دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ,10 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۸
صرفا جهت اطلاع مسئولان؛
بوی تعفن صدای شهروندان زاهدانی را درآورد/ متولیان بهداشت محیط کجایند!
 
در حالی بوی نامطبوع فاضلاب سبب سلب آسایش و تهدید سلامتی شهروندان زاهدانی در برخی از نقاط شهر شده که آنها خواستار رفع این مشکل از سوی مسئولان امر هستند.
به گزارش عصرهامون، چند ماهی است که در اکثر نقاط شهرستان زاهدان در خیابان های کریم آباد، امیرکبیر، سعدی شرقی(روبروی پارک کریمه)، میدان کوزه، انتهای خیابان امام خمینی و غیره بوی نامطبوع فاضلاب سبب سلب آسایش مردم شده به گونه ای که آنها خواستار رفع این مشکل از سوی مسئولان امر هستند.
عدم لایروبی به موقع برخی جوی ها یا جمع آوری زباله ها و وجود فاضلاب های روباز در برخی نقاط و ادغام شدن آب های سطحی و فاضلاب با یکدیگر در نقاط دیگر علاوه بر اینکه آسایش شهروندان و اهالی آن مناطق را سلب کرده معجونی درست کرده کشنده، که حتی فکرش خاطر را آزرده و اعصاب و روان را مکدر می‌کند.
 

این وضعیت در نقاط مختلف شهر با فراز و نشیب‌هایی همراه است و برخی مناطق را به شدت با خود درگیر می‌کند و دیگر مناطق را کمتر به گونه ای که از یک سو شهروندان را درگیر با بوی تعفن و گرفتگی چاه‌های فاضلاب کرده و از سوی دیگر نیز فاضلاب های روان در برخی کوچه پس کوچه ها محلی برای جولان سگ های ولگرد و هجوم حشرات موزی فراهم کرده که این مهم سلامت شهروندان به ویژه کودکانی که در این اوضاع مشغول به بازی هستند را نیز تهدید می کند.
علی ای حال این روزها در حالی صدای شکوه و گلایه مردم از این وضعیت بالا گرفته که افزایش بوی فاضلاب و تعفن در بخشی از محلات مردم را کلافه کرده و به گفته برخی از آنان شدت بوی فاضلاب در هوا به‌حدی است که حتی جرات باز کرن پنجره‌ها را هم ندارند؛ این زبان حال اهالی منطقه کریم آباد زاهدان است که چون جمع آوری زباله به صورت مرتب برای آنها انجام نمی شود اهالی زباله های تولیدی خود را به درون فاضلاب های رو باز پرت کرده که این مهم بوی متعفن را دوچندان کرده است.
 

یکی از ساکنان خیابان کوثر زاهدان که خانه اش در حوالی میدان کوزه است در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: بوی نامطبوع فاضلاب باعث ناراحتی کسبه و عابرین پیاده است که علی رغم مراجعه و پیگیری چندباره به مسئولان شهرداری متاسفانه هیچ اقدامی انجام نشده است به گونهه ای که در برخی از همین کوچه ها فاضلاب راکد مانده و به مسیر خاصی هدایت نمی‌شود که این مسئله محیط را برای رشد انواع پشه‌ها و میکروب‌های بیماری‌زا فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه برخی از اهالی منطقه فاضلاب‌های خانگی خود را در کوچه رها می‌کنند، گفت: این اوضاع  وضعیت ناخوشایندی را برای ساکنین منطقه فراهم کرده به گونه ای که تجمع انواع حشرات، انتقال میکروب‌ها و بوی بد ناشی از جوی ها سلامتی ما را در این منطقه تهدید می ‌کند.
 

ریگی یکی از ساکنین خیابان سعدی شرقی نیر گفت: بوی تعفن و آزاردهنده ای که از جوی های کنار خانه هایمان در هوا پخش شده علاوه بر اینکه آسایش را از اهالی محل سلب کرده باعث هجوم انواع حشرات موذی نیز شده است.
وی در ادامه مطالب فوق بیان کرد: بهداشت محیط در برخی از نقاط به معنای واقعی دیده نمی شود و مسئولان دغدغه ای در این خصوص احساس نمی کند چرا که این بوی متعفن باعث بیماری های تنفسی و پوستی برای اهالی شده است.
 
وضعیت رفت و روب ها نسبت به گذشته تغییر کرده است/ همگان همکاری کنند
در تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون با محمد امیر براهویی سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری زاهدان داشت، وی اظهار کرد: نسبت به گذشته وضعیت رفت و روب ها در سطح شهر خیلی تغییر کرده به گونه ای که در بلوار رسالت این مهم به وضوح مشاهده می شود.
این مسئول بیان کرد: رفت و روب معابر خیلی مهم است و شرکت های ما موظف به انجام خدمات رسانی هستند.
وی با اشاره به نقش موثر و همکاری معتمدین، اصناف، کسبه و مردم در این راستا گفت: زباله ها به طور مرتب جمع آوری و لایروبی مسیرها در دستور کار قرار دارد که به صورت روزانه در حال انجام شدن است اما در این زمینه رسانه ها باید با اطلاع رسانی و آگاه کردن مردم مشارکت داشته باشند تا شاهد بهبود اوضاع باشیم.
براهویی افزود: قرار است با اجرای طرح سیستم نظارتی آنلاین، سیستم GPS بر روی ماشین ها نصب شود تا به صورت مانیتورینگ خودمان چک کنیم که تمامی زباله های سطح شهر جمع آوری می شود.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۹۹


ارسال