يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ,21 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
عضو شورا اسلامی کرباسک گفت: ایجاد عدالت آموزشی و استفاده افراد بیشتری از دانش آموزان روستاهای محروم سیستان از امکانات تحصیلی با تاسیس کتابخانه در کرباسک امکان پذیر است.
به گزارش عصرهامون ابراهیم سراوانی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: با اجرای طرح ایجاد کتابخانه در روستای کرباسک می توان در صورت موفقیت آمیز بودن در دیگر روستاهای بخش مرکزی آن را اجرا کرد.

وی افزود: برای ایجاد عدالت آموزشی و استفاده افراد بیشتری از دانش آموزان روستاهای محروم سیستان از امکانات تحصیلی از جمله کتابهای آموزشی، کمک آموزشی و تست کنکور طرح ایجاد کتابخانه با استفاده از امکانات و ساختمانهای بدون استفاده موجود در روستاهای بخش مرکزی زابل و در صورت موفقیت آمیز بودن در دیگر روستاهای سیستان ارائه شده است.

سراوانی تاکید کرد: در روستای کرباسک، کارگاه قالی بافی قدیمی و شرکت تعاونی روستایی و خانه بهداشت قبلی بدون استفاده و در حال مدفون شدن در خاک و گل و لای است که با اختصاص آن به کتابخانه می توان از این امکان بهترین بهره را برد.

دارنده چهار نشان علمی از آکادمی استرالیا در ادامه به مزایای این طرح پرداخت و خاطرنشان کرد: اشتغالزایی برای حداقل یک یا دو نفر از جوانان تحصیلکرده ساکن در هر روستا، ایجاد عدالت آموزشی، در دسترس قرار گرفتن کتابهای درسی و کمک درسی و مذهبی برای جوانان و نوجوانان هر روستا از جمله مزایای ایجاد کتابخانه در کرباسک به شمار می رود.

سراوانی تصریح کرد: این طرح هزینه زیادی ندارد و نهاد کتابخانه های عمومی نیز از آن استقبال خواهد کرد به طوری که بخشی از امکانات و کتابهای مورد نیاز را نیز تهیه و در اختیار کتابخانه های عمومی روستایی قرار خواهد داد.

دارنده نشان علمی از دانشگاه ملی گرجستان به طرح کاشت نهال در پلاستیک اشاره و بیان کرد: با توجه به مرکزیت داشتن روستای کرباسک و نزدیک بودن آن به شهرستان زابل و مراکز فروش درختچه و نهال، پلاستیک سوراخدار رایگان و خاک مناسب و آبرفتی از کف رودخانه هیرمند در سطح وسیع در اختیار مردم قرار گیرد تا مردم با کاشت نهال و درختچه هم به ایجاد فضای سبز روستای کرباسک و روستاهای اطراف کمک کنند و هم مازاد بر مصرف آنها به صورت تضمینی خریداری و به فروش برسد تا باعث ایجاد اشتغال مفید شود.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۷۶


ارسال