌کند همین عزیزان هستند که آمریکا را ترس فرا گرفته است.
وی ادامه داد: در زمان امام مجتبی (ع) هم گروهی نظامی اهل کوفه بودند که تبعیت از امام را انجام ندادند البته به سمت طرف مقابل هم نرفتدند و به گروه سوم نامگذاری شدند و نا امنی و هرج و مرج راه انداختند و به آشوب طلبی روی آوردند و اما گروه چهارم که گروه فراوانی نبودند و امام مصلحت را در صلح با این گروه دید چه بسا اگر امام یارانی مقتدر داشتند صلح نمیکردند.
خطیب نماز جمعه زاهدان بیان کرد: امسال با پدیده نقض برجام رو به رو بوده ایم و تحریم های فراوان اضافه شده است لذا 13 ابان امسال با سالهای گذشته فرق دارد و باید آمادگی کامل پیدا کنیم درسته مربوط به نوجوانان و دانش آموزان است اما باید بدانیم برای ایران است و برای  انجام این کار چند نکته باید در نظر گرفته شود و همه احاد مردم با مشتی محکم تر و شعار های منسجم تر به دنیا نشان دهیم اینجا ایران است و به دولت های خود فروخته از جمله عربستان و دولت سعودی بفهمانیم تحریم حق ایران نیست.
وی گفت: نکته دوم اتهاماتی که بر علیه ایران می‌زنند و تا انجا بی شرمی را جلو بردند تا جایی که میگویند مجرمین سیاسی را به جرم مواد مخدر اعدام میکنند و قبل از این که بررسی کنند اعدامی های ما چه کسانی هستند همیشه به توهین میپردارند.
سلیمانی افزود: نکته سوم این بود که امریکا شعار مبارزه با داعش را داد اما در پشت پرده نیروهای سوری را بمب باران میکرد مردم مظلوم عراق را بمب باران کرد و زمانی که دید ایران با منطق موضوع کردستان و مردم کرد را حل کرد برای امریکا گران تمام شد.
وی با تاکید بر اینکه باید مشت محکمی در روز 13 ابان برای این فکرهای پلید امریکا گره کنیم، افزود: این روزها فکر های پلید و حماقت دشمن برای مقابله با ایران در سر خود دارند اما بدانند که اگر چشم چپ به این مرز و بوم داشته باشند بدانند این جوانان و بسیجی های مخلص به ارزوی خود میرسند و به فرمان رهبرشان برای مقابله با دشمنان قد علم میکنند.
وی گفت:  13 ابان برای ما یه حرکت نمایشی و شعاری و یه حرکت سوری نیست بلکه برای ما یک تمرین است که اگر روزی دشمن بخواهد برای تمامیت ارزی ما و استقلال ما هجوم بیاورد با این مردم نابودخواهد شد.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۶۱


ارسال