چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ,24 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۲
معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان:
جمع آوری دایره المعارف شهدای سیستان و بلوچستان/ المان شهید میر حسینی ساخته می شود
 
معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از جمع آوری دایره المعارف شهدای سیستان و بلوچستان و ساخت المان شهید میر حسینی در شهرستان زابل و زاهدان خبر داد.
به گزارش عصر هامون؛ سرهنگ عوضعلی فقیری در گفت و گو با خبرنگار فائزون در خصوص تشریح اقدامات کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از سال 90 موضوع کنگره شهدای سیستان و بلوچستان مطرح شد و با اقدامات انجام شده انشالله بهمن ماه امسال این گنگره برگزار خواهد شد.
وی افزود: این کنگره بر اساس چارت سازمانی دارای هیئت تصمیم گیرنده، هیئت رییسه و هیئت عالی متشکل از امام جمعه استان، استاندار و فرمانده سپاه استان و برخی مسئولین دیگر است که سیاستهای کلی را مشخص می کنند.
وی بیان داشت: ریاست کل ستاد کنگره ملی شهدا با استاندار است؛ مدیر کل آن فرمانده سپاه و رییس ستاد هم بنده هستم با اضافه کمیته های 20 گانه و این سازمان باید برنامه های کنگره ملی شهدا را انجام دهد.
سرهنگ فقیری با تاکید بر اینکه مقدمات کار فراهم شده اضافه کرد: کل شهدای سیستان و بلوچستان که در یگانها به شهادت رسیدند بیش از 8 هزار نفر بودند و این کنگره شهدا مختص شهدایی است که خانواده آنها در سیستان و بلوچستان سکونت دارند.
وی ادامه داد: طی هماهنگی هایی زیادی که با بنیاد شهید و نیروهای مسلح و دیگر رده هایی که به نوعی دخیل بودند و آمار شهدا را در اختیار داشتند به این نتیجه رسیدیم که کل شهدایی که خانوادهای معظم شان در استان سکونت دارند 2 هزار و 18 شهید عزیز هستند.
سرهنگ فقیری خاطر نشان کرد: ابتدا شهدای هر قشر مشخص شد و سپس به تفکیک شهرستان و اینکه چه تعداد شهدای دانش آموز و چه تعداد معلم و ... هستند انجام شد و این مهم پس از تلاشهای زیاد احصا شد و سپس به جمع آوری و داده های مربوط به  هرکدام از شهدا پرداختیم.
وی در ادامه مهم ترین برنامه های کنگره ملی شهدا را به شرح زیر برشمرد و بیان کرد: تولید 50 عنوان کتاب در خصوص شهدای شاخص و موضوعات مهم استان از جمله نقش استان در دوران دفاع مقدس و شهدای شاخص؛ جمع آوری دایره المعارف شهدای استان در 5 هزار صفحه؛ تولید مجموعه نمایشگاهی تصاویر دفاع مقدس با 30 هزار تیراژ؛ فضا سازی محیطی همزمان با برگزاری اجلاسیه؛ برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی عام؛ برپایی نمایشگاه اجلاسیه که در یک هفته اجلاسیه انجام می شود؛ فضا سازی 19 شهرستان؛ برگزاری شب خاطره؛ برگزاری دعای ندبه سراسری با پخش از شبکه یک؛ تولید نرم افزار چند رسانه ای از شهدای سیستان و بلوچستان؛ راه اندازی سایت کنگره ملی شهدا با نام فائزون؛  باسازی عکس شهدا؛ تولید و ساخت فیلم داستانی شهید میرحسینی با 120 دقیقه زمان که 70 درصد کار انجام شده است؛ تهیه و چاپ کتاب شهدای استان؛ ساخت نماهنگ دفاع مقدس با 30 دقیقه زمان؛ ساخت پویا نمایی انیمیشن و سه بعدی با 10 موضوع به مدت 20 دقیقه؛ تولید مستند سرداران و شهدای شاخص با فیلم های کوتاه؛ انتشار نشریه ماهنامه کنگره؛ تولید سرود نقش استان و شهدای شاخص؛ برگزاری جشنواره های فرهنگی هنری؛ کوه گشت و پیاده روی خانوادگی در تفتان؛ مسابقات بومی و محلی و ورزشی؛ تندیس و تکثیر کنگره ملی شهدا؛ تجلیل از جانبازان بالای 70 درصد؛ از تمام خانواده معظم  2 هزار و 18 شهید سرکشی می شود؛ زیر پوشش قرار دادن 2 هزار و 18 ایتام به نیابت شهدا؛ گردهمایی پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس؛ روایت گری شهدای دفاع مقدس در دانشگاه برای سه هزار دانشجو؛ امنیت اجلاسیه ساخت سر دیس مادران دو شهید به بالا؛ ساخت المان شهید میرحسینی در زابل و زاهدان؛ ثبت کاشی عکس شهدای شاخص استان؛ بیلبوردهای خاص شهدا در شهرستانها نصب خواهد شد؛ برگزاری 38 یادواره شهید قشری و شهرستانی و سازمانی؛ جمع آوری سوابق شهدا؛ برگزاری یادواره ها و کتاب شهدای زنان و ...
انتهای پیام
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۳۰۸


ارسال